חובבי נגרות ואומנות העץ

ללמוד, להבין ולקדם את אומנות עבודת העץ, נגרות, גלוף, חריטה ופיסול בישראל

דבק Weldbond

זה המקום לספר מה ניגרתם היום, לתעד את הפרויקטים שלכם, לשאול שאלות ולקבל תשובות.

דבק Weldbond

הודעהעל ידי Edi » 29 נובמבר 2021, 17:04

בין שאר המוצרים המעולים שמביא אסף מכלי ראשון ישנו הדבק הזה, התוודעתי אליו מזה כמה חודשים ואני יכול להגיד לכם שהסופרלטיבים שמחלקים לו נכונים, יש לי כמה פרויקטים דביקים בקנה ולפיכך רכשתי במחיר מוזל 12 מיכלים של דבק בכמות של 420 מ״ל כל אחד, המחיר למיכל 40₪ במקום 60, אם מישהו מעוניין אני יכול למכור עד שישה מיכלים כאלו במחיר המוזל מאחר והכמות הזו גדולה עבורי.
https://www.clirishon.co.il/weldbond
Edi
סופר משתמש

Re: דבק Weldbond

הודעהעל ידי Edi » 30 נובמבר 2021, 09:24

נשארו שלושה מיכלים, נמצא בקריות
Edi
סופר משתמש

הודעהעל ידי Alex Milch » 30 נובמבר 2021, 10:51

ידועה לי מידת ההתלהבות ממוצרי "כלי ראשון".
הדבק שמוזכר כאן הוא דבק PVA לבן שמתיבש לשקוף בדיוק כמו הדבק שאני משתמש בו מזה שנים רבות.
חוץ מזה שהוא עושה המון דברים מתוארים בצורה סיפורית ולא טכנית (קראתי גם את ה-SDS), כיוון שאני לא זקוק להדביק את כל מה שמתואר ביכולותיו, להדבקת עץ לא מצאתי תאור בסיסי כלשהוא על מידת עמידותו במים/לחות, נתון חשוב בהדבקת מוצרי עץ.
אני מאד סקפטי והססן לגבי כל מוצר שמתואר כ-אוניברסלי/וורסטילי ולכן "לא יימצא במחסננו".
כל דבק PVA ניתן לדלל במים, כולל דבק משרדי פשוט ויוכלו לשמש כחומר אוטם. אז למה לא חומרים כמו "בונדרול" שזול בהרבה מן הדבק הזה.
מחיר הדבק, כולל מחיר המבצע, לא זול בכלל וכנראה נקשר ליכולותיו ושימחושיו הרבים.
דבק אולי שאף עולה עליו יכול להיות EVO-STIK, עוד מוצר שעושה הכל.
כאשר אני בוחר בדבק לעץ, הפרמטרים החשובים לי הם חוזק הדבקה, דרגת עמידות במים/לחות (D2-4), זמן פתוח להדבקה, זמן התמצקות להסרת אביזרי הידוק ונראות אחרי יבוש.

במידה ודברי נקלטו כהמלצה או דיסהמלצה על מוצר או חברה כלשהם, אזי הם הוצאו מהקשרם.
כל כוונתי להסב תשומת לב לאלמנטים נוספים המבוססים על נסיוני האישי בלבד.
ככלל, אני בעד חומרים איכותיים ויעדיים למטרתם.

חג אורים שמח!
Alex the Cheesepenter
סמל אישי של המשתמש
Alex Milch
סופר משתמש

הודעהעל ידי Edi » 30 נובמבר 2021, 12:54

אלכס, אני מסכים שזה אינו דבק זול, אבל נסיון השימוש בו אצלי מעולה, בדקתי בהשוואה לדבקים אחרים שהיו לי הדבקות END GRAIN והוא היה הרבה יותר חזק - לא בבדיקה מדעית כמובן, כפי שכתבת הוא נהיה שקוף כשמתיבש ומול מים אין לו בעיה, השימוש הראשון היה הדבקת חרס מנופץ שמשמש כאגרטל כבר קרוב לשנה ללא דליפות.
Edi
סופר משתמש

הודעהעל ידי oferyuval » 30 נובמבר 2021, 21:38

Edi כתב:אני מסכים שזה אינו דבק זול

במחיר שאתה מציע הוא זול מסופר 7
oferyuval
סופר משתמש

חזור אל נגרות

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Google [Bot] ו־69 אורחים