חובבי נגרות ואומנות העץ

ללמוד, להבין ולקדם את אומנות עבודת העץ, נגרות, גלוף, חריטה ופיסול בישראל

טפלונים שמכסים את רוב שטח הרגליים של המיטה, האם אפשרי לשים

זה המקום לספר מה ניגרתם היום, לתעד את הפרויקטים שלכם, לשאול שאלות ולקבל תשובות.

טפלונים שמכסים את רוב שטח הרגליים של המיטה, האם אפשרי לשים

הודעהעל ידי mm31 » 26 ספטמבר 2023, 10:39

שמו טפלונים למיטה מעץ מלא (כל אחד בקוטר של 2 ס"מ - הרגליים בצורת ריש - אפשר לשים טפלון בגודל של 2 על 9 ס"מ לכל היותר).

המיטה לא זזה טוב יותר עם הטפלונים לעומת בלי, הבנתי שהטפלונים בקוטר הזה בכלל מתאימים לריהוט קל כמו כיסאות.
ראיתי שיש טפלונים לריהוט מסיבי - בכל מקרה די מוגבל בגלל צורת הרגליים של המיטה.

יש טפלונים שרוחב 7 ס"מ על 2 ס"מ כתוב שהם מסיביים ונראה שאמורים להתמודד עם זה (משקל גדול יותר), הנגר ששם אותם, בלי ניסיון בטפלונים טוען טענה שלא ברור אם נכונה - אומר שאמרו אצל הייבואן שיש מגבלה וברגע שהטפלונים ייכסה את כל שטח הפנים של הרגל, המיטה לא תוכל לזוז בכלל, לא נראה לי ממש הגיוני לא רק בגלל מה שאמר אלה בגלל שהרבה דברים אמר שלא היו באמת ככה.

השאלה האם טפלונים בגודל כזה אמורים לעזור ולשפר את המצב הקיים והאם יש אמת בדברים שנאמרו כביכול לנגר על היבואן?

תודה
mm31
משתמש ותיק

Re: טפלונים שמכסים את רוב שטח הרגליים של המיטה, האם אפשרי לש

הודעהעל ידי טוני » 26 ספטמבר 2023, 13:10

כח החיכוך הדינמי אינו תלוי בגודל משטח המגע. כח החיכוך תלוי אך ורק במקדם החיכוך (שתלוי רק בסוג החומרים הבאים במגע: טפלון ורצפה) ומשקל המיטה.
מציע שתבדוק אופציה לגלגלי רהיטים.
בהצלחה
טוני
סופר משתמש

הודעהעל ידי mm31 » 26 ספטמבר 2023, 17:32

טוני כתב:כח החיכוך הדינמי אינו תלוי בגודל משטח המגע. כח החיכוך תלוי אך ורק במקדם החיכוך (שתלוי רק בסוג החומרים הבאים במגע: טפלון ורצפה) ומשקל המיטה.
מציע שתבדוק אופציה לגלגלי רהיטים.
בהצלחה

לפי דבריך אין חשיבות לסוג הטפלונים שיש בשוק (בקטרים שונים - מסיביים לרהיטים גדולים ואילו סטנדרטיים לרהיטים קטנים)?
גלגלים זה היה הפתרון הראשוני שבסופו של דבר בוטל בגלל קושי מצד הנגר ליישם, הטפלונים היו אמורים לתת מענה חלופי מספיק טוב, אבל לא במצב הנוכחי.
mm31
משתמש ותיק

הודעהעל ידי isidor » 27 ספטמבר 2023, 16:38

הי,
לא ברור לי: 1- כבר הרכיבו לך טפלון או לא?
אתה רוצה להזיז את כל המיטה או ארגז כלים שמתחתיה?
(כי אם המיטה שלי היתה זזה בקלות אני הייתי משתגע)...
האם הרצפה מעץ או חומר אחר?
אם כבר הרכיבו לך טפלון, והרצפה לא מעץ לך תקנה ספריי סיליקון, ותרסס רק את הרצפה מתחת לרגליים,
זה אמור לעזור, אבל אם כשמזיזים את המיטה השטח נועד להליכה, זה מסוכן כי עלולים להחליק.
בהצלחה
isidor
סופר משתמש

הודעהעל ידי mm31 » 27 ספטמבר 2023, 21:10

isidor כתב:הי,
לא ברור לי: 1- כבר הרכיבו לך טפלון או לא?
אתה רוצה להזיז את כל המיטה או ארגז כלים שמתחתיה?
(כי אם המיטה שלי היתה זזה בקלות אני הייתי משתגע)...
האם הרצפה מעץ או חומר אחר?
אם כבר הרכיבו לך טפלון, והרצפה לא מעץ לך תקנה ספריי סיליקון, ותרסס רק את הרצפה מתחת לרגליים,
זה אמור לעזור, אבל אם כשמזיזים את המיטה השטח נועד להליכה, זה מסוכן כי עלולים להחליק.
בהצלחה

כן זה הורכב אבל בקוטר קטן של 2 ס"מ שעושה רושם שמתאים לריהוט קל יותר כמו כיסאות, שידות וכו' ולמה אני אומר?
כיוון שהמיטה מעץ מלא ויש לה גם ארגז מצעים (ביחד) ומנסים להזיז אותה זה קשה מאוד = כלומר הטפלונים לא עושים עבודה טובה מספיק (אגב לפני הטפלונים באופן יחסי היה קל יותר להזיז אותה).
הרצפה עשויה פורצלן.
mm31
משתמש ותיק

הודעהעל ידי אמיר ח. » 28 ספטמבר 2023, 00:41

נסה לפרק את הטפלונים מרגלי המיטה, תתקין אותם לרגלי רהיט אחר: כסא, שולחן, שידה וכו', ובדוק אם יש הבדל בין לפני ואחרי (באותו חדר ועל אותה רצפה כמובן).
אמיר ח.
סופר משתמש

חזור אל נגרות

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Majestic-12 [Bot] ו־12 אורחים