חובבי נגרות ואומנות העץ

ללמוד, להבין ולקדם את אומנות עבודת העץ, נגרות, גלוף, חריטה ופיסול בישראל

בנית מטבח

זה המקום לספר מה ניגרתם היום, לתעד את הפרויקטים שלכם, לשאול שאלות ולקבל תשובות.

Re: בנית מטבח

הודעהעל ידי יחזקאל » 18 מאי 2022, 16:26

פרזול בודאי שכדאי לך להביא משם
רק תוודא שאין טעויות באספקה כשזה עדיין שם
בסנדוויץ . בירץ'(ליבנה) הכי טוב אח''כ אוקומה אח''כ טווין ושאר ירקות (פופלאר וכו')

בלורן לא יספקו לך שום מוצר, זה אך ורק תצוגה.
הם מוכרים רק לנגרים

מצטרף לwood worx
כדאי לך מאוד להביא אוטו

במאמר המוסגר, שני הורי עשו את הצעד הזה
ואני מזדהה עם התחושה
מקוה שתהיה לך חוויה טובה
שתמיד תדבר ב''שבח ארץ ישראל''
תזכור שארץ ישראל נקנית ביסורים דהיינו שצריך להתאמץ בשבילה
ואם יש כאן דברים מעצבנים אני תולה את זה בשכנים הגיאוגרפיים שלנו
שתרבותם קצת השתרבבה אלינו
בהצלחה
יחזקאל
משתמש ותיק

הודעהעל ידי wood_works » 19 מאי 2022, 00:17

מהיכן בקליפורניה? (אני מתגורר בסאניוייל), כבר חזרת או שאתה עדיין בשלבי המעבר?
wood_works
סופר משתמש

הודעהעל ידי ShmulikKipod » 19 מאי 2022, 08:33

אני גם מתגורר בסאניוול.
עדין לא עברתי, כרגע בארץ בביקור. הולך להציק לך בהודעה פרטית
ShmulikKipod

הודעהעל ידי הרואה » 12 יוני 2022, 16:13

אם עדיין רלוונטי
לפי מה שהבנתי המחירים של בלום באירופה הזולים ביותר, ובארה"ב היקרים ביותר, בישראל איפשהו באמצע. אין לי מושג אם זה מדוייק בכל אופן לא הייתי מציע לייבא פירזול וגם לא כלים אם אתה לא בטוח לחלוטין מה אתה מביא, יש הרבה דברים שהסטנדרט בארץ שונה, למשל אקדחי סיכות.
אני מציע לך לעשות שיתוף פעולה עם נגר מקומי טוב, שיוכל להדריך אותך ותוכל לקנות חומרים דרכו.
להסתובב במחסני עצים ממש לא מומלץ, סוחרי העצים פה (במחסנים מקצועיים, במחסנים של אורן לפרגולות יש טיפה יותר שירות) אנשים קשי יום ואם אתה לא יודע בדיוק מה אתה רוצה הם יאכלו אותך בלי מלח. תודעת השירות שלהם קיימת רק ללקוחות גדולים.
שיטת הבניה בישראל שונה מאד משיטת הבניה של מטבחים בארה"ב, והרבה יותר קלה לביצוע.
באופן כללי השוק המקצועי פה בנוי הכל על סוכנים, אין אתרים נורמלים עם מחירים שפתוחים לציבור הרחב, ויש שמות לא כתובים לכל מיני דברים שאם אתה לא יודע מה המונח המקובל בישראל אין לך דרך להשיג אותו...
אבל תכלס אפשר להשיג כמעט הכל וגם מה שלא יש אופציות חילופיות לא פחות טובות (למשל יש פה דבקים ישראלים וגרמנים מעולים למרות שאי אפשר להשיג פה טייטבונד 3, וכנ"ל בעוד דברים).

ועכשיו אענה על שאלותיך:
לגבי מבנה נכון, כדאי לך להזמין מנגר פלטות חתוכות עם קנטים (זה המונח לאדג' בנדינג אין לי זמן לבדוק את האיות באנגלית הגרועה שלי אני מקווה שתבין את השפה...).
יש מסילות טנדם ומובנטו בישראל, כדאי לך לעשות השוואת מחירים האם שווה לך לייבא, כאמור אני מניח שלא. טנדם שליפה כפולה עם טריקה שקטה עולה לנגר המקצועי סביב ה70 ש"ח + מע"מ לסט.
את הבירץ' איך שקראת לו אפשר להשיג בישראל, המונחים פה שונים יש BB/BB שזה האיכותי, ויש BB/CP שזה צד אחד יפה, ויש CP/CP שזה המכוער... הבירץ' פה מגיע מרוסיה ואיכותו טובה, כמעט הכל עם דבק פוליאורטני שחור שזה מעולה.
גם בארץ אתה יכול לבנות חזיתות מעץ קשה לבד, כמובן אפשר גם להזמין מוכן לפי מידה, יש כמה יצרנים.
מבחינת צביעה בארץ כמעט כולם צובעים עם מרסס לכות פוליאורטניות או על בסיס מים, חומרים יקרים מאד שמצריכים ציוד יקר כדי לקבל תוצאה טובה (במט עוד אפשר להסתדר בסדנה ביתית אם יש לך את הידע). אם תרצה לצבוע לבד תוכל לעשות בשיטות האמריקאיות, שמן דני, אוסמו, רוביו מונוקאוט וכדומה, חלק מהחומרים האלו אפשר להשיג גם בישראל במחירים טיפה יותר יקרים, ויש גם תחליפים מקומיים כמו מוצרים של פולימגן ועוד, פחות מוצלחים.
פנים הארונות מקובל בישראל לעשות הכל עם פורמייקה (HPL או למינייט באנגלית), ובמקרים רבים גם את חזיתות הארונות עושים כך, רק עם פורמייקות יותר יוקרתיות מהפשוטות שמשמשות לפנים הארונות. הפלטות מגיעות מודבקות, אין טעם להתעסק עם הדבקה ידנית, אם יש צורך אפשר להשתמש בדבק מגע, אחרי שעושים את זה פעם אחת זה לא מסובך במיוחד.
הרואה
סופר משתמש

הקודם

חזור אל נגרות

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Bing [Bot] ו־61 אורחים