חובבי נגרות ואומנות העץ

ללמוד, להבין ולקדם את אומנות עבודת העץ, נגרות, גלוף, חריטה ופיסול בישראל

שולחן עבודה

זה המקום לספר מה ניגרתם היום, לתעד את הפרויקטים שלכם, לשאול שאלות ולקבל תשובות.

שולחן עבודה

הודעהעל ידי star_dust » 05 יוני 2021, 10:13

שלום,

אני משתשמש חדש בפורום הזה, אקדים ואומר שאין לי יומרות כלשהן בתחום הנגרות (למרות שאני מאוד אוהב את התחום).

אני נכנס בקרוב לדירה חדשה ובכוונתי לבנות שולחן עבודה בדומה לשולחן שבתמונה המצורפת.

את פלטת העץ (אלון) אני מתכוון לרכוש במחסן עצים (אורך כ- 180 ס"מ (כרוחב הקיר), עומק 60 ס"מ ועובי 4-5 ס"מ).

את 2 שידות המגרות אני מתכוון להזמין אצל נגר.

האם לדעתכם יש צורך לקבע את הפלטה לקירות ו/או לשידות המגרות או שמספיק להניח אותה על שתי השידות?
(עומק השידות 60 ס"מ כרוחב הפלטה).
אפשרות נוספת שאני שוקל היא להסתפק בשידה אחת ואת הצד השני לקבע לקיר או לתמוך בפלטה נוספת אנכית כמו בתמונה השניה.

המלצות על מחסן עצים במרכז ועל נגריה להזמנת השידות באזור המרכז/דרום יתקבלו בתודה.

בהמשך אני מתכוון לבנות גם מדפים/ספריה תלויה על הקיר מעל השולחן, אבל זה כבר נושא אחר.

תודה ושבת שלום
קבצים מצורפים
107080840_2708553782761717_9140637606167655794_n.jpg
maatwerk_interieur_thuis_werkplek_massief_houten_bureau_en_wandplanken_stalen_plankdragers_uit_plafond_witte_wandkasten_9b8549a1-12ed-43e8-b288-bc34f0009812_720x.jpg
star_dust

Re: שולחן עבודה

הודעהעל ידי shimonc » 05 יוני 2021, 10:30

ברוך הבא לפורום.
1. ניתן לקבע את הפלטה לשידות אך רצוי להוסיף סרגל לאורך הקיר לחיזוק נוסף.
2. לא נראה לי שיש פלטות אלון מוכנות בעובי שאתה אומר. (4-5 סמ), וגם אם תכין אצל נגר פלטה כזאת היא תשקול המון ותעלה בהתאם.
מה שמקובל זה 26-28 מ"מ.
3. אצל וייצמן בנתניה ניתן להשיג פלטות וגם לחתוך לפי מידה.
https://www.viran.co.il/%D7%91%D7%95%D7 ... %AA%D7%99/
shimonc
סופר משתמש

הודעהעל ידי star_dust » 05 יוני 2021, 10:59

shimonc כתב:ברוך הבא לפורום.
1. ניתן לקבע את הפלטה לשידות אך רצוי להוסיף סרגל לאורך הקיר לחיזוק נוסף.
2. לא נראה לי שיש פלטות אלון מוכנות בעובי שאתה אומר. (4-5 סמ), וגם אם תכין אצל נגר פלטה כזאת היא תשקול המון ותעלה בהתאם.
מה שמקובל זה 26-28 מ"מ.
3. אצל וייצמן בנתניה ניתן להשיג פלטות וגם לחתוך לפי מידה.
https://www.viran.co.il/%D7%91%D7%95%D7 ... %AA%D7%99/

תודה על התגובה.

1. איך ניתן לקבע את הפלטה לשידות? אני לא מעוניין בברגים או משהו דומה.
סרגל - האם הכוונה ללייסט שיהייה מקובע לאורך קיר והפלטה תשב עליו?
2. הכוונה שלי היא באמת להזמין מנגר לפי מידה (וגם את העצים לספריה). אני מודע לעובדה שזה לא זול, והכובד נראה לי דווקא יתרון שיתרום ליציבות של הפלטה.
3. אתקשר לוויצמן ביום ראשון
star_dust

הודעהעל ידי avian » 05 יוני 2021, 16:14

קח בחשבון שקרוב לוודאי שהפינות של הקירות הן לא 90 מעלות מדויק ושהקיר לא ישר לחלוטין. כך שתצטרך למצוא דרך למדוד במדויק את הנישה, כולל הזוויות המדויקות אם אתה רוצה שהפלטה תהיה צמודה לקיר מכל הכיוונים, וגם אז יכול מאוד להיות שעבודת ההתאמה תהיה מורכבת ומסובכת, ותכלול חציבה בקיר.
הרבה יותר קל ופשוט יהיה להחליט מראש על השארת מרווח מסויים בין הפלטה לקיר. אופציה נוספת היא לעשות קנט מעל הפלטה שיוכל לפצות על סטיות קלות (עד עובי של ס"מ- ס"מ וחצי) במקבילות ודיוק הקירות.
avian
סופר משתמש

הודעהעל ידי star_dust » 05 יוני 2021, 17:56

avian כתב:קח בחשבון שקרוב לוודאי שהפינות של הקירות הן לא 90 מעלות מדויק ושהקיר לא ישר לחלוטין. כך שתצטרך למצוא דרך למדוד במדויק את הנישה, כולל הזוויות המדויקות אם אתה רוצה שהפלטה תהיה צמודה לקיר מכל הכיוונים, וגם אז יכול מאוד להיות שעבודת ההתאמה תהיה מורכבת ומסובכת, ותכלול חציבה בקיר.
הרבה יותר קל ופשוט יהיה להחליט מראש על השארת מרווח מסויים בין הפלטה לקיר. אופציה נוספת היא לעשות קנט מעל הפלטה שיוכל לפצות על סטיות קלות (עד עובי של ס"מ- ס"מ וחצי) במקבילות ודיוק הקירות.

עלית על נקודה שדי הטרידה אותי.
במדידה שעשיתי ראיתי שיש הבדל של כ-5 מ"מ במרווח בין הקירות בין הצד הפנימי של הנישה לצד החיצוני שלה.

אם אחתוך קרטון לפי המידות ואבדוק אם הוא מתאים לנישה ואז אזמין פלטה בהתאם, האם לדעתך זה יכול לפתור את הבעיה?

תודה
star_dust

הודעהעל ידי arikbar » 06 יוני 2021, 17:49

לך על המידה הקטנה ותפצה או על ידי ליסט או על ידי שפחטל
סמל אישי של המשתמש
arikbar
סופר משתמש

הודעהעל ידי avian » 07 יוני 2021, 08:53

אם זה רק חצי ס"מ אז המצב טוב, וכמו שאמרו - תחתוך לפי המידה הקטנה ותשלים עם שפכטל או שים קנט/לייסט.
אבל לא מספיק למדוד מרחקים בקצוות, חייבים למדוד גם זוויות (כי יכול להיות שבמקום מלבן יש לך מקבילית) ושהקיר ישר.
מנסיון - אם זה קיר בלוקים/בטון הוא בדרך כלל לא ישר...
avian
סופר משתמש

הודעהעל ידי star_dust » 07 יוני 2021, 12:34

חברים, תודה על העצות הטובות.

השאיפה שלי היא שזה יהייה פשוט ככל האפשר, לכן אני משתדל להמנע מתיקוני גבס או הוספת לייסטים.
חתכתי קרטון פחות או יותר במידות של הנישה. אבדוק את התאמתו ובמידה שיתאים אזמין את הפלטה לפי מידות הקרטון.

שאלה נוספת: האם חיוני למרוח לכה על הפלטה? ואם כן, יש המלצה ללכה מסויימת?
אשמח להדרכה בנושא.

תודה
star_dust

חזור אל נגרות

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־44 אורחים