חובבי נגרות ואומנות העץ

ללמוד, להבין ולקדם את אומנות עבודת העץ, נגרות, גלוף, חריטה ופיסול בישראל

חיבור הפוך לרוטור

זה המקום לספר מה ניגרתם היום, לתעד את הפרויקטים שלכם, לשאול שאלות ולקבל תשובות.

חיבור הפוך לרוטור

הודעהעל ידי oziris » 23 יוני 2021, 02:07

ערב טוב לכולם
אני מנסה להבין איך ניתן לחבר רוטור הפוך להפיכתו לקבוע ע"פ צורך.
המקום בו אני עובד מחייב הרכבה ופירוק בסוף כל סשן עבודה.
הרוטור מסוג בוש כולל 3 ברגים קצרים שמחברים מעין פלטת פלסטיק שחורה. המשטח שלי עשוי mdf ממ 15. פיניתי כ-7ממ עבור הרוטור, ללא משטח הפלסטיק. הבעיה היא בחיבור. כיצד אני משקיע את הברגים מלמעלה וכיצד אני יכול לאפשר פירוק והרכבה נוחה. לכאורה, הברגים הקצרים אמורים לחבר את הרוטור מהחלק העליון של המשטח בכל פעם ופירוקם יאפשר פירוק
כמובן ייתכן שאין מה לעשות ובכל שימוש יידרש פירוק.
מקווה שהבנתם ותוכלו לסייע. יש כמה תמונות כאשר כולן מראות את משטח העבודה כשהוא הפוך
קבצים מצורפים
20210623_002637.jpg
20210623_002624.jpg
20210623_002619.jpg
20210623_002613.jpg
20210623_002600.jpg
20210623_002552.jpg
oziris
משתמש ותיק

Re: חיבור הפוך לרוטור

הודעהעל ידי Se7eN » 23 יוני 2021, 10:31

לא בטוח שהבנתי מה הבעיה שאתה מתמודד איתה.
לשקע את הראשים - עושים חור רדוד עם מקדח גדול מספיק, וככה הם לא יבלטו.
אם הברגים שיש קצרים מדי, אני הייתי קונה ברגים ארוכים יותר באותו קוטר ופסיעה, ומקסימום מנסר אם הם ארוכים מדי.
Se7eN
מנהל פורום

הודעהעל ידי oziris » 23 יוני 2021, 11:05

השאלה שלי היא האם אמורים בחיבור הפוך של רוטור לחבר עם הברגים ללא המשטח השחור שהגיע כחלק מהרוטור וכן, האם אין פתרון יעיל יותר ללפרק אותו כל פעם ולהרכיב עפ הצורך. הכוונה היא שאין לי שולחן ייעודי ונפרד לזה
oziris
משתמש ותיק

הודעהעל ידי Edi » 23 יוני 2021, 13:26

כן הפלטה צריכה לרדת, האפשרות היחידה שאני מכיר הינה בסיס נוסף.
רוכשים ברגים עם ראש קוני ומשקעים בהתאם.
Edi
סופר משתמש

הודעהעל ידי Alex Milch » 23 יוני 2021, 15:18

ראוטר, ראוטר, לא רוטור!
ROUTER ולא ROTOR! רוטור הוא החלק המסתובב בתוך מנוע חשמלי, העוגן.
ROUTER הוא נתב גם כאמצעי של חבור בין רשת האינטרנט לבין מספר מחשבים וביניהם וגם מכשיר חשמלי המשמש בעיבוד עץ.

לוח ה-MDF שהכנת, עפ"י תאורך ניתן להסיק כי השימוש בו הוא אחד הדברים היותר מסוכנים. רעיון כירסום ב-MDF גורם להחלשתו עד מאד ולבלאי מועץ של השכבות הפנימיות.
פני השטח החיצוניים של ה-MDF הם שמקנים לו יציבות וחוזק מסוימים בהתאם לעוביו המקורי.
כשאתה מכרסם בתוך משטח ה-MDF אתה יוצר פינה חדה בהיקף ה"אמבטיה" שנוצרה. עקב משקל הראוטר והרעידות תוך כדי עבודה לאורך הקוים האלה יהיה הכשל שמשמעותו באופן מעשי התלשות המכשיר ביחד עם חתיכת ה-MDF הדק והמוחלש. את התוצאה ניתן רק לנחש ולדמיין.
להתקנה תחתונה של ראוטר צריך להשתמש בלוח פנוליק/Phenolic בעובי 9 מ"מ לפחות או בלוח אלומיניום תעופתי בעובי 6 מ"מ לפחות.
אלה חומרים זמינים סמחסנים של חומרי גלם לתעשיה, לא מסובך.
תחליפים ללוחות הנ"ל יכולים להיות לוחות פרספקס/Perspex/Plexiglass או פוליקרבונט/Polycarbonate בעובי 12 מ"מ.
כל הלוחות הנ"ל הם לוח מתווך בין הראוטר לבין מיבנה שולחני שיכול להיות בעל משטח עליון של MDF בעובי 19-25 מ"מ עם/בלי חיפוי פורמייקה.
כל מה שרשמתי מעלה מתיחס להתקנה של ראוטר "1/2 בעל הספק של 2.5-3.5 כ"ס ומשקל של 5-6 ק"ג.
לגבי החיבור עצמו, כן, צריך להסיר את משטח ה"פלסטיק" ולהתאים ברגים בעלי אורך כזה שלוקח בחשבון את הפחתת עובי הלוח שהוסר והוספת עובי הלוח אליו יחובר הראוטר.
אם תחליט להכין לוח כזה בעצמך, חשוב ביותר שאת השקע הקוני לראשי הברגים תבצע עם שקען מתאים בהתאם לסוג הבורג, שקע של 82 מע' או 90 מע'. חוד מקדח למתכת סטנדרטי הוא 118 מע'.
כל ה"סוד" באיכות ההידוק באמצעות בורג ראש קוני טמון בהתאמה מלאה בין ראש הבורג והשקע אליו נכנס. זה הכרחי בהתקנים כאלה שסובלים מרעידות בזמן הפעלתם.

אני אמנם מכור ל-DIY ככל המתאפשר, הפעם אני ממליץ לך לרכוש לוח מן המוכן, תוכל לבחור מן המגוון הגדול של מותגים ויצרנים שאצל רובם יש מערכי חורי התקנה מתאימים למרבית מותגי הראוטרים אך אם לא, ניתן להוסיף.
מה שנשאר לך להכים זה שולחן או ארון נייד עם משטח עליון יציב שבתוכו תכרסם "אמבטיה" עבור הלוח המתאם.
Alex the Cheesepenter
סמל אישי של המשתמש
Alex Milch
סופר משתמש

הודעהעל ידי oziris » 23 יוני 2021, 16:27

היי

דבר ראשון היה לי מאוד הגיוני שמדובר בראוטר היות והמכשיר במהותו מייצר נתיב בחומר אבל כולם מכל הכיוונים תיקנו אותי אז אמרתי אם התייאשתי. עכשיו עם הגיבוי שלך - אתקן בחזרה.
ולענייננו שבנדון- אכן לא לקחתי בחשבון את החלשות דופן האמבטיה וזה אכן לא בטיחותי. ארכוש לוח אוניברסלי ממתכת.
תודה על ההתייחסות
oziris
משתמש ותיק

הודעהעל ידי iAsaf » 23 יוני 2021, 20:30

Alex Milch כתב:ראוטר, ראוטר, לא רוטור!
ROUTER ולא ROTOR! רוטור הוא החלק המסתובב בתוך מנוע חשמלי, העוגן.
ROUTER הוא נתב גם כאמצעי של חבור בין רשת האינטרנט לבין מספר מחשבים וביניהם וגם מכשיר חשמלי המשמש בעיבוד עץ.

הללויה!! תודה אלכס !
iAsaf
משתמש ותיק

הודעהעל ידי oziris » 24 יוני 2021, 08:43

שאלת המשך
רואה בעליאקספרס הרבה פלטות אלומיניום לראוטר. מ שכן, יש הרבה תלונות על איכות ולא ניתן להבין לאיזה ראוטר הן מתאימות.
אני הולך על פרספקס. יש למישהו מושג היכן ניתן לרכוש חתיכה קטנה יחסית?
oziris
משתמש ותיק

הודעהעל ידי Se7eN » 24 יוני 2021, 10:21

פלטת אלומיניום קנויה - מקסימום קודחים חורים חדשים, זה לא סיפור גדול.
פרספקס אני מצאתי שהכי קל למצוא שאריות בבתי מלאכה שעוסקים בשילוט, יש להם מלאי מכובד בד"כ של שאריות מכל הגדלים.
Se7eN
מנהל פורום

הודעהעל ידי oziris » 24 יוני 2021, 21:32

שאלות נוספות שעלו לי בהקשר להמלצות של אלכס:
1.במידה ואני מתקין לוח פרספקס/מתכת, הלוח עדיין יידרש להיות שקוע במשטח העליון ולשבת על מגרעת ב mdf. זה לא אותו דבר מבחינת החלשות הדופן וסכנה לשבירת המגרעת עליה יושב המשטח מתכת ואליו מחובר הראוטר

תודה
oziris
משתמש ותיק

הבא

חזור אל נגרות

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Bing [Bot], Google Adsense [Bot] ו־67 אורחים