חובבי נגרות ואומנות העץ

ללמוד, להבין ולקדם את אומנות עבודת העץ, נגרות, גלוף, חריטה ופיסול בישראל

מקדחה/מברגה

זה המקום לספר מה ניגרתם היום, לתעד את הפרויקטים שלכם, לשאול שאלות ולקבל תשובות.

Re: מקדחה/מברגה

הודעהעל ידי ינון צדיק » 13 יולי 2021, 08:29

אספר מנסיוני
התחלתי עם מברגה ב-300 ש"ח של וורקס, אמנם אימפקט אבל חלשה - לא מתאימה לבניית דק או הברגות בעצים גדולים. אבל וזה אבל גדול אני מאוד אוהב אותה, היא מאוד קלה לעבודה, כל מה שקשור לקדיחת חורים לברגי קרייג והברגתם אני משתמש בה ומעדיך אותה על המברגה השניה. המברגה השניה היא מקיטה אימפקט 18V - היא חזקה, רצינית אבל לפעמים קצת מעצבנת בגלל שהיא חזקה מדי והאימפקט נכנס לעניינים מהר מדי. אז לסיכום יש יתרונות לכאן ולכן זה תלוי בסוג העבודות שתעשה. בכל אופן, אני מאוד ממלית על קנייה של שתי מברגות - זה נחמד מאוד, לא בזבוז כסף בעיני ומאוד מסייע כשיש הרבה עבודות עם חורים מובילים. גם בסרטוני וידאו של נגגרים מובילים רואים שהם עובדים עם שתי מברגות. זה מאוד נוח
בהצלחה
ינון צדיק
משתמש ותיק

הודעהעל ידי עידן מ » 13 יולי 2021, 09:05

בוקר טוב
לי יש את הסט של דוולט אימפקט + מקדחה רוטטת ,צמד מדהים שביצע הרבה עבודה בצורה נוחה ( קיימת לפעמים בעיה של השתחררות הפוטר ברוטטת ), 2 סוללות 2 אמפר מספיקות לרוב.
לגבי מותגים זולים יש לי ניסיון טוב ורע לגבי כלי מבחינתי משמעותי כמו אימפקט הייתי הולך על איכותי.
לגבי קניה שווה להתחבר לקבוצה של לוטן בטלגראם או בפיסבוק יש שם מבצעים לא רעים בכלל.
iBuyIL - כלי עבודה י זאת הקבוצה
בהצלחה.
עידן מ
סופר משתמש

הודעהעל ידי Edi » 13 יולי 2021, 09:16

לעבודות הרכבת רהיטים וכדומה יש לי מברגות 10.8 של מקיטה, נוחות,קלות וקטנות נכנסות לנישות צרות, לעבודות בעומס גבוה יש לי מברגות 18V של הנטר חזקות מאוד ומנסיון לא הרגשתי הבדל משמעותי בינן לבין מקיטה 18 בכל פרמטר.
מברגות18V אינן טובות בעיני להרכבות עדינות, מברגת אימפקט הינו הכלי המועדף להברגת ברגים.
Edi
סופר משתמש

הודעהעל ידי Itzik33 » 13 יולי 2021, 11:19

מכמות התגובות והמותגים שנזרקו כאן אפשר למעשה להבין שפחות או יותר בהתאמה לסוג העבודה הנדרש , כל כלי עשוי להתאים ואין אחד יותר טוב מהשני.
יש כאן עניין של העדפה, שיקולי תקציב וכו'
אני רכשתי לפני כ- 10 שנים מצלח מברגת מקיטה נטענת 18V שהייתה במבצע יחד עם מזוודה שתי סוללות ומטען. מכאן הדרך נסללה לרכישת עוד 7 כלים שונים של מקיטה של - 18V ועוד אקדח מסמרים RYOBI עם מתאם לסוללת מקיטה.
אני יכול לציין אך ורק מנסיוני ואין לי יכולת להשוות עם מתגים אחרים, שמדובר על כלים שעומדים בכל משימה ופשוט כייף לעבוד עימם.

בהצלחה
Itzik33
סופר משתמש

הקודם

חזור אל נגרות

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Bing [Bot], Google [Bot], Google Adsense [Bot] ו־63 אורחים