חובבי נגרות ואומנות העץ

ללמוד, להבין ולקדם את אומנות עבודת העץ, נגרות, גלוף, חריטה ופיסול בישראל

מסור פנדל

זה המקום לספר מה ניגרתם היום, לתעד את הפרויקטים שלכם, לשאול שאלות ולקבל תשובות.

Re: מסור פנדל

הודעהעל ידי Itzik33 » 25 אוגוסט 2021, 16:12

הו, הגעת בזמן. זה אחד מהדגמים ששמתי עין עליו. כמה זמן יש לך אותו ?
האם המסור נמצא אצלך במקום קבוע או שעליך לנייד אותו (כך יהיה אצלי) ואם כן כל הטילטולים לא מוציאים אותו מכיוון ?
האם אתה משתמש בשואב או מסתמך על השקית ?
התומכים מצידי המסור, האם האם קבועים , מוכנסים פנימה כלפי הבסיס או צריך לפרקם כאשר מאחסנים (נניח חזרה לקופסא) ? מה שאהבתי במטאבו זה שהם נשלפים כאשר עובדים עם קורות ארוכות ובסיום העבודה מוכנסים בדחיפה לתוך הבסיס.
יתרונות אני מניח יש למקיטה למכביר, האם נתקלת בחסרונות כלשהם ?

תודה
Itzik33
סופר משתמש

הודעהעל ידי hank » 25 אוגוסט 2021, 16:32

Itzik33 כתב:הו, הגעת בזמן. זה אחד מהדגמים ששמתי עין עליו. כמה זמן יש לך אותו ?
האם המסור נמצא אצלך במקום קבוע או שעליך לנייד אותו (כך יהיה אצלי) ואם כן כל הטילטולים לא מוציאים אותו מכיוון ?
התומכים מצידי המסור, האם האם קבועים , מוכנסים פנימה כלפי הבסיס או צריך לפרקם כאשר מאחסנים (נניח חזרה לקופסא) ? מה שאהבתי במטאבו זה שהם נשלפים כאשר עובדים עם קורות ארוכות ובסיום העבודה מוכנסים בדחיפה לתוך הבסיס.

תודה

הרבה שאלות. :) אנסה לענות אחת אחת.
1. אצלי בערך 3 שנים. לדעתי, אחת הקניות שהטובות שלי - שוב ללא השוואה למסורים אחרים, אלא הכלי.
2. קבוע בסדנא שלי, אבל על גלגלים כך שאני מנייד אותו כאשר אני צריך מקום לקורות ארוכות או לצורך למקום למשהו אחר.
3. לפעמים עם השקית, לפעמים אם שואב. בכל מקרה מפזר הרבה נסורת! אני חושב שככה זה עם פנדל. אם יש למישהו פתרון, אשמח מאוד לשמוע.
4. אפשר להכניס או להוציא את התומכנים מהבסיס בהתאם לצורך. נקודה חלשה יחסית. לא תמיד נכנסים עד הסוף. שמישים, אבל לא משהו. בגלל מקום מצומצם בסדנא, התומכים בדרך כלל על מדף מתחת למסור. הגובה של השולחנות של כמה מכונות שלי מותאמים כך שהם משמשים תמיכה לקורות ארוכים.
5. חסרון אחד הוא שגודל הלהב, "8.25 פחות מקובל, לפחות בארץ, מ-8 או 10אז אם רוצים לקנות צריכים לחפש. אני עדיין משתמש בלהב המקורי והוא נותן חיתוכים נקיים.
בהצלחה!
hank
סופר משתמש

הודעהעל ידי Itzik33 » 25 אוגוסט 2021, 21:07

תודה רבה לך על המידע.
Itzik33
סופר משתמש

הודעהעל ידי icemen » 29 אוגוסט 2021, 20:21

זה המשור שלי , מסור פנדל 305 מ''מ / 12'' Metabo KGS 305 M 1600W
icemen
סופר משתמש

הודעהעל ידי hank » 29 אוגוסט 2021, 23:49

hank כתב:
Itzik33 כתב:הו, הגעת בזמן. זה אחד מהדגמים ששמתי עין עליו. כמה זמן יש לך אותו ?

תודה

הרבה שאלות. :) אנסה לענות אחת אחת.
1. אצלי בערך 3 שנים. לדעתי, אחת הקניות שהטובות שלי - שוב ללא השוואה למסורים אחרים, אלא הכלי.
2. קבוע בסדנא שלי, אבל על גלגלים כך שאני מנייד אותו כאשר אני צריך מקום לקורות ארוכות או לצורך למקום למשהו אחר.
3. לפעמים עם השקית, לפעמים אם שואב. בכל מקרה מפזר הרבה נסורת! אני חושב שככה זה עם פנדל. אם יש למישהו פתרון, אשמח מאוד לשמוע.
4. אפשר להכניס או להוציא את התומכנים מהבסיס בהתאם לצורך. נקודה חלשה יחסית. לא תמיד נכנסים עד הסוף. שמישים, אבל לא משהו. בגלל מקום מצומצם בסדנא, התומכים בדרך כלל על מדף מתחת למסור. הגובה של השולחנות של כמה מכונות שלי מותאמים כך שהם משמשים תמיכה לקורות ארוכים.
5. חסרון אחד הוא שגודל הלהב, "8.25 פחות מקובל, לפחות בארץ, מ-8 או 10אז אם רוצים לקנות צריכים לחפש. אני עדיין משתמש בלהב המקורי והוא נותן חיתוכים נקיים.
בהצלחה![/quot
עוד מילה מהניסיון שלי - התאורה וסימון הלייזר - לא משהו. אני לא משתמש בסימון והתאורה לא נותנת לי הרבה.
hank
סופר משתמש

הודעהעל ידי Itzik33 » 31 אוגוסט 2021, 21:01

icemen כתב:זה המשור שלי , מסור פנדל 305 מ''מ / 12'' Metabo KGS 305 M 1600W

ראשית תודה על ה- INFO , צפיתי בסרטונים על דגם זה ותקן אותי אם אני טועה אבל ממה שהבנתי, ניתן להטות את המסור (לא הבסיס) ל- 45 רק בצד אחד, אכן כך ?
Itzik33
סופר משתמש

הקודם

חזור אל נגרות

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־49 אורחים