חובבי נגרות ואומנות העץ

ללמוד, להבין ולקדם את אומנות עבודת העץ, נגרות, גלוף, חריטה ופיסול בישראל

התלבטות בקניית מרסס צבע

זה המקום לספר מה ניגרתם היום, לתעד את הפרויקטים שלכם, לשאול שאלות ולקבל תשובות.

התלבטות בקניית מרסס צבע

הודעהעל ידי Itamar2602 » 09 דצמבר 2023, 05:24

אהלן חברים מתלבט אם לרכוש מרסס צבע
מרסס צבע של וואגנר לא בא בחשבון אז אם אקנה זה היה אייניהל כמובן
האם למישהו יצא להשתמש במרסס כזה או של חברת בוש? האם הגימור יוצא חלק? האם זה נניח כמו דלת מאיקאה?
אני לא מתיימר ומצפה שיצא לי כמו צבע בתנור אך בהחלט אני רוצה שהיה גימור חלק ויפה.
תודה לעונים מראש!
קבצים מצורפים
IMG_0513.png
Itamar2602

Re: התלבטות בקניית מרסס צבע

הודעהעל ידי avian » 09 דצמבר 2023, 22:35

למה מרסס של ווגנר לא בא בחשבון?
לגבי איכות הצביעה - תלויה בעיקר במפעיל. קח בחשבון שנדרש לא מעט אימון עד שמגיעים לגימור יפה. חלק מהאימון הוא ללמוד איך לעבוד עם כל צבע. כמה צריך לדלל (אם צריך), איזה נחיר לשים, מאיזה מרחק לרסס וכן הלאה. בחלק מהמרססים אפשר גם לשלוט בכמות האוויר, וגם זה משפיע כמובן.
קח גם בחשבון שצביעה בריסוס מאוד בזבזנית בצבע (ככלל אצבע - צורכת פי 1.5 עד פי 2 צבע מצביעה במברשת/רולר) ומאוד מלכלכת. גם עצמים במרחק מטר ויותר יתכסו טיפות צבע זעירות אם לא תכסה אותם.
avian
סופר משתמש

הודעהעל ידי Itamar2602 » 09 דצמבר 2023, 23:01

avian כתב:למה מרסס של ווגנר לא בא בחשבון?
לגבי איכות הצביעה - תלויה בעיקר במפעיל. קח בחשבון שנדרש לא מעט אימון עד שמגיעים לגימור יפה. חלק מהאימון הוא ללמוד איך לעבוד עם כל צבע. כמה צריך לדלל (אם צריך), איזה נחיר לשים, מאיזה מרחק לרסס וכן הלאה. בחלק מהמרססים אפשר גם לשלוט בכמות האוויר, וגם זה משפיע כמובן.
קח גם בחשבון שצביעה בריסוס מאוד בזבזנית בצבע (ככלל אצבע - צורכת פי 1.5 עד פי 2 צבע מצביעה במברשת/רולר) ומאוד מלכלכת. גם עצמים במרחק מטר ויותר יתכסו טיפות צבע זעירות אם לא תכסה אותם.

ווגנר לא בא בחשבון בגלל המחיר שלו באלף ש״ח כבר עדיף לקנות קומפרסור איכותי לצביעה באפוקסי ידוע לי שהמרזב מבזבז יותר צבע השאלה היא אם הוא מספק גימור יפה וחלק כמו רהיטים קנויים
Itamar2602

הודעהעל ידי avian » 11 דצמבר 2023, 17:09

לווגנר יש גם כלים בחמש מאות שקל ופחות, רק לידיעה.
מבחינת הגימור המתקבל - אפשר להגיע לגימור יפה מאוד. אבל בתפעול לא נכון/מדויק יתקבלו נזילות ושלולית צבע.
avian
סופר משתמש

הודעהעל ידי הרואה » 12 דצמבר 2023, 10:12

אין סיכוי להגיע לגמר יפה בצביעה אטומה בלי חדר צבע, איכות המרסס פחות קריטית.
הרואה
סופר משתמש

חזור אל נגרות

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־47 אורחים