חובבי נגרות ואומנות העץ

ללמוד, להבין ולקדם את אומנות עבודת העץ, נגרות, גלוף, חריטה ופיסול בישראל

תוספת למטבח - יעוץ

זה המקום לספר מה ניגרתם היום, לתעד את הפרויקטים שלכם, לשאול שאלות ולקבל תשובות.

תוספת למטבח - יעוץ

הודעהעל ידי rondadon » 29 מרץ 2021, 16:30

אחרי מסע שיכנועים שאני יכול לעשות את זה (אני לא בטוח שאני יכול, אבל אני כנראה יודע למכור שכן :) ), קיבלתי אישור לפתור את נושא האחסון החסר במטבח שלנו.

יש לנו נישה של כ 155 אורך, שכרגע מכילה מקרר וארון נמוך למיקרוגל בלבד. אני רוצה לבנות ארון גבוה + ארון עליון מעל המקרר, שיוסיפו לנו איחסון לא מבוטל.

שיחקתי קצת בשירטוטים, והגעתי למודל הזה. המידות לא סופיות, אבל פלוס מינוס מה שהייתי רוצה.

התיכנון הוא לבנות 3 קופסאות זהות מסנדוייץ מצופה פרומיקה + קופסא ארוכה יותר וצרה יותר לארון העליון, ואז לשים כיסויים גבוהים (וצבועים) לגובה של 3 הקופסאות ובצד.
עומק סופי - 60 ס''מ, עומק קופסא ללא החזית של הדלת - 58.2.

מצרף סקיצה + הדמיות.

אשמח ליעוץ בכמה נקודות:
1) סנדוויץ מצופה - האם ציפוי 2 צדדים או רק אחד?
2) האם ליבנה 18 יהיה מספיק יציב לצד הימני הגבוה? לא רואים בשרטוט, אך מתכנן להוסיף גם קושרת אחת לפחות בתחתית (למעלה יש את הארון).
3) האם המידות עושות שכל באופן כללי?
4) דלתות - האם ליבנה 18 יהיה יציב מספיק ואוכל להוסיף רק פרוסות דקות מעל כדי ליצור את התחושה של המסגרת של הדלת, או שעדיף מסגרת מעץ מלא (צפצפה, פשוט כי יש לי) ופאנל סנדוויץ דק באמצע?

כל תובנה אחרת שתהיה, תתקבל בברכה.תמונהתמונהתמונה

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
rondadon
סופר משתמש

Re: תוספת למטבח - יעוץ

הודעהעל ידי shimonc » 29 מרץ 2021, 16:43

שלום רב ובהצלחה.
1. סנדביץ מצופה אם רואים את 2 הצדדים אז ציפוי בשניהם. אם רק צד אחד אז מספיק צד אחד.
2.לבנה 18 מספיק, רצוי לעשות גב מסנדביץ 5 מ"מ כדי לתת יציבות לכל המבנה.
3. לא מבין את השאלה.
4. זה עניין של טעם.
shimonc
סופר משתמש

הודעהעל ידי yossim » 29 מרץ 2021, 17:53

4 - אם אתה מדביק פרוסות של עץ על סנדוויץ, כדי לדמות מסגרת, תצטרך להדביק גם קנטים, כדי להסתיר את הסנדוויץ. כיוון שזה מטבח, כנראה שתרצה קנט עבה, יחסית.
נראה לי שבמיקרה כזה, פשוט יותר ליצור מסגרת, ופאנל באמצע.
yossim
סופר משתמש

הודעהעל ידי avian » 29 מרץ 2021, 18:43

הייתי בוחר ציפוי משני הצדדים - הרבה יותר קל לנקות פנים של ארון שמצופה פורמייקה.
בהנחה שיש קיר מאחור שאפשר לתלות עליו את היחידה העליונה, הייתי מוותר על התמוכה הימנית.
זה חוסך חומר, אבל בעיקר משאיר לך גמישות במקרה שתרצה להחליף מקרר לרחב יותר בעתיד ומאפשר יציאה קלה יותר של אוויר חם.
avian
סופר משתמש

הודעהעל ידי rondadon » 30 מרץ 2021, 17:03

תודה לכולם קודם כל.

לגבי הפורמיקה צד אחד או שתיים, בערון הצד החיצוני לא יהיה נראה, כיוון שיכוסה ע''י הפלטות הגבוהות, והחלק העליון יהיה גבוה מכשי לראות אותו בכל מקרה.
החשש העיקרי שלי הוא עד כמה פלטה כזו תתעוות בזמן ה''המתנה'' בין השלבים השונים של העבודה, כי ברור לי שיקח לי זמן לסיים פרויקט כזה עם שעתיים שבועיות פנויות לערך...ההגיון אומר לי שאם רק צד אחד יהיה מצופה, זה יתעוות יותר, השאלה אם ההגיון שלי נכון ותואם למציאות.

בנושא המידות, הכוונה ב''עושות שכל'', היא ביחס לסטנדרטים שקיימים בשוק של עומק, רוחב, גובה. הלכתי על מידות שנראו לי הגיוניות ובהתאם למדידה של המטבח הקיים, אבל המטבח דיי ישן ועשוי מסיבית (חוץ מהדלתות), אז לא בטוח כמה תואם למידות וסטנדרטים נפוצים כיום.

לגבי תלייה וויתור על הפלטה הימנית - חשבתי על זה גם. אכן יש קיר מאחורה. המידת מרווח 90 ס''מ שנבחרה הייתה אחרי חיפוש מקררים שנמכרים היום, ולקיחת ממוצע כלשהו של גודל סטנדרטי גם בגובה וגם ברוחב. הבעיה שאני מתלבט איך לפתור, היא שאם אני תולה על הקיר, מכיוון שהקיר כ1+ ס''מ עמוק יותר מול הפאנל של הרצפה (ודיי בטוח שגם לא ישר), היא איך אני ''מיישר'' את החזית כדי שיראה כארון אחד. האם מעמיקים את הארון העליון? לחלופין, מורידים מעומק הארון הגבוה? האם תלייה באמצעות ''פרנץ קליט'' תתאים פה? זה לא ארון שיועמס במשקל אדיר, בעיקר מוצרי מזון יבשים.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
rondadon
סופר משתמש

חזור אל נגרות

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: מת להיות נגר ו־53 אורחים