חובבי נגרות ואומנות העץ

ללמוד, להבין ולקדם את אומנות עבודת העץ, נגרות, גלוף, חריטה ופיסול בישראל

התייעצות לגבי פלטות עץ

זה המקום לספר מה ניגרתם היום, לתעד את הפרויקטים שלכם, לשאול שאלות ולקבל תשובות.

Re: התייעצות לגבי פלטות עץ

הודעהעל ידי Alex Milch » 10 מאי 2021, 16:00

Sarusi, כותב לך במסר פרטי.
Alex the Cheesepenter
סמל אישי של המשתמש
Alex Milch
סופר משתמש

הודעהעל ידי טוני » 10 מאי 2021, 19:58

אז הנה התוצאות של המכרז שעשיתי.
את המייל לשמונה ספקים שלחתי במוצאי שבת.
ראשונים חזרו אלי "שלום גרוס" עם הצעת מחיר. לא היה להם פלטת בירץ' 18 מ"מ אלא 17 מ"מ. הם הציעו 930 + מע"מ (כולל חיתוכים) שזה 1088 ש"ח.
שניים חזרו אלי אלפנדרי לבידים. המחיר שלהם: עבור בירץ' 18 מ"מ BB/CP כולל חיתוכים ומע"מ 1225 ש"ח. יש לציין שהגברת שהתקשרה הפגינה ידע רחב בבניית ארונות. שקלנו יחד להחליף את הבירץ' באוקומה (סנדביץ' אדום) שהוא זול משמעותית וגם קצת יותר דק (נדמה לי 16.5 מ"מ). למרות שסיפקתי מידות מדויקות היא הציעה לי לשנות פה ושם (למשל להקטין ב 2 מ"מ את הדלתות ולהוסיף עוד תמיכה בסוקל. ) הרגשתי שזה מקום מקצועי ושהם מנוסים מאד.
א.י. זהר הציעו 3 פלטות + חיתוכים ומע"מ ב- 1200 ש"ח
דקור עץ: 1123 ש"ח
א.י. זוהר הציעו 1200 ש"ח
עץ איתן ביקשו שאכין קודם תוכנית חיתוך עם תוכנה https://www.cutlistoptimizer.com/
לא ענו עד לרגע זה: "מי השרון" ו"במידה".

כפי שרואים המחירים מאד דומים. אני בחרתי באלפנדרי וכבר הסחורה אצלי בבית (הובלתי לבד) ונראית טוב מאד. נשאר רק להרכיב את הארון ולצבוע.
טוני
סופר משתמש

הודעהעל ידי avian » 11 מאי 2021, 08:38

מסכים עם סבן - יצא לי לראות יותר מדלת אחת של ארון אחד שהיתה עשויה סנדוויץ ונשארה ישרה לחלוטין גם אחרי עשרות שנים.
avian
סופר משתמש

הודעהעל ידי woodsmash » 11 מאי 2021, 10:44

טוני כתב:אז הנה התוצאות של המכרז שעשיתי.
את המייל לשמונה ספקים שלחתי במוצאי שבת.
ראשונים חזרו אלי "שלום גרוס" עם הצעת מחיר. לא היה להם פלטת בירץ' 18 מ"מ אלא 17 מ"מ. הם הציעו 930 + מע"מ (כולל חיתוכים) שזה 1088 ש"ח.
שניים חזרו אלי אלפנדרי לבידים. המחיר שלהם: עבור בירץ' 18 מ"מ BB/CP כולל חיתוכים ומע"מ 1225 ש"ח. יש לציין שהגברת שהתקשרה הפגינה ידע רחב בבניית ארונות. שקלנו יחד להחליף את הבירץ' באוקומה (סנדביץ' אדום) שהוא זול משמעותית וגם קצת יותר דק (נדמה לי 16.5 מ"מ). למרות שסיפקתי מידות מדויקות היא הציעה לי לשנות פה ושם (למשל להקטין ב 2 מ"מ את הדלתות ולהוסיף עוד תמיכה בסוקל. ) הרגשתי שזה מקום מקצועי ושהם מנוסים מאד.
א.י. זהר הציעו 3 פלטות + חיתוכים ומע"מ ב- 1200 ש"ח
דקור עץ: 1123 ש"ח
א.י. זוהר הציעו 1200 ש"ח
עץ איתן ביקשו שאכין קודם תוכנית חיתוך עם תוכנה https://www.cutlistoptimizer.com/
לא ענו עד לרגע זה: "מי השרון" ו"במידה".

כפי שרואים המחירים מאד דומים. אני בחרתי באלפנדרי וכבר הסחורה אצלי בבית (הובלתי לבד) ונראית טוב מאד. נשאר רק להרכיב את הארון ולצבוע.

תודה על הפירוט, זה עוזר. גם הלינק של עץ איתן נראה די מוצלח ואולי ישמש בעתיד.
woodsmash
משתמש ותיק

הודעהעל ידי Itzik33 » 11 מאי 2021, 12:24

רק בשביל להיות בטוח, המחירים שרשמת הם עבור שלוש פלטות ?
Itzik33
סופר משתמש

הודעהעל ידי טוני » 11 מאי 2021, 13:11

המחירים שרשמתי הם עבור 3 פלטות בירץ' 18 מ"מ + חיתוך ל 18 חלקים.
טוני
סופר משתמש

הודעהעל ידי arikbar » 11 מאי 2021, 14:44

אלכס תובנות שלך לגבי דלתות מסנדביץ /בירץ מצופה פורמייקה או מ MDF
סמל אישי של המשתמש
arikbar
סופר משתמש

הודעהעל ידי Alex Milch » 11 מאי 2021, 16:12

arikbar כתב:אלכס תובנות שלך לגבי דלתות מסנדביץ /בירץ מצופה פורמייקה או מ MDF

ברשותי לוחות סנדביץ' אוקומה 18 מ"מ (בדיוק) בני קרוב ל-40 שנים תוצרת "קלת אפיקים". הם ישרים כמו לוחות שיש! מלוחות כאלה בניתי ארגזי ארונות ודלתות באותה תקופה שהלוחות היו ברי השגה.
כיום אין בנמצא לוחות ברמת איכות כזאת וגם מבחינת עובי ה-18 הפך ל: 16.2-16.4 מ"מ.
הסנדביצ'ים הכי איכותיים שאני מכיר נכון להיום, אינם ישרים עוד מלידתם בעיקר תוצאה של ייצור ברמה ירודה, שכבות פנימיות חופפות זו על זו או אינן מגיעות למגע ביניהן.
לבידי ליבנה המכונים "לביד ליבנה באלטי", מוצאם ממדינות רוסיה הבאלטיות ופינלנד. סוג הליבנה הוא סוג של "ליבנה לבן" שצפיפותו וחוזקו פחותים מזה של ליבנה מקובל.
לגבי בנית חזיתות ממנו AS IS הייתי שוקל היטב בהתחשב בגודל הסופי הנדרש.
בשנים האחרונות בניתי מספר פרוייקטים עם דלתות מ-MDF מחופה פורניר בשני צדדים וצביעה אטומה. בחירת החומר היתה מעין חוסר ברירה.
לפני מספר ימים פרקתי דלתות הזזה של ארון שהניתי עבורי לפני +40 שנים. כל דלת ברוחב 1 מ' וגובה 2 מ' בנויים מלוחות "פאנל" (של פעם) בעובי 18 מ"מ עם הדבקה עצמית (עם דבק מגע) של פורמייקה צד אחד 1.2 מ"מ וצד שני 0.5 מ"מ. גם הדלתות האלה ישרות כמו לוחות שיש, נכון להיום.
יש הבדל בין הדבקת חיפויים עם דבק מגע באופן ידני לבין הדבקה מתועשת עם דבק חם במכבש. האחרון יתעוות בודאות במידה וסוג ועובי החיפוי לא יהיה זהה בשני הצדדים. זה נכון לגבי כל סוגי חומרי הלוחות.
בדיוק כמו לוח עץ גושני, אותן שכבות לקה בשני הצדדים.
Alex the Cheesepenter
סמל אישי של המשתמש
Alex Milch
סופר משתמש

הקודם

חזור אל נגרות

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Google [Bot] ו־52 אורחים