חובבי נגרות ואומנות העץ

ללמוד, להבין ולקדם את אומנות עבודת העץ, נגרות, גלוף, חריטה ופיסול בישראל

סוג עץ סנדוויץ

זה המקום לספר מה ניגרתם היום, לתעד את הפרויקטים שלכם, לשאול שאלות ולקבל תשובות.

סוג עץ סנדוויץ

הודעהעל ידי Taz » 31 אוקטובר 2023, 18:22

היי,
סגרתי היום מטבח, חדר ארונות וארון לטלויזיה עם נגר.
ששאלתי איזה סוג עץ סנדוויץ הוא משתמש הוא אמר ליבנה ושזה הסוג הכי טוב.
הוא הראה לנו דוגמאות של צבעים וראיתי את החתך של הפלטה וזה העלה לי קצת חששות שלא מדובר בליבנה אלא דווקא בצפצפה.
בשיחה מאוחרת יותר הוא אמר שלא הבנו נכון (לגבי הליבנה) ובכל מקרה שהוא לא משתמש בצפצפה אלא ב"רב שכבתי".

מישהו יודע לזהות מהתמונה על איזה סוג מדובר?
עד כמה זה נורא אם באמת הוא ישים לנו בסוף סנדוויץ של עץ צפצפה? (ברשת חלק מהכתבות רמזו להימנע בכל מחיר)
ושאלה אחרונה - קיבלנו הצעה גם מנגריה אחרת לחדר ארונות מסיבית ירוקה של EGGER עם 8 שנות אחריות שלטענתם עם תכונות זהות ואף עדיפות על עץ סנדוויץ. הצעה זולה משמעותית בכ-20-25% פחות - איזו חלופה עדיפה לדעתכם?
קבצים מצורפים
עץ2.jpg
עץ3.jpg
Taz

Re: סוג עץ סנדוויץ

הודעהעל ידי avian » 31 אוקטובר 2023, 20:50

אני לא מומחה לסוגי סנדוויצ'ים (מה גם שיש המון שמות שונים לאותם מוצרים, והרבה פעמים הנגרים עצמם לא מתעמקים אם זה לבנה, צפצפה, אדום, טוניסאי וכן הלאה. פשוט לוקחים מה שיש במלאי של הספק והכי זול), אבל מה שצילמת נראה כמו סנדוויץ לא הכי איכותי - השונות בעובי השכבות גדולה, ורואים שכבות לא רציפות.
כמה זה ישפיע על איכות הארון? לא יודע להגיד - מנסיוני הפרזול משפיע על חווית השימוש יותר מאשר סוג הסנדוויץ' שנמצא מתחת לפורמייקה, אלא אם מדובר במדפים שישאו משקל כבד ( ואז במילא כדאי לבחור בלוח עבה יותר).
לגבי שימוש בסיבית - היו לי כבר כמה ארונות עשויים סיבית ששרדו הרבה מאוד שנים (עברו 15 שנים, והם עדיין נראים טוב), אז אלא אם אתם מתכננים לפרק ולהרכיב את הארונות, לא רואה סיבה לא להשתמש בסיבית לארון ולטלוויזיה. מטבח לא הייתי עושה מסיבית, בגלל הרגישות הגבוהה יותר למים.
ועוד עצה אחת - בקשו כמה שיותר הצעות מחיר, גם מכמה חנויות באותה רשת. הזמנו לאחרונה חדר ארונות מאחת הרשתות הגדולות - והיה פער מחיר של יותר מ-20% בין שני סניפים של אותה רשת, על אותו תכנון ומפרט בדיוק! אפילו במחיר ההובלה וההרכבה היה הבדל משמעותי. הזוי לגמרי לדעתי.
avian
סופר משתמש

Re: סוג עץ סנדוויץ

הודעהעל ידי הרואה » 03 נובמבר 2023, 02:45

בתמונה סנדוויץ' טווין / קומבי סטנדרטי כמו 90% מהסנדוויץ בארץ
הרואה
סופר משתמש

חזור אל נגרות

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Google Adsense [Bot] ו־56 אורחים