חובבי נגרות ואומנות העץ

ללמוד, להבין ולקדם את אומנות עבודת העץ, נגרות, גלוף, חריטה ופיסול בישראל

פלטה לשולחן אוכל מאגוז אמריקאי

זה המקום לספר מה ניגרתם היום, לתעד את הפרויקטים שלכם, לשאול שאלות ולקבל תשובות.

פלטה לשולחן אוכל מאגוז אמריקאי

הודעהעל ידי yossim » 05 דצמבר 2022, 10:17

אני רוצה להחליף פלטה לשולחן אוכל שיש לי, בפלטה מאגוז אמריקאי. הגדלים הם 2 פלטות של 85x100, ושתי הארכות בגודל 35x100.
מכוון שאני לא מוצא פלטות מוכנות בכזה גודל, אני רוצה להדביק את זה מקורות עץ.
אני טיפה חושש דבר ראשון, מחוזק ההדבקה, מההקצעה של הפלטה (כנראה שזה יהיה בעזרת רוטר ומזחלת) ומעיוותים או עקמומיות שיכולה להווצר עקב שינויי טמפ׳ ולחות.

חשבתי על כמה אפשרויות:
לוחות בעובי 2 צול. יתרונות: הרבה שטח הדבקה, יותר מקום לתיקון טעויות בהקצעה. חסרון - מחיר
לוחות בעובי 1 צול, ומסביב, קנט בגובה 4-5 ס״מ. היתרונות/חסרונות זה ההפך ממה שכתבתי לגבי 2 צול, ובנוסף, יכולה להיות בעיה בפאה של ה end-grain, בשינויי עונות. צריך להשאיר מקום משחק ללחות.
אפשרות אחרונה שחשבתי עליה היא לוחות 1 צול, ולהדביק אותם על פלטת סנדוויץ (וכמובן קנט מסביב, להסתחר את זה). זה יתן חוזק, ועזור בהקצעה(הלוחות. יתחילו עם משטת ישר, אז נק׳ ההתחלה שלי טובה יותר) אבל לא עוזר בפאה של ה end grain.

אשמח לשמוע הערות/הארות לגבי כל אחת מהאופציות (וכמובן, אם יש רעיון נוסף, אשמח לשמוע).

יוסי
yossim
סופר משתמש

Re: פלטה לשולחן אוכל מאגוז אמריקאי

הודעהעל ידי NirS » 05 דצמבר 2022, 11:14

אמנם שתי הפלטות יחסית קטנות לשיטה שאני אציע. אבל תצפה בסרטון הבא: https://www.youtube.com/watch?v=8YU7L_79NSc.
אני אישית חושב שצול יכול להיות טיפה גבולי, אחרי הקצעה לא ישאר לך הרבה חומר, אלא אם תלך על הדבקה של פלטת בירץ מלמטה (מחייב קנט).
NirS
סופר משתמש

הודעהעל ידי Se7eN » 05 דצמבר 2022, 23:31

אני אישית מחבב עץ אמיתי ועבה ופחות מתחבר לקומבינות (אם כי בהחלט יש מצבים שיש מקום עבורן)
חסרון נוסף זהו גם המשקל שצריך לקחת בחשבון עבור גדלים שכאלו
Se7eN
מנהל פורום

הודעהעל ידי yossim » 11 דצמבר 2022, 20:11

בהתאם לתגובות, החלטתי ללחת על 2 צול. צול אחד נראה לי מפחיד, והדבקה לסנדוויץ נראה לי תוספת של הרבה עבודה, ובנוסף, אני לא סגור איך ההדבקה עצמה תתנהג.
זה מביא אותי לשאלה הבאה. ראיתי שכדי לקבע את העץ (לשמור אותו ישר) שמים בחלק התחתון מסילות ברזל. המחסן עצים המליצו לי על פלאח פשוט (6ממ). בד״כ אני רואה ששמים מסילות C. יש המלצה? ואים מסילות C, איך יוצרים את החריצים לרגליים? יש ביט מספיק דק??
yossim
סופר משתמש

הודעהעל ידי Edi » 12 דצמבר 2022, 12:07

יש ביטים ספירליים בכל עובי כמעט, צריך קצת יותר מעובי הפרופיל, יש באמזון מסילות C מתאימות.
Edi
סופר משתמש

הודעהעל ידי הרואה » 01 ינואר 2023, 15:44

יש פרופיל C עם כרסום מתאים לחרפ מסילות, זה מה שמשתמשים בתעשייה ויכול להתאים גם לחובב.
הרואה
סופר משתמש

חזור אל נגרות

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Google Adsense [Bot] ו־69 אורחים