חובבי נגרות ואומנות העץ

ללמוד, להבין ולקדם את אומנות עבודת העץ, נגרות, גלוף, חריטה ופיסול בישראל

מידות חזיתות למזנון מבירץ

זה המקום לספר מה ניגרתם היום, לתעד את הפרויקטים שלכם, לשאול שאלות ולקבל תשובות.

מידות חזיתות למזנון מבירץ

הודעהעל ידי Cocoloco » 19 אפריל 2022, 16:56

אהלן חברים
אם לא הייתי נתקל במהמורה קטנה בפרוייקט שלי כנראה שלא הייתי מגיע לקהילה המעולה הזו.
בימים האחרונים עבדתי על פרוייקט מזנון מותאם לנישה בסלון
השלד עשוי מבירץ חשוף 17ממ
האורך הכללי של המזנון 341סמ מתוחם בין שתי קירות
חילקתי את המזנון ל3 ארגזים שיוצמדו אחד לשני ועליהם תשב פלטת אלון לכל האורך בתקווה שאמצא כזו
כל ארגז עם מחיצה באמצע ובעל 2 דלתות שמכסות את הקנט (full overlay )
דלת אחת נפתחת לשמאל דלת שניה נפתחת לימין

מבנה השלד הורכב בעזרת חיבורי קרג והדבקה
גב השלד עשוי מבירץ 6 ממ מונח על שפת המסגרת ותפוס בברגים לשולי הגב

מבחינת הרכבת השלד אז הכל הלך חלק ,חיתוכים חיבורים גימור וכו..
בבואי להכניס את הארגזים למקומם בנישה לצערי הבנתי שהקירות לא ישרים ושיש הבדלים במידות באזורים מסויימים

תחילה ניסיתי להוריד בשר עם משייפת מאחת הדפנות של הארגז האמצעי אבל זה לא התקדם כל כך ( לא היה לי טרימר)
בהמשך פירקתי פאנלים משני הצדדים וגם לא עזר
אז ביצעתי חציבה בדופן אחת של הנישה בקונטור של המזנון וכעת יש ארגז אחד שהוא ״בילד אין״
כעת דופן אחת של המסגרת נמצאת 1 סמ בתוך הקיר

עכשיו אני בשלב של הזמנת mdf לחזיתות
ישנם שתי בעיות שצצו
הראשונה -הדופן שחצי מהעובי שלה שקוע בקיר
השניה - כנראה בהידוק הארגזים אחד לשני בברגים נגרם שינוי מבני ושמדדתי את חזית המסגרת מקצה לקצה חוץ ,יש שינוי של עד חצי סמ בין החלק העליון של הארגז לחלק התחתון שלו
כלומר יש לי בעיה להרכיב את החזית בצורה ישרה ( החזית תצא מהמסגרת בחלק או שלא תכסה את כל פני הקנט
אשמח לעזרה ועצות איך לפתור את המצב מבלי לפרק את הארגזים לחלקים ולהרכיב כל ארגז מחדש

אני כן יכול לנתק את הארגזים אחד מהשני

כרגע הרעיון היחיד שעלה לי זה להביא טרימר ולהוריד שכבות מאזור הקנט הקדמי כדי להשוות

אשמח לשמוע רעיוניות ועצות כיצד לפתור את הסוגיה על מנת שמראה החזית ייצא נקי אסתטי וכמובן ישר
תודה רבה לעונים
קבצים מצורפים
AAF88105-DBBE-4BE2-BA0F-568BFC8C1CDE.jpeg
27FFFF22-6C3E-4574-9C1D-611443F1CD7F.jpeg
35D602DA-A9FD-4DE3-BD1E-3508A529162C.jpeg
E9781C23-D8DC-47FB-B82E-0EF8ED705093.jpeg
E1267735-B98F-4F35-8DA4-66C852DCF6A6.jpeg
Cocoloco
משתמש ותיק

Re: מידות חזיתות למזנון מבירץ

הודעהעל ידי itzikdiy » 19 אפריל 2022, 18:17

היי,

קודם כל ברוך הבא לפורום.
נראה אחלה פרויקט, ולמרות הקשיים שתיארת, נראית עבודה יפה עד כה, ומעניין לראות את התוצאה בהמשך. אני לא יודע אם תשיג פלטת אלון באורך כזה, אבל גם אם תשים 2 זה לא בטוח יהיה נורא...

לגבי השאלות, אני לא התנסיתי בפרויקט כזה ספציפי עם הרבה ארגזים, ולכן אגיד את דעתי ואולי בהמשך תקבל עצות נוספות...

- הייתי מנסה לשחרר קצת לחצים של הברגים, גם אם לא יהיו מהודקים עד הסוף ולראות אם זה משחרר את העיוות של הארגז. אם יווצרו רווחים קטנים בחזית, אפשר אולי למלא בחומר מילוי שלא יורגש יותר מידי.
- גם אם יישאר העיוות, לדעתי אחרי שתשים את החזיתות במרווחים המתאימים, בצורה ישרה, וגם אם לא יכסו באופן ישר את הקנט - זה לא יורגש בסופו של דבר כשהכל סגור.
- לגבי החלק שנמצאת קצת בתוך הקיר, אם יגרום בעיה לפתיחת הדלת בגלל שהציר יהיה פנימי מידי והדלת תיתקע בקיר, אפשר אולי להוסיף הרחקה פנימית לצירים. (לצירים יש משחק מסוים אבל לא נראה לי שיספיק כאן).

בהצלחה!
רעיונות עשה זאת בעצמך ונגרות - XDIY with Itzik
ערוץ יוטיוב - https://www.youtube.com/c/itzikdiy
בלוג - https://www.itzikdiy.com
סמל אישי של המשתמש
itzikdiy
מנהל פורום

הודעהעל ידי Pini Gold » 19 אפריל 2022, 18:43

להערכתי הבעיה המטרידה ביותר שנראית בתמונה הראשונה היא העיוות שנוצר בתיבה המרכזית בעת ההידוק. בדרך כלל על פי נסיוני (הדל מאוד) זה נגרם בין השאר בגלל פילוס של תחתית התיבות. כדי להימנע מכך נהוג להצמיד תיבות סמוכות (לפני השימוש בברגים) באמצעות קליבות ותוך כדי כך להביא את חזיתותיהם למצב אחיד וכמובן לתקן את הפילוס האופקי והאנכי עד לקבלת איזון. אל תוותר, זה שלב מעצבן אבל הכרחי.

אפשרות נוספת היא תליית התיבות במקום הנחתן על הרצפה (עדיין תוכל ליצור כעין צוקל מתחת) - התליה מאפשר להמנע מסטיות תשתית במישור האופקי , אבל תהיה התמודדות מסויימת באמצעות קלינים ביישור כלפי הקיר שהוא בדרך כלל לא ישר. מצרף תמונה להמחשה של ארוניות תלויות.
קבצים מצורפים
IMG_3154.jpg
ארוניות תלויות
סמל אישי של המשתמש
Pini Gold
סופר משתמש

הודעהעל ידי Cocoloco » 19 אפריל 2022, 20:08

itzikdiy כתב:היי,

קודם כל ברוך הבא לפורום.
נראה אחלה פרויקט, ולמרות הקשיים שתיארת, נראית עבודה יפה עד כה, ומעניין לראות את התוצאה בהמשך. אני לא יודע אם תשיג פלטת אלון באורך כזה, אבל גם אם תשים 2 זה לא בטוח יהיה נורא...

לגבי השאלות, אני לא התנסיתי בפרויקט כזה ספציפי עם הרבה ארגזים, ולכן אגיד את דעתי ואולי בהמשך תקבל עצות נוספות...

- הייתי מנסה לשחרר קצת לחצים של הברגים, גם אם לא יהיו מהודקים עד הסוף ולראות אם זה משחרר את העיוות של הארגז. אם יווצרו רווחים קטנים בחזית, אפשר אולי למלא בחומר מילוי שלא יורגש יותר מידי.
- גם אם יישאר העיוות, לדעתי אחרי שתשים את החזיתות במרווחים המתאימים, בצורה ישרה, וגם אם לא יכסו באופן ישר את הקנט - זה לא יורגש בסופו של דבר כשהכל סגור.
- לגבי החלק שנמצאת קצת בתוך הקיר, אם יגרום בעיה לפתיחת הדלת בגלל שהציר יהיה פנימי מידי והדלת תיתקע בקיר, אפשר אולי להוסיף הרחקה פנימית לצירים. (לצירים יש משחק מסוים אבל לא נראה לי שיספיק כאן).

בהצלחה!

תודה רבה מעריך מאד
מקווה שהתוצאה הסופית תראה כמו בהדמיה שעשיתי אחרת אצטרך מגשר לשלום בית

אחלק את זה לשניים

לעניין החלק מדופן המזנון שבתוך הקיר אם הבנתי נכון כוונתך לקחת את המידה שנכנסה לתוך הקיר ובעצם לשים תריז באותו המידה בדופן הפנימית היכן שממוקם הציר נכון?
אני חשבתי לקחת ציר כפוף שבעצם מסתיר רק חצי מהקנט ואז זה אמור לפתור את הבעיה הזו

לעניין השני והמהותי בעיניי ו שתוקע לי את המשך הפרוייקט זה עניין החזיתות
בעצם הקופסאות כרגע לא מרובעות מדוייק
אם אחתוך נגיד חזית לפי המידה הגדולה זה יגרום לכך שבחלק שהמידה קטנה בחצי סמ החזית תגלוש לקופסא הצמודה אליה

עלו במוחי שתי פתרונות שאני לא בטוח כיצד תראה התוצאה שלהם
האחד עם טרימר להוריד שכבה מהדופן החיצונית של הקופסא באזור שבו המידה גדולה יותר
השני לחתוך חזית לפי המידה הגדולה והיכן שזה קטן יותר להוריד את היתרה עד שיהיה בקו אחד עם הקנט / דופן
החשש שלי שהחזית תראה עקום וזה לא על הפרק

ניסיתי לשחרר קצת מהברגים אבל זה לא עזר הרבה

ודבר נוסף הקופסאות חייבות להיות צמודות על מנת ליצור מראה נקי וחלק ללא מרווחים
כמו בסקיצה
קבצים מצורפים
758A8A19-DDA4-492F-A2B3-824AA3966F64.jpeg
83867F6D-F566-48F4-8292-421E67158FB9.jpeg
D7D83742-3EC5-4840-ADA7-86F67AD815EA.jpeg
Cocoloco
משתמש ותיק

הודעהעל ידי Cocoloco » 19 אפריל 2022, 20:15

Pini Gold כתב:להערכתי הבעיה המטרידה ביותר שנראית בתמונה הראשונה היא העיוות שנוצר בתיבה המרכזית בעת ההידוק. בדרך כלל על פי נסיוני (הדל מאוד) זה נגרם בין השאר בגלל פילוס של תחתית התיבות. כדי להימנע מכך נהוג להצמיד תיבות סמוכות (לפני השימוש בברגים) באמצעות קליבות ותוך כדי כך להביא את חזיתותיהם למצב אחיד וכמובן לתקן את הפילוס האופקי והאנכי עד לקבלת איזון. אל תוותר, זה שלב מעצבן אבל הכרחי.

אפשרות נוספת היא תליית התיבות במקום הנחתן על הרצפה (עדיין תוכל ליצור כעין צוקל מתחת) - התליה מאפשר להמנע מסטיות תשתית במישור האופקי , אבל תהיה התמודדות מסויימת באמצעות קלינים ביישור כלפי הקיר שהוא בדרך כלל לא ישר. מצרף תמונה להמחשה של ארוניות תלויות.

הי פיני
תודה רבה על המענה מעריך זאת מאד
אכן בתמונה הארגזים אינם מפולסים לא בגובה ולא בקו חזית שלהם
התמונה צולמה לאחר ששיחרתי את הברגים שחיברו בין הארגזים
הבעיה העיקרית כפי שציינתי למעלה היא בנושא החזיתות שבחלק העליון של הארגז המידה המידות רוחב בחלק העליון 113 ובחלקו התחתון 112.5
איך אני מתגבר על זה ?
לא יודע איזה מידת חזית לעשות על מנת שהחזית תראה ישר
אציין כי החזיתות יהיו מ mdf 17/18 mm יצוק לטובת שלייפלק
חזית חלקה לגמרי ללא ידיות או מסגרת פתיחת פוש
Cocoloco
משתמש ותיק

הודעהעל ידי יאירכ » 19 אפריל 2022, 23:40

מה לגבי מסגרת לחזית? בסרטוני יוטיוב הרבה מהיוטיוברים מרכיבים מסגרת בחזית מסביב לדלתות/מגירות, ואז מסגרת שכזו יכולה להסוות עיוות כמו שיש לך. זה בא במחיר של עיצוב שונה מהמקור, ופתח קטן יותר לארון/מגירות קטנות יותר.
למשל בקישור הזה
https://youtu.be/NX6FBYHyLrw

בנוסף, זה נשמע לי כמו בעיה שנגר שעושה מטבחים נתקל בה פעם בשבוע, אולי שווה למצוא כזה נגר ולשאול.

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk
יאירכ
סופר משתמש

הודעהעל ידי Doron » 20 אפריל 2022, 05:05

הי COCO
במידה ועבדת מדוייק והארונות היו מקבילים לפני ההרכבה - אין שום סיבה לעיוות ,אלה הלחץ שיצרת בכדי להכניס בכח בנישה
שים לב גם שהארגז הלחוץ יותר הוא השמאלי (5 ממ הפרש) האמצעי (3 ממ) ובימני אין הבדל
להערכתי יש 2 אפשרויות - או לטפל בארגז או בקיר
במידה ותחליט לטפל בקיר - דופן הארון יהיה עמוק ומוסתר בקיר - הברירה תהיה לבנות דופן נוסף בצד הפנימי של ארון שמאל
מה שלא תחליט - בהצלחה
Doron
סופר משתמש

הודעהעל ידי oferyuval » 20 אפריל 2022, 10:33

ממה שאני רואה בתמונה הראשונה, הקצה הימני של הארגז הימני גבוה מדי. אם זה אכן כך (ולא עיוות של הצילום) כנראה שהחציבה (כנראה הורדת הטיח) לא עמוקה מספיק ועדיין אין מספיק מרווח לכל המזנון.
אם אתה הולך בכיוון של להתאים את הנישה למזנון ולא ההפך, אולי תוריד את הטיח גם בצד ימין לקבלת מראה אחיד וכך שתוכל להכניס את המזנון ללא שיופעלו עליו לחצים מיותרים.
Cocoloco כתב:אשמח לעזרה ועצות איך לפתור את המצב מבלי לפרק את הארגזים לחלקים ולהרכיב כל ארגז מחדש

כללית אני חושב שעדיף להתאים את הארון לנישה ולא את הנישה לארון.
אני מבין שאתה לא רוצה ללכת בדרך הזו, אבל לדעתי אתה נגרר לשרשרת תיקונים אחרים, שמצריכים לא פחות עבודה, ובסוף התוצאה תהייה פחות טובה.
אני לא חושב שצריך לתקן את כל הארגזים, אלא רק את האמצעי (אבל לזה כדאי שיתיחסו אחרים שיש להם ניסיון בבניית ארון מארגזים).
oferyuval
סופר משתמש

הודעהעל ידי Cocoloco » 21 אפריל 2022, 10:39

תודה רבה למגיבים ולעצות
נראה באמת שאצטרך ליישר את הארגזים שאיבדו את צורת אחרת אצור לעצמי עוד המון עבודה מסביב להגיע לתוצאה שאני מחפש
השאלה עכשיו איך אני מנתק את החלקים שמחוברים בעזרת ברגים ודבק נגרים מבלי לשבור או לחתוך?
Cocoloco
משתמש ותיק

הודעהעל ידי isidor » 23 אפריל 2022, 19:38

שלום,
איזה רגליים הנחת כמשענת מתחת לארגזים?
נגרי-מטבחים שבונים הכל ארגזים-ארגזים מפלסים הכל בעזרת רגליים מתכווננות.
ולכן הם שמים למטה "צוקל" שנתפס ברגליים בעזרת "קליפסים", ומסתיר את הרגליים
הרגליים (הזולות מאד) שמתכווננות בגובה מאפשרות לפלס את הכל בצורה קלה.
כמובן שלא מספיקה רגל אחת לכל ארגז !!!
בהצלחה,
איזי.
isidor
סופר משתמש

הבא

חזור אל נגרות

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־67 אורחים