חובבי נגרות ואומנות העץ

ללמוד, להבין ולקדם את אומנות עבודת העץ, נגרות, גלוף, חריטה ופיסול בישראל

Jig לדיבל עץ והמלצה על חנויות ייעודיות לנגרות

זה המקום לספר מה ניגרתם היום, לתעד את הפרויקטים שלכם, לשאול שאלות ולקבל תשובות.

Jig לדיבל עץ והמלצה על חנויות ייעודיות לנגרות

הודעהעל ידי dorz » 18 פברואר 2024, 22:49

שלום לחבר הפורום,
שמי דור, ואני חבר חדש בפורום.
כיוון שזה הפוסט הראשון שלי בפורום אז קצת עלי בשורה אחת - בן 40, 2 ילדים, כרגע בהיי טק. גדלתי בבית שבנינו כל דבר אפשרי בבית בעצמנו, כל הריהוט, חלונות, מיטות, מזנונים, מטבח, ארונות. כמעט הכל עשינו בעצמנו. עכשיו הגיע העת שאני אבנה עבור המשפחה שלי משהו שחיכיתי לו בקוצר רוח.

בפני פרויקט גדול מאוד, אני אבנה את המטבח לבית שלנו שנקבל עוד מספר חודשים.
בתקופה זו התכנון הוא לעבוד על מספר פרויקטים קטנים כמו מיטה לילד, שולחן לסלון ועוד כמה פריטים על-מנת שאוכל לרענן ולשפר את הטכניקות שלי לקראת הבניה של המטבח.

אל הפורום הגעתי מתוך חיפוש של חנות ייעודית או שעיקר עיסוקה בנגרות כיוון שבמקומות שבהם חיפשתי ומוכרים לי (מנמ כפר סבא, הספקה לתעשייה, גרוס עצים, דרשן) לא מצאתי את הכלי שאני מחפש. הגעתי לאתר שנקרא toolseden ועוד אתר אחד והפורום הזה.
אז אני ממש שמח שיש פורום נגרות ויש עם מי לדבר, להתיעץ ולשתף.
אז ברוכים הנמצאים.

אני מחפש ג׳יג לקידוח דיבל עץ מדויק. ראיתי ביוטיוב שיש 2 דגמים שהם מאוד טובים ומאוד יקרים כ-200$ ליחידה. אבל התוצאה היא מדויקת להפליא ומהירה מאוד עבור כל סוגי החיבורים ולכן אני חושב שהם משתלמים.
אחד הוא של jessem חברה קנדית אם הבנתי נכון והשני נקרא dowelmax.
במקומות שציינתי לעיל מעולם לא ראיתי ג׳יג כזה ובאלו ששאלתי אמרו לי שלא מביאים ומקסימום יש את הפתרון של Kreg לPocket holes. שזה גם פתרון טוב וחזר אבל אני פחות להוט להשתמש בו כיוון שצריך לעסוק המון בלהחביא את החורים ומדובר בערכה לא זולה, עבודה עם ברגים ייעודיים וכו׳.

אז ראשית אשמח לדעת אם יש מקום שאפשר למצוא בו כלים יעודיים ובתקווה גם ג׳יג כזה שאני מחפש.
ואם לא, חשבתי להזמין את אחד מהם, אבל הבושינגים שלהם הם אינצ׳יים - אז אפשר לקדוח עם מקדח אינצ׳י אבל הדיבלי שיש בארץ הם מילימטריים. מה שאומר להבנתי שאצטרך ״לחדד״ את הדיבלים לגדלים המתאימים.

אשמח לשמוע כל דעה ועצה בעניין.
רפרנס לג׳יגים
https://youtu.be/UNgJ6RWmvVQ?si=elSEAqZsfuPeKiJ_
dorz

Re: Jig לדיבל עץ והמלצה על חנויות ייעודיות לנגרות

הודעהעל ידי Edi » 19 פברואר 2024, 10:33

הכלי הזה מעולה, מדויק ואמין, זול יותר מהמותגים שהזכרת.
https://youtu.be/mtKsbsQI0_4?si=MaTOUQ_9FzKaBnn7
שימוש נוסף שאני עושה בו כשבלית ברירה אני בונה ארון מלבידים אני משמש באופציה של התקנת נעילות (הסבר בוידאו המצורף) בנוסף לדיבלים לא מודבקים, כך אנ ימגיע ללקוחות שלי ( בנותי) עם פלטות ומרכיב אצלן בבית.
Edi
סופר משתמש

הודעהעל ידי dorz » 19 פברואר 2024, 11:03

היי תודה רבה על התגובה.
האם הזמנת את הג׳יג הזה מהקישור אצלו? או שחיפשת אותו במקום אחר? אמזון? אלי?
dorz

הודעהעל ידי Edi » 19 פברואר 2024, 11:18

יש לי אותו עוד לפני שהוא הוציא את הסרטון, נרכש ב Banggood, קצת בעייתי לרכוש שם עכשיו המשלוחים לישראל קצת שובשו, נראה לי גם מטעמים פרקטיים וגם עמדה פוליטית, לא סגור על זה.
אני מאיזור הקריות אם בא לך לקחת להתנסות
Edi
סופר משתמש

הודעהעל ידי NirS » 19 פברואר 2024, 14:00

זה אחד הג'יגים הכי שימושיים אצלי בסדנה, ולפני אי אלו שנים קניתי (בחנות אינטרנטית אחרת) את הדבר הבא- https://www.leevalley.com/en-gb/shop/to ... em=25K6401.
נכון שהבושינגים הם באינצים, אבל אני לא מוצא בזה בעיה. יש לי סט מקדחים לעץ אינצי, אבל הדיבלים שאני קונה פה דיי מתאימים (8 ממ מאוד קרוב ל 5/16 ובו אני משתמש הכי הרבה. 6 ממ מאוד קרוב ל1/4. ותמיד יש לי כמה דיבלים במידות אימפראליות עבור ה1/2 שאני דיי ממעט להשתמש בו.)
ראיתי שיש באלי גם כן גיג דומה, אני מניח שהוא יכול להתאים לך.
NirS
סופר משתמש

הודעהעל ידי avian » 19 פברואר 2024, 20:33

שווה לחשוב גם על מכשיר ביסקוויטים. הרבה יותר סלחן מאשר דיבלים ויותר מהיר.
בניתי לא מזמן ארונית למרפסת השירות, והתלבטתי בין דיבלים לביסקוויטים. אחרי כמה ניסיונות, החלטתי לבחור בביסקוויטים מהסיבות שציינתי. זה אולי פחות חזק, אבל זה חזק מספיק לארוניות.
אגב, ממה שראיתי, נגרים "מקצועיים" משתמשים בברגים רגילים בבניית ארונות, ופשוט מכסים את ראש הבורג במדבקה (אם בכלל).
avian
סופר משתמש

הודעהעל ידי dorz » 19 פברואר 2024, 22:08

אבי,
אני מנסה להמנע מקניית מכשיר, כמה שפחות תלות במשהו ספציפי. דיבל עץ זה דבר גנרי. אם הייתי קונה כלי כל כך ייעודי - אז כבר הייתי הולך על הדומינו.
מבחינת חוזק - לארון / קופסא זה מספיק וחזק מאוד.

פעם אחרונה שבניתי אצל נגר משהו היה דוכן נואמים. בסוף הוא הרכיב את הכל עם אקדח מסמרים שמעולם לא עבדתי עם זה קודם לכן וזה הדבר הכי מהיר שראיתי והאמת שגם מאוד חזק. את החורים בפורמייקה פשוט מכסים עם צבע שנכנס לחור ותואם את הפורמייקה. מדהים ומהיר מאוד. אז כן, נגרים ״מקצועיים״ משתמשים במה שרץ מהר ופשוט ומאפשר סטייה.

ניר, אבדוק את זה.
לגבי המידות ברור לי שהאינצ׳י מאוד קרוב למילימטרי, זה הבדל של פחות 0.05 מ״מ. השאלה היא אם בסוף מושג החוזק המצופה כשמדביקים או שזה רווח מספיק כדי שהדיבל ישב ״דרדלה״ שם ולא יעשה את העבודה.

אגב דיבלים - לקנות במטרים ולחתוך? או לקנות מוכנים? שבוע שעבר קניתי בגרוס עצים בפתח תקווה 3 מטר דיבל עץ בוק. עלה הון. 50 או 80 שח... התפלאתי על המחיר, היא אמרה לי ״זה בוק״ זרמתי, הייתי צריך כמה דחוף לאיזה משהו באותו היום שרציתי לעשות.

אדי, תודה, אני מאזור פתח תקווה.
dorz

הודעהעל ידי itzikdiy » 19 פברואר 2024, 23:43

dorz כתב:אבי,
אגב דיבלים - לקנות במטרים ולחתוך? או לקנות מוכנים? שבוע שעבר קניתי בגרוס עצים בפתח תקווה 3 מטר דיבל עץ בוק. עלה הון. 50 או 80 שח... התפלאתי על המחיר, היא אמרה לי ״זה בוק״ זרמתי, הייתי צריך כמה דחוף לאיזה משהו באותו היום שרציתי לעשות.

אם מדובר על דיבל 10 מ"מ... זה מאוד יקר. אם אתה מאיזור פ"ת קניתי למשל בהיפר רוזנפלד, כל מטר עולה 10 ש"ח...

https://www.rozenfeld.co.il/product/%D7 ... %9E%D7%9E/
רעיונות עשה זאת בעצמך ונגרות - XDIY with Itzik
ערוץ יוטיוב - https://www.youtube.com/c/itzikdiy
בלוג - https://www.itzikdiy.com
סמל אישי של המשתמש
itzikdiy
מנהל פורום

הודעהעל ידי ניקו » 20 פברואר 2024, 10:18

יש לי את ה-dowelmax כבר כשנה. מדובר בהשקעה כספית (במיוחד אם אתה קונה תוספים, כמו סט בושינגס של חצי אינץ׳). אבל, לדעתי, בהתחשב במה שהג׳יג הזה מסוגל לעשות, זה שווה את זה.
ברגע שאתה מבין איך להשתמש בו נכון, התוצאות לא פחות ממושלמות.
ניקו
סופר משתמש

הודעהעל ידי הרואה » 20 פברואר 2024, 13:32

לקנות דיבל עץ הכי כלכלי לקנות חתוכים ומוכנים להתקנה - אצל ספקי פירזול מקצועיים יש שקיות לפי ק"ג במחיר של שקלים בודדים.
אם תרצה מכשיר מיוחד שיתן לך הרבה אפשרויות אני מציע רעיון לקנות למלו זטה ובסיום הפרוייקטים למכור אותו ביד 2 לנגר, להערכתי תמצא קונה די מהר ותפסיד גג 1000 ש"ח מלבד המע"מ.
(דומינו למשל יהיה לך יותר קשה למצוא קונה וזה גם מאפשר לך הרבה פחות בהשוואה ללמלו זטה, אלא אם כן מדובר על נגרות כסאות למשל שאז יש יתרון לדומינו. גילוי נאות יש לי את שניהם כבר כמה שנים ועבדתי איתם לא מעט).
ארונות מטבח הכי מומלץ והכי פשוט לבנות עם בורג סיבית עובר - הכי חזק, הכי זול, והכי קל. במקומות שתרצה דופן גלויה וכדומה תאלץ להשתמש במחבר, כאמור למלו זטה זה הפתרון הטוב ביותר, המחברים עצמם קצת יקרים אבל אם זה פרוייקט פרטי לבית זה יצא לך מאות ש"ח בודדים לכל הסיפור.
הרואה
סופר משתמש

הבא

חזור אל נגרות

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Bing [Bot], Google Adsense [Bot] ו־44 אורחים