חובבי נגרות ואומנות העץ

ללמוד, להבין ולקדם את אומנות עבודת העץ, נגרות, גלוף, חריטה ופיסול בישראל

מספר שאלות

זה המקום לספר מה ניגרתם היום, לתעד את הפרויקטים שלכם, לשאול שאלות ולקבל תשובות.

מספר שאלות

הודעהעל ידי oziris » 17 אפריל 2021, 08:47

שלום
מצאתי לי מקום לנגר ועכשיו עולות לי מספר שאלות:
1. יש למישהו המלצה על ראוטר נייד שניתן לעגן לשולחן?
2. הייתם אומרים כי הפרוייקט הראשון צריך להיות שולחן עבור עבודות הנגרות?
3. יכולים להמליץ על מקום במרכז בו ניתן לרכוש פלטות עץ סנדוויץ'? האם באמת משנה סנדוויץ אדום או לא? מה ההבדל? מהו מחיר סביר לפלטה כזו )הכוונה ל 18 ממ
4. האם יש חנות נורמלית לצרכי נגרות בתל אביב/מרכז? מקום עם מחירים טובים?

תודה!!
oziris
משתמש ותיק

Re: מספר שאלות

הודעהעל ידי Edi » 17 אפריל 2021, 09:12

ספר קצת על המקום שמצאת
בעקרון כל טרימר או ראוטר ניתן לקבע לשולחן, השאלה מה אתה מצפה ממנו, יש לך כבר אחד כזה?
אם יש לך טרימר אז שווה לקנות ראוטר גדול עם קולט 1/2 ואותו לקבע לשולחן.
אם אין לך בכלל אז טרימר יותר חשוב מראוטר כלי הרבה יותר שימושי ביד וכפי שכתבתי גם ניתן לחיבור לשולחן.
לגבי שולחן, הייתי בונה אחד מעצי אורן, כבד ,מאסיבי וגדול ככל הניתן
Edi
סופר משתמש

הודעהעל ידי oun » 18 אפריל 2021, 19:15

שלום ישנה חנות דרור ברחוב פלורנטין אני חושב מצויינת
oun
סופר משתמש

הודעהעל ידי oziris » 18 אפריל 2021, 21:42

Edi כתב:ספר קצת על המקום שמצאת
בעקרון כל טרימר או ראוטר ניתן לקבע לשולחן, השאלה מה אתה מצפה ממנו, יש לך כבר אחד כזה?
אם יש לך טרימר אז שווה לקנות ראוטר גדול עם קולט 1/2 ואותו לקבע לשולחן.
אם אין לך בכלל אז טרימר יותר חשוב מראוטר כלי הרבה יותר שימושי ביד וכפי שכתבתי גם ניתן לחיבור לשולחן.
לגבי שולחן, הייתי בונה אחד מעצי אורן, כבד ,מאסיבי וגדול ככל הניתן

היי
לא חשבתי שהמקום זה מה שיעניין, אבל בעצם זה מהותי: הבנתי שהבעיה שלי זה מקום. בדקתי השכרה של מקום פעם פעמיים בשבוע אבל לפעמים רוצים להשאיר חלקי ריהוט ועבודות לנוח (ייבוש/הדבקה וכדומה) ואז זה בעייתי.

אבי הוא אב בית של בניין משרדים קטן. כשהחזרתי ממנו רכב למילואים חניתי בקומת (-2) של הבניין ושם ראיתי חלק שאינו בשימוש. במילים אחרות, מאפשר לי נגישות עם רכב, חנייה, יש חשמל, אין מגבלת שעות יש מחסן לנעול והכי חשוב - בעלי הבניין מאפשר בחינם. אפילו בסיס מברזל לשולחן יש (לא אידיאלי אבל זה מה יש) רק צריך לבנות לו חלק עליון. בקיצור - מושלם.

לגבי הכלים - שאלתי על ראוטר והמענה הוא על טרימר. מן הסתם לכל כלי את השימוש (חייב לציין שלא הבנתי עד הסוף את השימוש של הטרימר - מטרתו היא לעצב פינות/קצוות ?). אני חושב אבל שבשלב ראשון ראוטר (רוטר??) יותר חשוב לי כי הפרוייקט הראשון יכלול מסילות לדלת הזזה. אשמח להסבר/המלצה. להבנתי, מסילות זה ראוטר ולא טרימר. ולסיום חלק זה - מה זה קולט 1/2 ??

לגבי פלטות עץ - יש מחסן עצים מומלץ ?
oziris
משתמש ותיק

הודעהעל ידי oziris » 18 אפריל 2021, 21:43

oun כתב:שלום ישנה חנות דרור ברחוב פלורנטין אני חושב מצויינת

אכן נראים רציניים. אבדוק אותם תודה
oziris
משתמש ותיק

הודעהעל ידי Edi » 19 אפריל 2021, 06:49

טרימר הינו למעשה רוטר קטן, עם תפסנית של 1/4״ ( ישנם גם מידות איזוטריות מילימטריות ) נוח לשימוש ידני הרבה יותר מרוטר, למובחרים שבהם ניתן להרכיב בסיסים שונים והשימוש רחב ומגוון הרבה יותר מ״עיצוב קצוות״.
המידות של הביטים 1/4 או 1/2 ( או כל מיני אחרות ) הן קוטר הקנה של הביט זה שנכנס לתפסנית - קולט, קנה בעל קוטר קטן ישא עליו ראש חיתוך מוגבל בגודלו ואילו זה הגדול יותר יוכל לקבל ביטים גדולים יותר וחזקים.
ההיצע בשוק לכלי עבודה מסוג זה מתחלק בד״כ לשלושה טיפוסים עקריים, האחד הטרימר על מגוון סוגיו ובסיסיו - נוח לשימוש ביד אחת ,קל משקל ובעל מידות נוחות לתמרון, גם בעלי מקצוע עם מבחר כלים יעדיפו אותו ביד אם זה ניתן מאשר את אחיו הגדול.
רוטר קטן, חזק יותר מטרימר ובהתאם גדול וכבד יותר מקבל ביטים בקטרים של טרימר, נחשב לבן כלאיים ולמעשה מפספס בד״כ את המטרה, גם גדול וכבד וגם מוגבל בקוטר הביט.
רוטר יכול לקבל תפסנית קטנה וגם גדולה, הוא גדול ,כבד וחזק מאוד ובד״כ תעדיף להשתמש בו מתחת לשולחן.
איני מאזורך כך שלא אוכל לסייע בעניין ספקי עצים, לגבי המקום זו אחת הבעיות שטרדו וטורדות את רוב החובבים בשלב כזה או אחר,הפתרון שמצאת יחודי ומעניין.
Edi
סופר משתמש

הודעהעל ידי oziris » 19 אפריל 2021, 11:55

תודה רבה על המענה המפורט.
אני מבין שטרימר )שבגדול גם יותר זול( יאפשר חירוץ לטובת דלתות הזזה. כמובן אבדוק בחנויות מול הספקים.

לגבי המיקום, אני מתכנן בעיריית תל אביב וקיימת מודעות לאפשר שימושים "מלוכלכים" או מטרדיים מסוג זה בתת הקרקע, אבל ייתכן שזה ריאלי גם במקומות אחרים
oziris
משתמש ותיק

הודעהעל ידי Edi » 19 אפריל 2021, 14:54

אני בטוח שאפשרות הזו שהצגת יכולה לשפר את איכות החיים של לא מעט חובבים מאזור המרכז ובכלל שנאלצים לבצע את זממם במקומות לא הכי טובים לעבודה בשקט ובנוחות.
אמנם לא שאלת אך הייתי ממליץ לך על שני טרימרים הנחשבים למובילים בשוק, וורסטיליים במידה כזו שיעשו כמעט כל מה שתצטרך לאורך שנים.
האחד MAKITA 0700 שניתן לרכשו בערכה של שלושה בסיסים FIX BASE ,FLUNGE BASE וTILT BASE, השלישי פחות חשוב לדעתי. כזה דגם יש לי ואני מרוצה ממנו מאוד.
השני הוא הDEWALT שאיני זוכר את הדגם, אך לדעתי השוני בין הדגמים שבארץ הוא בסוג הערכה, עם FLUNGE או בלי.
הFLUNGE הינו לדעתי הבסיס החשוב ביותר ורצוי לרכוש ערכה שמכילה כזה.
אין לי את הDEWALT אך קראתי ושמעתי עליו ביקורות מעולות.
Edi
סופר משתמש

הודעהעל ידי Yair Feldmann » 19 אפריל 2021, 15:06

PLUNGE, צולל, כי הוא "צולל" לתוך הבסיס.
סמל אישי של המשתמש
Yair Feldmann
סופר משתמש

הודעהעל ידי Edi » 19 אפריל 2021, 15:54

אכן PLUNGE
Edi