חובבי נגרות ואומנות העץ

ללמוד, להבין ולקדם את אומנות עבודת העץ, נגרות, גלוף, חריטה ופיסול בישראל

התייעצות לגבי פלטות עץ

זה המקום לספר מה ניגרתם היום, לתעד את הפרויקטים שלכם, לשאול שאלות ולקבל תשובות.

התייעצות לגבי פלטות עץ

הודעהעל ידי Sarusi » 09 מאי 2021, 15:19

היי לכולם,

כפי שרשמתי בפוסט אחר, אני בשלבים של תכנון מטבח לבניה עצמאית.

בדקתי במחסני עצים (כאלו שראיתי שדיברו עליהם כאן בפורום) ונראה שפלטת עץ סנדוויץ בציפוי פורמייקה (אפור פנים מטבחים) עולה סביב ה300-320 שח בתוספת מעמ (כולל חיתוך) ופלטת mdf בציפוי פורמייקה עולה סביב ה500-600 שח.

כל המחירים לפני קנטים.

האם אלו מחירים סבירים ורגילים?

שאלה נוספת, מדוע לא עושים את החזיתות מעץ סנדוויץ גם כן?

אשמח לעזרתכם.
Sarusi

Re: התייעצות לגבי פלטות עץ

הודעהעל ידי ניקו » 09 מאי 2021, 18:17

לגבי המחירים, אני לא יודע לומר לך בוודאות, אבל לאוזן שלי המחיר המצוטט ל-MDF נשמע גבוה.
לא עושים חזיתות מלביד כי למרות שהוא יציב יותר מעץ גושני, הוא עדיין לא סטטי לגמרי כמו MDF. דלתות באות בדוגמאות, והן כמעט תמיד צבועות. כשהעץ זז - אפילו אם מדובר בתזוזה תת-מילימטרית -מתפתחים סדקים או פערים קטנים בין החיבורים, ובגלל הצביעה של הדלת רואים את זה מיד. ב-MDF זה לא קורה.
ניקו
סופר משתמש

הודעהעל ידי טוני » 09 מאי 2021, 19:32

שלום
לגבי המחירים, תאלץ לקנות במחיר שהספק יבקש.
אני פניתי במייל לשמונה ספקים שונים (במרכז) וביקשתי הצעת מחיר ל 3 פלטות בירץ' בעובי 18 מ"מ + חיתוך ע"פ הגדרתי.
כך יכולתי לקבל את ההצעה שהתאימה לי ביותר.
הספקים: ישראל גרוס, מי השרון, עץ איתן, דקור עץ, אלפנדרי לבידים, במידה, א.י. זוהר, פרג'ון.
ויש עוד ספקים שלא פניתי אליהם.
טוני
סופר משתמש

הודעהעל ידי Sarusi » 09 מאי 2021, 20:37

ניקו כתב:לגבי המחירים, אני לא יודע לומר לך בוודאות, אבל לאוזן שלי המחיר המצוטט ל-MDF נשמע גבוה.
לא עושים חזיתות מלביד כי למרות שהוא יציב יותר מעץ גושני, הוא עדיין לא סטטי לגמרי כמו MDF. דלתות באות בדוגמאות, והן כמעט תמיד צבועות. כשהעץ זז - אפילו אם מדובר בתזוזה תת-מילימטרית -מתפתחים סדקים או פערים קטנים בין החיבורים, ובגלל הצביעה של הדלת רואים את זה מיד. ב-MDF זה לא קורה.
תודה על התשובה. אני חשבתי לעשות חזיתות מסנדוויץ מצופה פורמייקה (חיתוך לפי מידות) ולא צבוע. האם עדיין יכולים להיווצר סדקים?

Sent from my iPhone using Tapatalk
Sarusi

הודעהעל ידי Sarusi » 09 מאי 2021, 20:39

טוני כתב:שלום
אני פניתי במייל לשמונה ספקים שונים (במרכז) וביקשתי הצעת מחיר ל 3 פלטות בירץ' בעובי 18 מ"מ + חיתוך ע"פ הגדרתי.
הספקים: ישראל גרוס, מי השרון, עץ איתן, דקור עץ, אלפנדרי לבידים, במידה, א.י. זוהר, פרג'ון.
תודה רבה לך! אנסה את זה למרות שגיליתי שלא כולם יודעים לספק את אותה סחורה. למשל אחד מהספקים שציינת אמר שיש לו קהטים רק בצבע לבן ולאו בצבע הפורמייקה שעל הפלטה..

Sarusi

הודעהעל ידי ניקו » 10 מאי 2021, 08:13

Sarusi כתב:
ניקו כתב:לגבי המחירים, אני לא יודע לומר לך בוודאות, אבל לאוזן שלי המחיר המצוטט ל-MDF נשמע גבוה.
תודה על התשובה. אני חשבתי לעשות חזיתות מסנדוויץ מצופה פורמייקה (חיתוך לפי מידות) ולא צבוע. האם עדיין יכולים להיווצר סדקים?

במקרה זה אני חושב שלא
ניקו
סופר משתמש

הודעהעל ידי OrenA » 10 מאי 2021, 08:27

לגבי המחירים שציינת - תלוי איזו פורמייקה מדביקים. תוכל לבדוק את עלות הפורמייקה באברבוך, למשל, עם קוד גוון שתבחר באולם תצוגה כלשהו.
דלת מסנדביץ' (גם אם היא מצופה פורמייקה וקנטים) תתעוות עם הזמן - תקבל "בטן", שעומקה תלוי במידות הדלת. ל - MDF זה לא יקרה.

ההמלצה הכי טובה שלי לך - קבל את הצעתו הנדיבה של אלכס, וסע לבקר אותו. אתה תלמד המון ויהיה לך את כל הידע הדרוש בעניין המטבח שאתה רוצה לבנות, והרבה מעבר לכך.
OrenA
סופר משתמש

הודעהעל ידי Sarusi » 10 מאי 2021, 13:29

OrenA כתב:לגבי המחירים שציינת - תלוי איזו פורמייקה מדביקים. תוכל לבדוק את עלות הפורמייקה באברבוך, למשל, עם קוד גוון שתבחר באולם תצוגה כלשהו.
דלת מסנדביץ' (גם אם היא מצופה פורמייקה וקנטים) תתעוות עם הזמן - תקבל "בטן", שעומקה תלוי במידות הדלת. ל - MDF זה לא יקרה.

ההמלצה הכי טובה שלי לך - קבל את הצעתו הנדיבה של אלכס, וסע לבקר אותו. אתה תלמד המון ויהיה לך את כל הידע הדרוש בעניין המטבח שאתה רוצה לבנות, והרבה מעבר לכך.
אם אחליט לבנות לבד בהחלט ייתכן שאפנה לאלכס. כרגע אני בשלב בדיקות ותכנון מקדמי.

חשבתי פשוט שבפורום כאן ידעו להמליץ על מחסן טוב עם מחירים טובים

Sarusi

הודעהעל ידי Se7eN » 10 מאי 2021, 13:47

OrenA כתב:דלת מסנדביץ' (גם אם היא מצופה פורמייקה וקנטים) תתעוות עם הזמן - תקבל "בטן", שעומקה תלוי במידות הדלת. ל - MDF זה לא יקרה.

יש אפשרות שזה יקרה, זה לא ודאי. אני ראיתי לא מעט מטבחים עם דלתות דיקט שהן במצב מצוין. זה תלוי בכל מיני פרמטרים, בין היתר האיכות של הדיקט.
Se7eN
מנהל פורום

הודעהעל ידי ינון צדיק » 10 מאי 2021, 15:21

טוני כתב:שלום

הי,
נשמע שעשית עבודה יסודית- האם תוכל לחלוק את הממצאים/מחירים או לפחות במי בחרת בסוף? אני מהמר ש"במידה", היו הזולים ביותר מאחר והם ביססו את המודל העסקי שלהם על מיצוי השאריות...
תודה מראש
ינון
ינון צדיק
משתמש ותיק

הבא

חזור אל נגרות

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Bing [Bot] ו־61 אורחים