חובבי נגרות ואומנות העץ

ללמוד, להבין ולקדם את אומנות עבודת העץ, נגרות, גלוף, חריטה ופיסול בישראל

רוחב דלתות ארון מומלץ

זה המקום לספר מה ניגרתם היום, לתעד את הפרויקטים שלכם, לשאול שאלות ולקבל תשובות.

רוחב דלתות ארון מומלץ

הודעהעל ידי aiib » 25 פברואר 2024, 22:24

ארון מסדרון שבתוך נישה, נשאר במסדרון רוחב של יותר ממטר אבל כמובן שמעדיף כמה שפחות לחסום את המסדרון.
הבעיה היא שהנישה גבוהה- 2.7 גובה ויש באמצע הארון פינת כיור מה שמצריך להשאיר רוחב מסויים וגם בארון הראשון ארון חשמל שמצריך גם להשאיר רוחב.

איך הייתם ממליצים לחלק את הארון?
מצורפת תמונה
תודה רבה מראש!
קבצים מצורפים
ארון מסדרון.pdf
(91.65 KiB) הורד 43 פעמים
aiib

Re: רוחב דלתות ארון מומלץ

הודעהעל ידי OrenA » 29 פברואר 2024, 16:18

זה עניין של העדפה אישית, אבל המלצתי היא:

1. חלוקה בציר הגובה: היכן שאין אילוצים (חשמל/תקשורת/מים) הייתי שם בין 4 ל - 5 מגירות (עם מסילות שליפה מלאה=כפולה) עד גובה המותניים בערך (ואפילו קצת יותר) עם חזיתות, מבלי שיש דלת הסוגרת עליהן. משם ומעלה - מתלים/מדפים לפי צורך (ודלתות, כמובן).
2. חלוקה בציר הרוחב: נראה טוב כפי ששרטטת.
2. קח בחשבון שכל הקירות לא ישרים ולא מפולסים - חשוב למדוד היטב ולשמור מרווחים בהתאם (ניתן לכסות אותם לאחר התקנת גופי הארונות).

בהצלחה!
OrenA
סופר משתמש

Re: רוחב דלתות ארון מומלץ

הודעהעל ידי aiib » 29 פברואר 2024, 19:55

OrenA כתב:זה עניין של העדפה אישית, אבל המלצתי היא:

1. חלוקה בציר הגובה: היכן שאין אילוצים (חשמל/תקשורת/מים) הייתי שם בין 4 ל - 5 מגירות (עם מסילות שליפה מלאה=כפולה) עד גובה המותניים בערך (ואפילו קצת יותר) עם חזיתות, מבלי שיש דלת הסוגרת עליהן. משם ומעלה - מתלים/מדפים לפי צורך (ודלתות, כמובן).

זה כיוון נכון, אבל אני מסתפק האם אני רוצה להרוס את הקו החלק וליצור מגירות. הארון הזה הוא יותר ארון אחסון ולכן פחות יעיל בו מגירות.

OrenA כתב:2. חלוקה בציר הרוחב: נראה טוב כפי ששרטטת.

הדלתות לא יהיו כבדות וגדולות מדי? זה יוצא 67 ס"מ לארון! זה יחסום מדי את המסדרון וגם יהיה כבד בשביל הצירים, אתה לא חושב?

OrenA כתב:2. קח בחשבון שכל הקירות לא ישרים ולא מפולסים - חשוב למדוד היטב ולשמור מרווחים בהתאם (ניתן לכסות אותם לאחר התקנת גופי הארונות).

איך ניתן למדוד את העקמימות? מה הכוונה לשמור מרווחים בהתאם?

תודה רבה!!!
aiib

חזור אל נגרות

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Bing [Bot] ו־42 אורחים