חובבי נגרות ואומנות העץ

ללמוד, להבין ולקדם את אומנות עבודת העץ, נגרות, גלוף, חריטה ופיסול בישראל

איך עושים חריצים באמצע העץ עם הראוטר

זה המקום לספר מה ניגרתם היום, לתעד את הפרויקטים שלכם, לשאול שאלות ולקבל תשובות.

איך עושים חריצים באמצע העץ עם הראוטר

הודעהעל ידי אחדהעם » 09 מאי 2022, 01:20

יש לי רק ראוטר טרימרה הראשון שלי, בלי הבסיס הננעצת ובעז'ה עוד מעט מגיע לי הביטים..איך עושים,אני רוצה לעשות חריץ אבל רק בעמצע העץ,משהו דקורטיבי.לא שאני חותץ מצד לצד לגמרי
אחדהעם
משתמש ותיק

Re: איך עושים חריצים באמצע העץ עם הראוטר

הודעהעל ידי Se7eN » 09 מאי 2022, 07:08

אפשר לבצע את זה, באמצעות השענת בסיס הכלי על החומר, כשהכלי מוטה באלכסון, ואז לאט לאט להכנס. זו פעולה מסוכנת, ודורשת שליטה טובה בכלי, ולכן לא הייתי ממליץ בכלל להתחיל איתה. שיטה בטוחה יותר, תהיה לבצע קידוח מקדים עם מקדח, בקוטר גדול יותר מזה של הכרסם, ואז להכניס את הכרסם כשהכלי פועל לתוך החור, מה שלא מייצר עדיין כרסום, ומשם להתחיל בפעולת הכרסום.
חוץ מזה, ישנם בסיסים שאינם "ננעצים" עם קפיצים, אבל בכל זאת מאפשרים הורדה הדרגתית אל העץ, אז יכול להיות שגם זו אפשרות.

בכל מקרה זה כלי מסוכן וכדאי להקדיש את הזמן ללמוד לעבוד איתו בצורה נכונה ובטיחותית, ובעיקר להכיר את המגבלות שלו, ולא לנסות לדחוף אותו מעבר למה שהוא מסוגל.
Se7eN
מנהל פורום

הודעהעל ידי אחדהעם » 09 מאי 2022, 09:17

תודה רבה! זה נשמע שזה סתן לאחוז את זה טוב? (כמובן שאני מסכים שעלי להכיר את הכלי ולהרגיש אותו לפני להתחיל לשחק איתו)
יש לק קישור לכזו בסיס?
אחדהעם
משתמש ותיק

הודעהעל ידי ניר8 » 09 מאי 2022, 21:13

אם הבנתי נכון מה אתה רוצה - הנה:
https://www.youtube.com/watch?v=254gbW5cDeE
ניר8
משתמש ותיק

הודעהעל ידי Edi » 10 מאי 2022, 06:40

שלא כמו בסרטון, רצוי להשתמש בחלק המשטח המעוגל של הראוטר ולא בשטוח כשעובדים עם סרגל/ גובל, האזור המעוגל סלחני לתזוזות כל עוד ישאר צמוד לגובל, החריץ יהיה תמיד ממורכז , סטיה קלה עם החלק השטוח ואיבדת מרכוז.
בכ״א הייתי במקומך משקיע בהרבה סרטונים שעוסקים בעיקר בבטיחות בשימוש, זהו כלי מסוכן מאוד וישנם כללים ברורים לשימוש בטיחותי.
Edi
סופר משתמש

הודעהעל ידי אחדהעם » 10 מאי 2022, 13:45

מה שמופיע בסירטון זה לא מה שאני רוצה לעשות.....הוא עושה חריץ בעץ מעבר לכל צד...הוא מתחיל מחוץ לפנאל וגם גומר בחוץ....אני רוצה לעשות GROOVE V אבל בתוך העץ,באמצע,לא מצד לצד לגמרי
אחדהעם
משתמש ותיק

הודעהעל ידי ניר8 » 11 מאי 2022, 10:14

Edi כתב:שלא כמו בסרטון, רצוי להשתמש בחלק המשטח המעוגל של הראוטר ולא בשטוח כשעובדים עם סרגל/ גובל, האזור המעוגל סלחני לתזוזות כל עוד ישאר צמוד לגובל, החריץ יהיה תמיד ממורכז , סטיה קלה עם החלק השטוח ואיבדת מרכוז.

אחלה טיפ!
ניר8
משתמש ותיק

חזור אל נגרות

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Bing [Bot], Google [Bot] ו־55 אורחים