חובבי נגרות ואומנות העץ

ללמוד, להבין ולקדם את אומנות עבודת העץ, נגרות, גלוף, חריטה ופיסול בישראל

שאלה לגבע צביעה עם ספריי Rust-Oleum 2X

זה המקום לספר מה ניגרתם היום, לתעד את הפרויקטים שלכם, לשאול שאלות ולקבל תשובות.

שאלה לגבע צביעה עם ספריי Rust-Oleum 2X

הודעהעל ידי Itzik33 » 21 נובמבר 2021, 11:22

שלום

הבנייה האחרונה שעשיתי כללה שימוש ב- MDF, ראשית צבעתי את הלוחות באמצעות רולר שתי שכבות של צבע יסוד רב שימושי (לבן) של טמבור ולאחר יבוש בצבע שחור פוליאור גם כן של טמבור, תהליך ארוך ומסורבל.
על שארית MDF עשיתי נסיון עם צבע ספריי 2X, מחצית מהחתיכה צבעתי עם רולר צבע יסוד ולאחר יבוש התזתי ספריי שחור מבריק על כל החתיכה. התוצאה כצפוי, המחצית עם צבע היסוד נראית מעולה, המחצית השנייה נראית מהוהה ובגון מט. התהליך עם הספריי הוא מהיר והיבוש גם כן לכן אני שוקל בפעם הבאה להשתמש בספריי.
ראיתי שיש ל- 2X מספר סוגי PRIMER בגוונים שונים. מה ההבדלים ביניהם, האם PRIMER בגון שחור יכול להוות תחליף לצבע שחור ?
האם לאחר התזת PRIMER יש צורך בשיוף לפני התזת צבע סופי ?

תודה
Itzik33
סופר משתמש

Re: שאלה לגבע צביעה עם ספריי Rust-Oleum 2X

הודעהעל ידי amirmoshe » 22 נובמבר 2021, 00:12

לצערי לא יודע לענות לך לגבי מספר השכבות בעץ ודרך היישום.

בברזל אני משתמש בפריימר 123בשתי שכבות ריסוס. ואז שתי שכבות ריסוס של צבע בגוון הרצוי.

יש לחברה זו גם ראש שמתלבש על הספריי והופך אותו למעיין פיסטולט. בעיניי שימושי ומסייע מאוד.

בצביעה בספריי חשוב מאוד זה התנועה המהירה והמרחק.

Sent from my SM-G970F using Tapatalk
amirmoshe
סופר משתמש

Re: שאלה לגבע צביעה עם ספריי Rust-Oleum 2X

הודעהעל ידי itzikdiy » 22 נובמבר 2021, 01:21

עד כמה שידוע לי, ל- Rust-Oleum יש רק פריימר לבן, שנקרא 1-2-3.

צבעי ה-2X של Rust-Oleum הם צבעים שמכילים פריימר (ולכן נתפסים היטב על משטחים וחומרים שונים) אבל לא מוגדרים כפריימר שאמור להיות בסיס לצבע אחר, אלא צבע סופי...
אז מה שקראת לו פריימר שחור הוא צבע "סופי".
כמובן שעל הצבע אפשר לשים לכה אם יש צורך, בהתאם לשימוש של מה שאתה צובע (למשל פלסטיק של מזגן שצבעתי עם 2X, לא צבעתי עם לכה מעל... לעומת זאת, מדפים כן).
ישנה לכה שקופה 2X בספריי. ממליץ לחכות לייבוש מלא של הצבע מתחת.. קרה לי שהתחיל לבעבע הצבע למרות שהתייבש כמה ימים. מציע לעשות ניסיון על חומר לבדיקה לפני המוצר הסופי.
רעיונות עשה זאת בעצמך ונגרות - XDIY with Itzik
ערוץ יוטיוב - https://www.youtube.com/c/itzikdiy
בלוג - https://www.itzikdiy.com
סמל אישי של המשתמש
itzikdiy
מנהל פורום

חזור אל נגרות

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Bing [Bot], Google [Bot], Google Adsense [Bot] ו־44 אורחים