חובבי נגרות ואומנות העץ

ללמוד, להבין ולקדם את אומנות עבודת העץ, נגרות, גלוף, חריטה ופיסול בישראל

מסור שולחן פרנהייט קרמיק

זה המקום לספר מה ניגרתם היום, לתעד את הפרויקטים שלכם, לשאול שאלות ולקבל תשובות.

מסור שולחן פרנהייט קרמיק

הודעהעל ידי rondadon » 16 יוני 2022, 21:00

בשעה טובה אני זוכה ליחידה גדולה יותר מהמחסן 3 מ''ר, ובקרוב מעביר את המיקרו סדנא למיני סדנא מפאנל מבודד בגודל של כ 8.5 מ''ר.

שוקל שידרוג של המסור שולחן (דיוולט 745) למשהו רציני יותר.
יש למי מהחברים פה את הדגם הבא ויכול לחוות עליו דעה? https://fahrenheit-ceramic.com/product/ ... %99%d7%a7/

איכות בכלל ושל היציקה בפרט, רמת רעש, שאיבת אבק, מקסימום מרחק בין הגובל ללהב (לא רשום), האם ניתן לחבר לו גלגלים ולנייד אותו בתוך הסדנא, או שבמשקל כזה זו כבר משימה בלתי אפשרית?

Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk
rondadon
סופר משתמש

Re: מסור שולחן פרנהייט קרמיק

הודעהעל ידי Edi » 17 יוני 2022, 05:54

רון, בשטח כזה אתה חייב ניוד מקסימאלי וגודל נוח, אצלי ה7491 נמצא בקצת יותר מ10מ״ר ואני חייב להזיז אותו כמעט לרוב חיתוכי האורך.
יש בקבוצת כלי עבודה חדשים דיל על ה7492 ב3400₪.
Edi
סופר משתמש

הודעהעל ידי ניקו » 17 יוני 2022, 09:11

הי רון,
יש לי את הדגם הזה כבר מעל לשנה, ובגדול אני מבסוט מאוד.
מבחינת רעש - מצוין. מדובר במנוע אינדוקציה, ואין בכלל מה להשוות לרעש המזעזע של המנועים האוניברסליים של המסורים הקטנים.
שאיבת אבק היא נקודת חולשה. התמודדות עמה מחייבת קניית שואב תעשייתי. שואבים שעובדים על מסורים כמו הדיוולט לא יאספו כלום, ויהיה לך הר של אבק מתחת למסור ובאוויר. אני קניתי שואב ב-1500 ש״ח מפרנהייט קרמיק וזה פתר את העניין, אך הוא תופס מקום גם.
רמת הגימור לא מדהימה. זה כלי פשוט. עם זאת, לטעמי אין שום מקום להשוואה עם הדיוולט. השולחן ענק, יש מרחב נדיב מאוד לפני ואחרי הלהב. זו תחושת עבודה אחרת לגמרי.
על מנת להזיז את הכלי, צריך מערכת גלגלים נפרדת (אמזון - כמה מאות שקלים). איתם הוא זז בקלות. בלעדייהם אי אפשר להזיז אותו מילימטר.

יש עוד כמה קאצ׳ים. הקדח הוא במידה מוזרה (1 אינץ׳) מה שמקשה מאוד על רכישת להבים. הגדר יוצאת מאיפוס כל חודשיים בערך (אבל לוקח 30 שניות לסדר את זה, וחוץ מזה היא גדר מעולה). וכמו שאדי כותב, הוא באמת תופס המון מקום בסדנא. מבחינתי זה עדיין שווה את זה, אבל זה מקשה לפעמים. ועוד...

בקיצור, כלי מצוין למחיר שלו, אך הוא בא עם לא מעט חסרונות. אתה מוזמן לקפוץ אלי לבנימינה ולהתרשם בעצמך
ניקו
סופר משתמש

הודעהעל ידי rondadon » 19 יוני 2022, 10:14

אדי, מסכים לגמרי לגבי הניוד, לכן שאלתי לגבי הזזה שלו. שידרוג לדיוולט 7492 אמנם יאפשר לי כמה שיפורים כמו דאדו ומרחק גדול יותר בין הלהב לגובל, אבל עדין ישאיר אותי בכללי עם מסור באותה הרמה +-, לא שידרוג משמעותי מבחינתי.

באם לא אחליף, ככל הנראה אבנה לו שולחן הרחבה מסביב כדי לאפשר עבודה נוחה יותר, אז השטח שהוא תופס בסדנא יגדל בכל מקרה.

אגב, ראיתי עוד אופציה מבר-גל, גם קל משמעותית (כתוב 80+ ק''ג), אבל הוא מאפשר רק עד 45 ס''מ לערך בין הלהב לגובל, וזה דיל ברייק מבחינתי (מעוניין ב 60+). יש להם דגם עם מיני עגלה (שהיה יכול להיות מעולה מבחינתי, עובד המון עם לבידים), אבל הגובל בתמונה נראה פשוט מאד והשולחן הרחבה נראה פח זול ממש.

שאר האופציות שראיתי חורגות גם מהתקציב וגם מהגודל.

ניקו, אשמח להגיע להתרשם. שקלתי רכישה של שואב בכל מקרה בשביל המקצוע, כי השואב חבית הפשוט לא מצליח לשאוב כמעט כלום מהמקצוע, אז אשמח לראות גם את השואב :)

תכתוב לי בפרטי מתי אפשרי מבחינתך.

Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk
rondadon
סופר משתמש

הודעהעל ידי Edi » 19 יוני 2022, 12:49

אם בלבידים עסקינן, אזי הכלי העדיף הינו מסור מסילה, המסור מגיע אל החומר, גם במסור שולחני גדול שאינו קריזיק זה מורכב מאוד לחתוך פלטה שלמה.
מסור מסילה מדויק מאוד ובעזרת אביזרים מתאימים תוכל לפרק פלטה בדיוק רב ובמהירות.
המקום המצומצם שהוא תופס הינו שיקול נוסף.
Edi
סופר משתמש

חזור אל נגרות

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Bing [Bot] ו־56 אורחים