חובבי נגרות ואומנות העץ

ללמוד, להבין ולקדם את אומנות עבודת העץ, נגרות, גלוף, חריטה ופיסול בישראל

קורות אורן לבסיס מיטה שהתעגלו

זה המקום לספר מה ניגרתם היום, לתעד את הפרויקטים שלכם, לשאול שאלות ולקבל תשובות.

קורות אורן לבסיס מיטה שהתעגלו

הודעהעל ידי אבי אבי » 16 ינואר 2024, 21:52

שלום וברכה.
אני כרגע בפרויקט של בניית מיטה משולשת, את בסיסי המיטה עשיתי מקורות אורן על מנת לחבר אליהם דפנות מסנדוויץ שאותן דפנות יהוו רגליים למיטה. אציין בגבי המיטות אני אוסיף עוד קורה כלשהי ע"מ לקשור את הרגליים/ דפנות מאחור.
לאחר שחיברתי את הקורות לבסיס(סולם) ראיתי שהבסיס התעגל ונהיה קצת בננה. בכדי לפתור את הבעיה הנחתי למשך מספר שעות חפצים כבדים על הקורות כדי שיהיו ישרות, ואכן זה קצת עזר אך לא לחלוטין.
שאלותי:
1: האם אני יכול לסמוך על כך שהנחת חפץ כבד+הרטבת הקורות למשך לילה תיישר את הקורות לעולם?
2: האם אף שהקורות התעגלו אוכל לסמוך על כך שהדפנות/רגליים מסנדוויץ יתפסו את הקורות ישר, או שמא הקורות ימשכו גם את הרגליים?
3: האם דיקט סנדוויץ 1 ס"מ יכול לקשור את הבסיס ולעשותו ישר, או שגם הדיקט יתעקם?
4: חשבתי על רעיון שמכיון ובצד אחד של הבסיס יש קשירה, ורק הצד השני יהיה בעייתי אשים בצד השני זוית אלומיניו לכל האורך של הבסיס וזה ייישר לי אותו (ממילא זה טוב לי כי אני עוטף אח"כ את המיטות בחזית MDF, ואז אתפוס גם את החזית לקורות על ידי הזוית?
אשמח מאוד לתשובותיכם המחכימות, מצ"ב תמונה של הבסיס.
תודה רבה מאוד!!!
קבצים מצורפים
תמונה בסיס.jpg
תמונת בסיס המיטה
אבי אבי

Re: קורות אורן לבסיס מיטה שהתעגלו

הודעהעל ידי lyuv » 17 ינואר 2024, 10:24

לפחות אני לא הצלחתי להבין מה התכנון. בפרט לא מה פירוש "מיטה משולשת". אז קשה לענות לגבי מה-יכול-להחזיק-את-מה.
באופן כללי, עץ, בפרט קורות של עץ מלא, מתעוותות עם הזמן, ובפרט עם שינויים בלחות. אז סביר שהישור שעשית אינו מקובע. עם זאת, שים לב שהספיק כח/משקל של כמה חפצים כדי ליישר את הקורות. כלומר שאם החיבור לדפנות עומד בכח הזה, אז הם יוכלו להתנגד להתכופפות. כל זה בהנחה שהדפנות ניצבות לכיוון הכיפוף.

לגבי כל היתר, מצטער. לא הבנתי את ההסברים.
lyuv
סופר משתמש

Re: קורות אורן לבסיס מיטה שהתעגלו

הודעהעל ידי אבי אבי » 17 ינואר 2024, 15:20

מיטה משולשת/ מיטת שלישיה. הכוונה ל3 מיטות על גלגלים שנכנסות כל אחת מתחת לשניה. כל מיטה בנויה מבסיס שיושב על שתי דפנות משני הצדדים. מתחת אותן הדפנות יש גלגלים וכל המיטה נוסעת.
אבי אבי

חזור אל נגרות

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Bing [Bot] ו־35 אורחים