חובבי נגרות ואומנות העץ

ללמוד, להבין ולקדם את אומנות עבודת העץ, נגרות, גלוף, חריטה ופיסול בישראל

התייעצות לגבי בניית ארונית עם כיור לחדר אמבטיה

זה המקום לספר מה ניגרתם היום, לתעד את הפרויקטים שלכם, לשאול שאלות ולקבל תשובות.

Re: התייעצות לגבי בניית ארונית עם כיור לחדר אמבטיה

הודעהעל ידי itzikdiy » 26 אוגוסט 2021, 18:35

shimonc כתב:אני גם התלבטתי בנושא.
בסוף עשיתי מבירץ' וצבעתי אותו בצבע.
יצא די מקצועי.
אם תרצה אשלח לך את סוג הצבע.

נראה מעולה!
רעיונות עשה זאת בעצמך ונגרות - XDIY with Itzik
ערוץ יוטיוב - https://www.youtube.com/c/itzikdiy
בלוג - https://www.itzikdiy.com
סמל אישי של המשתמש
itzikdiy
מנהל פורום

הודעהעל ידי zDanielz » 26 אוגוסט 2021, 22:37

הייתי ממליץ לך גוף מסנדוויץ (טווין/אוקומה) מחופה פורמייקה (הרבה יותר נוח מאשר עץ בגימור צבע/לכה), חזיתות וחיפויים בצדדים מדפ ירוק.

בנוגע ללהב, קשה למצוא להב טוב למסור עגול אבל בד״כ להב חדש/מושחז חותך נקי (מנסיון שלי לפחות עם מסור מסילה מקיטה).
zDanielz
סופר משתמש

הודעהעל ידי Doron » 27 אוגוסט 2021, 13:29

ינון צדיק כתב:לגבי החיתוך - הקושי שלי הוא לא בלחתוך ישר אלא לחתוך כך שהפורמייקה לא תיסדק. עשיתי כמה נסיונות עם המסור העגול שיש לי וזה יוצא סביר (קצת פיצוצים ושחורים) אבל בהחלט לא נקי ויפה כמו במסור מקצועי של נגריה. אני שוקל להחליף להב.

כפי שהזכירו כאן - להב טוב (עם זוית תקיפה נכונה) בהחלט עוזר - אבל לא מונע תמיד פיצוצים בפורמיקה
מסור מקצועי של נגריה - כפי שציינת - ימנע את הפיצוצים רק במידה ויש לו להב נוסף מקדים
במסור שולחן, וגם במסור עגול, הטריק הוא לבצע מעבר (חיתוך) ראשון בעומק של כ 2ממ ולאחר מכן - חיתוך רגיל
Doron
סופר משתמש

הודעהעל ידי Edi » 27 אוגוסט 2021, 18:39

zDanielz כתב:הייתי ממליץ לך גוף מסנדוויץ (טווין/אוקומה) מחופה פורמייקה (הרבה יותר נוח מאשר עץ בגימור צבע/לכה), חזיתות וחיפויים בצדדים מדפ ירוק.

בנוגע ללהב, קשה למצוא להב טוב למסור עגול אבל בד״כ להב חדש/מושחז חותך נקי (מנסיון שלי לפחות עם מסור מסילה מקיטה).

רכשתי מאמזון גרמניה סט של שני להבים freud למקיטה מסילה, אחד לrip איתו אני חותך את הפאה הראשונה של עץ קשה לאחר ההקצעה והלהב השני מתאים ללבידים ולקרוס, אחרי השימושים הראשונים הבנתי עד כמה הלהב המקורי עושה עוול למסור המופלא הזה.
Edi
סופר משתמש

הודעהעל ידי zDanielz » 28 אוגוסט 2021, 12:27

Edi כתב:
zDanielz כתב:הייתי ממליץ לך גוף מסנדוויץ (טווין/אוקומה) מחופה פורמייקה (הרבה יותר נוח מאשר עץ בגימור צבע/לכה), חזיתות וחיפויים בצדדים מדפ ירוק.

רכשתי מאמזון גרמניה סט של שני להבים freud למקיטה מסילה, אחד לrip איתו אני חותך את הפאה הראשונה של עץ קשה לאחר ההקצעה והלהב השני מתאים ללבידים ולקרוס, אחרי השימושים הראשונים הבנתי עד כמה הלהב המקורי עושה עוול למסור המופלא הזה.

אשמח ללינק או דגם שקנית
zDanielz
סופר משתמש

הודעהעל ידי Edi » 28 אוגוסט 2021, 16:35

zDanielz כתב:
Edi כתב:

אשמח ללינק או דגם שקנית

כרגע לא זמין

https://www.amazon.de/dp/B07DC1GBN1/ref ... UTF8&psc=1
Edi
סופר משתמש

הודעהעל ידי ינון צדיק » 29 אוגוסט 2021, 18:47

תודה לכל העונים, עזרתם לי מאוד ובעיקר החזרתם לי את המוטיבציה :-)
ינון צדיק
משתמש ותיק

הקודם

חזור אל נגרות

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Google [Bot] ו־72 אורחים