חובבי נגרות ואומנות העץ

ללמוד, להבין ולקדם את אומנות עבודת העץ, נגרות, גלוף, חריטה ופיסול בישראל

בעיה בהתקנת מסילות למגירה

זה המקום לספר מה ניגרתם היום, לתעד את הפרויקטים שלכם, לשאול שאלות ולקבל תשובות.

בעיה בהתקנת מסילות למגירה

הודעהעל ידי נחמה » 06 אוקטובר 2021, 06:01

שלום וברכה. אולי תוכלו לעזור לי, הרכבתי ארון גדול שקניתי ויש בו 6 מגירות (שתי שורות של 3 מגירות שורה מעל שורה בתחתית הארון) ועכשיו יש לי בעיה שאין לי מושג איך לפתור, שתיי מגירות תחתונות אחת ליד השניה לא נסגרות עד הסוף אלא נתקעות באמצע, ניסיתי לשים מגירה אחרת ועדיין ניתקע אז הבנתי שהבעיה בארון, החלפתי את המסילות בארון למסילות אחרות ועדיין המגירה נתקעת. אני לא רואה שום דבר שעוצר אותה או שונה מכל שאר המגירות, הכל נירא לי מורכב בדיוק אותו דבר... אני מקווה שאתם תצליחו לעלות על הבעיה,
ועכשיו גם יש בעיה חדשה ואולי יותר גדולה, ניסיתי להכניס את המגירה בכוח ועכשיו יש לי מגירה תקועה שיוצאת קצת ולא ממשיכה לצאת בשום פנים ואופן... ניסיתי לעקם את המגירה למעלה ולמטה והיא לא זזה... לפני שהחלפתי מסילות בארון כן הצלחתי להכניס את המגירה בכוח עד הסוף וגם להוציא.... בקיצור, תעזרו לי.. תודה רבה ענקית!!
נחמה

Re: בעיה בהתקנת מסילות למגירה

הודעהעל ידי Se7eN » 06 אוקטובר 2021, 09:12

שלום נחמה
ייתכן שהבעיה נובעת מכך שדפנות הארון אינן מקבילות, מה שמייצר מצב שפנים הארון צר יותר מהחוץ, ועל כן הלחץ מצטבר ומונע את הכנסה המגירה. או לחילופין שהמגירה בנויה כך, שהחלק הקדמי רחב יותר.

אני מציע לפנות לחנות שקנית בה, זה הרבה יותר בטוח מלנסות לפתור לבד ולהסתכן בגרימת נזק.

בהצלחה!
Se7eN
מנהל פורום

הודעהעל ידי Alex Milch » 06 אוקטובר 2021, 16:05

כל השערה שהועלתה ו/או תועלה שווה בערך כמו התועלת מלימוד שחיה בהתכתבות.
זאת מסקנה על סמך "אין נתונים בסיסיים" מלבד מספר המגירות וסוג הרהיט.
גם אילולי היו נתונים כמו: מידות (לא ממש חשוב), רהיט חדש/ישן (לא ממש חשוב), סוג המסילות ומיבנה המגירות, תמונה.
אם מדובר על רהיט חדש, למה להחליף מסילות? תקינות של מסילה ניתן לוודא בלי להיות מומחה.
אין מומחה בעולם שיתן מענה לבעיה מסוג זה ללא נוכחותו במקום.
הניחוש היחיד שאני יכול לספק על סמך נסיוני כנגר כ-34 שנים (לפני זה חובב, מעולם לא הייתי חובבן) במידה ומדובר על מסילות פשוטות (לבנות או חומות), בליטה של ראש/ראשי ברגים שמחברים את המסילות לדופן.
יכול להיות ברגים עם ראש גדול מדי שלא שוקע במסילה או החדרת הברגים באלכסון בלתי מכוון והראש בולט.
יחד עם זאת, אני חוזר וטוען כי ללא נוכחות במקום ובדיקת אפשרויות נוספות, עם כל הרצון הטוב, ויש רצון, אני לא מסוגל להעניק עזרה מועילה יותר.
סליחה מכל החובבים והחובבנים!
Alex the Cheesepenter
סמל אישי של המשתמש
Alex Milch
סופר משתמש

הודעהעל ידי נחמה » 06 אוקטובר 2021, 18:03

תודה רבה
נחמה

חזור אל נגרות

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Google [Bot], Majestic-12 [Bot] ו־62 אורחים