חובבי נגרות ואומנות העץ

ללמוד, להבין ולקדם את אומנות עבודת העץ, נגרות, גלוף, חריטה ופיסול בישראל

שולחן קק"ל

זה המקום לספר מה ניגרתם היום, לתעד את הפרויקטים שלכם, לשאול שאלות ולקבל תשובות.

שולחן קק"ל

הודעהעל ידי oziris » 09 אפריל 2021, 21:56

שלום
עשיתי מספר חיפושים כאן בפורום ולא מצאתי אז מעלה שאלות:
1. מהיכן אני משיג מידות/שרטוטים של שולחן כזה.
2. ראיתי שבאיקיאהציש מידות לשולחן כזה לילדים. מישהו יודע לכאן להביא מידות?
3. עץ אורן מתאים? התקציב נמוך ובסיסי )מהועד בית(

תודה
oziris
משתמש ותיק

Re: שולחן קק"ל

הודעהעל ידי woodsmash » 10 אפריל 2021, 09:05

באתר הזה יש שירטוט של שולחן קקל לילדים. אתה יכול להשתמש או להגדיל למידות של בוגרים.
https://omanuthaetz.co.il/%d7%a9%d7%95% ... %99%d7%9d/

עץ אורן בהחלט מתאים לשולחן קקל. כדאי לסיים את הפרויקט עם כמה שכבות של לכה עמידה. משהו בסיגנון הזה:
https://www.mmsr.co.il/items/3138511
woodsmash
משתמש ותיק

הודעהעל ידי Alex Milch » 10 אפריל 2021, 14:22

Alex the Cheesepenter
סמל אישי של המשתמש
Alex Milch
סופר משתמש

הודעהעל ידי avian » 10 אפריל 2021, 18:48

לגבי מימדים - אין מידה חוקית, פשוט בנה בגודל שמתאים לך.
למבוגרים, גובה הספסל הוא כ-40 ס"מ, וגובה השולחן עצמו כ-70 עד 75 ס"מ. לילדים - תלוי בגיל הילד. בדוק מה גובה המושב בכסא שהילדים משתמשים בו ומה גובה השולחן.
הזווית של הרגליים היא בדרך כלל בין 7 ל-10 מעלות מהאנך. עם הנתונים הללו הללו פשוט תכנן את השולחן לפי המידות שמתאימות לך.
avian
סופר משתמש

הודעהעל ידי Alex Milch » 10 אפריל 2021, 19:25

avian כתב:לגבי מימדים - אין מידה חוקית, פשוט בנה בגודל שמתאים לך.
למבוגרים, גובה הספסל הוא כ-40 ס"מ, וגובה השולחן עצמו כ-70 עד 75 ס"מ. לילדים - תלוי בגיל הילד. בדוק מה גובה המושב בכסא שהילדים משתמשים בו ומה גובה השולחן.
הזווית של הרגליים היא בדרך כלל בין 7 ל-10 מעלות מהאנך. עם הנתונים הללו הללו פשוט תכנן את השולחן לפי המידות שמתאימות לך.

הצעה עם טעות הכי גסה שיכולה להיות.
מצד אחד כל איש יכול להציע כל דבר וכל איש יכול לבנות כרצונו.
מצד שני, כאשר מדובר במיכלולים כגון פרטי ריהוט שהם תלויי שימוש של אנשים, יש מה שנקרא "נתוני הנדסת אנוש".
מיותר להמציא דברים שחכמים המציאו כבר ונוחיות שימושם הוכח.
כדי שלא להכנס לוויכוח, נכון הדבר שיש אנשים מעטים חריגים במימדיהם ואז ניתן להתאים להם פרטי ריהוט בהתאם.
Alex the Cheesepenter
סמל אישי של המשתמש
Alex Milch
סופר משתמש

הודעהעל ידי oziris » 10 אפריל 2021, 21:55

כאדריכל, אני מסכים בעקרון.
יחד עם זאת, אלו עדיין לא מספרים אבסולוטיים, ראה ערך מדרגות ויחס רום/שלח שיכול לקבל מנעד קל. ברגע שהמשתמש מתרגל, אם לא הגזמת - הכל בסדר.
בדגש על לא להגזים ולשמור על פרופורציה נכונה ותואמת נוסחה
oziris
משתמש ותיק

הודעהעל ידי avian » 11 אפריל 2021, 08:59

אלכס, אם כבר טרחת לפתוח הודעה כדי להכריז על טעותי, למה לא התאמצת עוד קצת וכתבת מה הטעות הגסה והמסוכנת?
אבל אם כבר דיברת על חוכמה, נסיון והוכחה, אז אולי כדאי להוסיף שהנתונים שנתתי מבוססים על ניסיון בבניית רהיטי גינה, שאין תלונות על נוחותם. בניה שקדמו לה מדידות של מספר מערכות ישיבה "מסחריות" שתוכננו על ידי חכמים וכו', ובכולן גובה המושב נע סביב 40 ס"מ.
בריהוט משרדי המידות מעט שונות, בגלל תנוחת ישיבה זקופה יותר, אבל זה דיון אחר.
avian
סופר משתמש

הודעהעל ידי lyuv » 11 אפריל 2021, 09:29

אני מסכים שבארגונומיה, ובפרט בכיסאות ושולחנות, אין הרבה מקום למשחקים עם המידות. כדאי מאוד להיצמד למה שעובד, אחרת יש סיכוי טוב שפשוט יהיה לא נח.

לצערי אין לי נתונים לשתף. אבל נראה לי שהכי פרקטי זה לקפוץ לפרק הסמוך, לצלם ולמדוד.
lyuv
סופר משתמש

הודעהעל ידי avian » 11 אפריל 2021, 10:20

לפי התוכניות ברשת, כנראה שלא מדובר בכללים קשיחים לחלוטין, אלא "כ" - גובה המושב נע בין 40 ל-43 ס"מ בכמה תוכניות שיצא לי לראות, וגובה השולחן בין 72 ל-79 ס"מ (שזה תואם את מה שאני כתבתי, אגב) . סה"כ, אם זוכרים שבמדינות שונות הגובה הממוצע שונה, זה אפילו הגיוני.
וכמו שכתבו כאן, זה גם עניין של הרגל. הדיון הזה סקרן אותי, אז בדקתי את גובה הכיסאות במשרד. בחדרי הישיבות, שם הכסאות אחידים, הגובה הוא 46 ס"מ (ריפוד קל, כך שאפשר להניח שקיעה של כס"מ). בכיסאות העבודה המתכווננים הגובה נע בין 44 ל-51 ס"מ. בלי קשר ישיר לגובה היושב בכיסא. הריבוד מעט עבה יותר, אז אפשר להניח שקיעה של עד שני ס"מ, להערכתי.
avian
סופר משתמש

הודעהעל ידי ADאד53 » 12 אפריל 2021, 06:55

המידות של הכיסאות מאד חשובות לנוחות הישיבה והן מותאמות לממדי גוף של אדם ממוצע. בשימוש של מספר אנשים שונים, כמו בספסלי קק״ל בפארקים ציבוריים, זה הפתרון היחיד האפשרי. כאשר מדובר בשימוש אישי לאורך זמן, כמו בכסאות מחשב וכו׳, התאמה אישית תהיה חשובה לבריאות הגוף.
במקרה של ספסל, המידות החשובות הן גובה המושב, גובה השולחן והמרחק בין הספסל לשולחן.
ADאד53
סופר משתמש

הבא

חזור אל נגרות

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Bing [Bot] ו־27 אורחים