חובבי נגרות ואומנות העץ

ללמוד, להבין ולקדם את אומנות עבודת העץ, נגרות, גלוף, חריטה ופיסול בישראל

מחפש מחסן עצים בחיפה ועצה לגבי פיתוח התחביב

זה המקום לספר מה ניגרתם היום, לתעד את הפרויקטים שלכם, לשאול שאלות ולקבל תשובות.

מחפש מחסן עצים בחיפה ועצה לגבי פיתוח התחביב

הודעהעל ידי avichai » 29 דצמבר 2021, 21:56

שלום לחברי הפורום.

בשעות פנאי מזדמנות אני מנגר מפעם לפעם, אבל אני חושב קצת להשתדרג ואשמח לעצתכם המלומדת.

1. עברתי לחיפה בשנה האחרונה. בעבר עבדתי הרבה עם מסור שולחן, פנדל, מסור נימה, רוטר, שלייפים ושאר הכלים בסדנה יעודית וכרגע זה חסר לי מאוד.
כרגע יש לי כמה כלים חשמליים ידניים - מסור עגול, ג'יגסו, מקדחה ומברגת אימפקט, מקצוע ידני, משייפת עגולה, משחזת זווית - ואני מרגיש שאני לא מצליח להמריא איתם ממש, כלומר לממש תוכניות שונות.
אני מנגר פעם בשבועיים לערך במרפסת הבית (בשעות המקובלות וההגיוניות) כי אני מוגבל מבחינת מקום עבודה ומיכשור, אבל אני יודע שאם היה לי מקום יותר נוח לבוא אליו ולעבוד בו, זה היה נהפך עבורי למלאכת יצירה כמעט יום-יומית. אציין שזה לא רק תחביב - אני גם מצייר ומפסל ופיתרון כלשהו בוודאי יעזור לי לקחת כמה צעדים קדימה את כל המלאכות ביחד. אז מצד אחד אני חושב להשכיר מקום שבו אוכל באמת לעבוד (עם הרעש והנסורת) , מצד שני אני לא יודע מה המימון שאצטרך בעבור זה.
ולשאלה - לאילו פתרונות אני צריך לשאוף?, או מה עלות הגיונית משוערת של השכרת בית מלאכה קטן שכזה (ספציפית באיזור חיפה)?

2. אני רוצה לרכוש מסור שולחן Dewalt DWE7492 כי המסור העגול לא נותן את הדיוק שאני רוצה להשיג - עם המסור העגול אני לא בדיוק יכול לבצע הרבה rip cuts של לטות דקות ובחיתוך מדויק וגם ה- crosscuts לא יוצאים משהו. כמה זה יהיה רעיון טוב לעבוד איתו בדירה עליונה בבניין קומות? יש שהמלצה לשואב תעשייתי זול ושעושה את העבודה? ובכלל אני שואל לגבי מידת הרעש והנסורת שהמסור יוצר + הובלה של עץ לקומה עליונה (אם זה מה שיש לי בינתיים). וזה מוביל לשאלה הבאה...

3. המלצה למחסן עצים בחיפה? רצוי עם חיתוך\הקצעה\הובלה. אני מחפש פלטות סנדוויץ, וקרשים\לטות של אורן ואלון או בוק. ומה טווח המחירים העדכני של אורן\אלון\בוק?

אשמח לכל דעה\עצה מאלו שכנראה יודעים דבר או שניים....

תודה וערב טוב
avichai

Re: מחפש מחסן עצים בחיפה ועצה לגבי פיתוח התחביב

הודעהעל ידי Edi » 30 דצמבר 2021, 09:10

נראה לי שמסור שולחני במרפסת בניין זה רעיון לא ממש מוצלח, הרעש, הגודל והנסורת, לא ממש יעשו לך חיים קלים.
בסד״ג דומה של מחיר אתה יכול לרכוש מסור מסילה וסט נרחב של אביזרים שיש לו יתרונות מול מסור שולחני וגם חסרונות כמובן.
השימוש בו על קורות ארוכות וכבדות מצטיין, בפלטות של לבידים אין בכלל השוואה מול מסור שולחני נייד ובכלל, שימוש באביזרים מתאימים, להבים איכותיים וכמובן שואב נסורת יקנו לך אפשרות לעשות כמעט הכל, בדיוק רב ,חיתוכים חוזרים,הרבה פחות רעש ושאיבת נסורת מצטיינת.
גם המקום שהוא יתפוס ואפשרות האחסנה הינם יתרון נוסף למול מסור שולחני.
החסרון היחיד שהוא אינו מצטיין בחיתוך של חתיכות קטנות ויש צורך בג׳יגים מתאימים ומותאמים.
יש לי את שני סוגי המסורים ויתכן מאוד שעקב המקום המצומצם שלי, אם הייתי מודע למסילה לפני שרכשתי את הדיוולט המצוין לכשעצמו, יתכן שהייתי מסתפק רק בו.
Edi
סופר משתמש

הודעהעל ידי oferyuval » 30 דצמבר 2021, 14:02

כדאי לשקול גם פתרון מסוג אחר: עבודה בסדנאות שפתוחות לחובבים, בחיפה, שם תמצא את כל כלים שאתה צריך ויותר ואפשרות לרכוש חומרים.
oferyuval
סופר משתמש

הודעהעל ידי avichai » 30 דצמבר 2021, 14:28

Edi , שלחת אותי לחפש קצת על מסור מסילה לעומת מסור שולחן קבלני, וקודם כל בכלל הארת את עיני לכך שיש הבדל בין מסור מסילה למסור עגול, אז תודה. תודה רבה על האינפוט

יש לו יתרונות רבים והבולט ביניהם הוא לדעתי השימוש שאפשר לעשות איתו על קורות גדולות או פלטות גדולות, מאשר לנסות להעביר חתיכה גדולה במסור שולחן (עבדתי בעבר עם מסור עגלה שזה עולם אחר לגמרי).
אני מניח שהשימוש שאליו אני מכוון הוא גם ripcuts של קורות לא מוקצעות, נניח 5X10 ס"מ, ללטות דקות - 2X4 , 2X1 וכדומה - וגם החיתוכים היותר קטנים - לדוגמא זוויות\פאזות במעלות שונות וכו'. ותוך שמירה על מידה קבועה של סרגל. בקיצור נראה לי שאני מגיע שוב לשאלה של מקום שבו יהיה ניתן לעבוד עם מסור שולחן קבלני.. או כבר מסור שולחן קרייזיק קטן (מניח עוד קפיצה של 1000-1500 ש"ח לעומת הקבלני)...
avichai

הודעהעל ידי oferyuval » 30 דצמבר 2021, 14:36

avichai כתב:Edi , שלחת אותי לחפש קצת על מסור מסילה לעומת מסור שולחן קבלני, וקודם כל בכלל הארת את עיני לכך שיש הבדל בין מסור מסילה למסור עגול,

תוכל למצוא גם שלל סרטים על בנייה של ג'יג מסילה למסור עגול
oferyuval
סופר משתמש

הודעהעל ידי avichai » 30 דצמבר 2021, 14:47

תודה עופר.
ג'יג מסילה יפתור לי כמה דברים. אחפש כיצד (:
ולמרות שסדנה כזו שהצעת זו עדיפות פחות טובה בעבורי, זו אופציה שאולי בכל זאת אבדוק. עניין החלל לפעולה ולהתרחבות העבודה זה משהו שאני מחפש. בכל אופן - כנראה שמתישהו אבדוק את זה
תודה
avichai

הודעהעל ידי avichai » 30 דצמבר 2021, 14:56

אולי אתמקד יותר:
1. מחסן עצים מומלץ בחיפה?
2. איזו דעה או עצה לגבי השכרת סדנא על שלל תשלומיה והבירוקרטיה הכרוכה בה?
avichai

הודעהעל ידי Edi » 30 דצמבר 2021, 15:09

avichai כתב:Edi , שלחת אותי לחפש קצת על מסור מסילה לעומת מסור שולחן קבלני, וקודם כל בכלל הארת את עיני לכך שיש הבדל בין מסור מסילה למסור עגול, אז תודה. תודה רבה על האינפוט

יש לו יתרונות רבים והבולט ביניהם הוא לדעתי השימוש שאפשר לעשות איתו על קורות גדולות או פלטות גדולות, מאשר לנסות להעביר חתיכה גדולה במסור שולחן (עבדתי בעבר עם מסור עגלה שזה עולם אחר לגמרי).
אני מניח שהשימוש שאליו אני מכוון הוא גם ripcuts של קורות לא מוקצעות, נניח 5X10 ס"מ, ללטות דקות - 2X4 , 2X1 וכדומה - וגם החיתוכים היותר קטנים - לדוגמא זוויות\פאזות במעלות שונות וכו'. ותוך שמירה על מידה קבועה של סרגל. בקיצור נראה לי שאני מגיע שוב לשאלה של מקום שבו יהיה ניתן לעבוד עם מסור שולחן קבלני.. או כבר מסור שולחן קרייזיק קטן (מניח עוד קפיצה של 1000-1500 ש"ח לעומת הקבלני)...

אין בעיה לבצע במסור מסילה עם אבזור מתאים.
לגבי סדנה, גם אני חשבתי בכיוון, העניין שזה הופך את העיסוק ליותר מחושב בזמנים ( אני עובד מהבית ויכול להיות גמיש ), יש את העלויות של שכ"ד. ארנונה וכו' וכן את זמן הנסיעה, אני מצטמצם במחסן שבניתי -כ10 מ"ר ונראה לי שזו הפשרה הטובה יותר מבחינתי נכון לעכשיו.
לגבי מחסני עצים, אורן ולבידים אני רוכש בכעביה אצל צביקה מעצי ציפורי .
עצים קשים ממנדל בורקו מקרית ביאליק
Edi
סופר משתמש

הודעהעל ידי avichai » 30 דצמבר 2021, 20:17

תודה רבה!
ממ.. הבנתי. אעשה שוב חושבים... אנסה לחשוב על פתרונות ביניים כמו בכיוונים שהעלתם כאן
avichai

הודעהעל ידי יאירכ » 30 דצמבר 2021, 20:19

אני קונה אורן (פלטות וקורות) ולבידים אצל "אורן בעמ" בצ'ק פוסט.
יש להם פלטות בוצר אלון, לא יודע לגבי עצים קשים אחרים.
הם עושים חיתוך ומאוד נחמדים, וסבבה במחיר. קניתי לא מזמן 4 פלטות אורן 18 עם (הרבה) חיתוכים ב380 שח כולל מעמ לפלטה.

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk
יאירכ
סופר משתמש

הבא

חזור אל נגרות

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־75 אורחים