חובבי נגרות ואומנות העץ

ללמוד, להבין ולקדם את אומנות עבודת העץ, נגרות, גלוף, חריטה ופיסול בישראל

אפליקציה לחיתוך פלטות אופטימלי

זה המקום לספר מה ניגרתם היום, לתעד את הפרויקטים שלכם, לשאול שאלות ולקבל תשובות.

אפליקציה לחיתוך פלטות אופטימלי

הודעהעל ידי yehuday » 13 דצמבר 2020, 22:18

אהלן חברה

חשבתי לשתף באתר מעולה שנתקלתי בו שבוע שעבר
https://www.cutlistoptimizer.com/

מזינים את גדול הלוחות שיש לכם ואת החיתוכים והתוכנה מחשבת את צורת החיתוך עם מינימום בזבוז
בנוסף התוכנה מתחשבת בעובי החיתוךת סוגי חומרים שוניםת כיוון סיבים ועוד.
מצאתי את זה סופר שימושי בבניית ארון קיר שדרש המון חיתוכים.

בגרסה החינמית אפשר להריץ עד 10 הרצות ביום שזה יותר ממספיק
שומרים את התוצאה ל pdf ומדפיסים.

הנה דוגמא
קבצים מצורפים
cut list.png
yehuday
סופר משתמש

Re: אפליקציה לחיתוך פלטות אופטימלי

הודעהעל ידי לחיים1 » 13 דצמבר 2020, 23:33

תוכנה מצויינת!!
לחיים1
סופר משתמש

הודעהעל ידי rondadon » 14 דצמבר 2020, 00:34

אכן תוכנה חביבה מאד, קצת מוגבלת, אבל מספיקה לרוב. השתמשתי בה עד שגיליתי את הבאה:
maxcut בגרסה החינמית.
https://www.maxcutsoftware.com/

החיסרון העיקרי - היא דורשת התקנה, לא אפליקציית רשת, מצד שני - אני עובד עם זה במקביל לשרטוט / מידול, אז בכל מקרה אני על מחשב בשלב הזה.

היתרונות לדעתי גדולים:
1. הגדרת רשימת חומרים שמורים (למשל פלטה 2.44*1.22 עובי 17) ושיוך של חיתוך לחומר. אפשר גם להזין לכל חומר רשימת ''שאריות'', ולתעדף שימוש בשאריות באופטימיזציה.
2. הגדרת edge banding - מזינים פאות ששמים להן קנט, ועובי הקנט, והוא לוקח את זה בחשבון בחיתוך.
3. הגדרת אופן האופטימזציה - מקסימום ניצול / העדפת חיתוכי אורך / העדפת חיתוכי רוחב, כולל מס' "סיבובים" מקסימלי. זה הפיצ'ר האהוב עלי, אני משחק עם ההגדרות, ומריץ את האופטימיזציה, עד שאני מגיע לניצול הכי טוב עם תוכנית חיתוך שנראת לי הכי נוחה ושממקמת גם את השאריות בצורה המיטבית לניצול בהמשך.
4. יצוא של התרשימים + טבלת חיתוכים בצורה נוחה.
5. הגדרת מחירים לחומרים - אומנם רלוונטי יותר לאנשי מקצוע, אבל גם לחובבים לדעתי עוזר, קל ונוח לחשב עלות של פרויקט מבחינת חומרי הגלם.
6. יצירת ''חלקים'' - ניתן להגדיר מס' חיתוכים כ''חלק'', ואז להגדיר שרוצים מס' חלקים. יעיל לדברים חוזרים כמו מגירות וכו' - מגדירים את החלקים של מגירה אחת, ואז מציינים פשוט מס' מגירות.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
rondadon
סופר משתמש

הודעהעל ידי yehuday » 14 דצמבר 2020, 08:17

היי רון

תודה על העדכון , אני יבדוק גם את maxcut

דרך אגב, רוב היתרונות שרשמת קיימים גם ב cut list optimizer. יכול להיות שהם עידכנו את התוכנה מאז שהשתמשת בה לאחרונה.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk
yehuday
סופר משתמש

הודעהעל ידי itzikdiy » 14 דצמבר 2020, 18:45

נראה טוב, תודה על השיתוף!
רעיונות עשה זאת בעצמך ונגרות - XDIY with Itzik
ערוץ יוטיוב - https://www.youtube.com/c/itzikdiy
בלוג - https://www.itzikdiy.com
סמל אישי של המשתמש
itzikdiy
מנהל פורום

הודעהעל ידי vogash » 05 אוקטובר 2021, 12:01

חסרון של cutlistoptimizer.com/ זה כמות אופטימזציות ביום בשביל חובב זה מעט.
UPDATE: דרך אגב, הכנסתי 3 פלטות ומידות של ארון הוא אומר שחסר חומר. ואני בוודאות מספיק, כי בנפרד זה עבד
vogash

הודעהעל ידי gershuni1 » 05 ספטמבר 2022, 13:52

1. הגדרת רשימת חומרים שמורים (למשל פלטה 2.44*1.22 עובי 17) ושיוך של חיתוך לחומר. אפשר גם להזין לכל חומר רשימת ''שאריות'', ולתעדף שימוש בשאריות באופטימיזציה.
2. הגדרת edge banding - מזינים פאות ששמים להן קנט, ועובי הקנט, והוא לוקח את זה בחשבון בחיתוך.
3. הגדרת אופן האופטימזציה - מקסימום ניצול / העדפת חיתוכי אורך / העדפת חיתוכי רוחב, כולל מס' "סיבובים" מקסימלי. זה הפיצ'ר האהוב עלי, אני משחק עם ההגדרות, ומריץ את האופטימיזציה, עד שאני מגיע לניצול הכי טוב עם תוכנית חיתוך שנראת לי הכי נוחה ושממקמת גם את השאריות בצורה המיטבית לניצול בהמשך.
4. יצוא של התרשימים + טבלת חיתוכים בצורה נוחה.
5. הגדרת מחירים לחומרים - אומנם רלוונטי יותר לאנשי מקצוע, אבל גם לחובבים לדעתי עוזר, קל ונוח לחשב עלות של פרויקט מבחינת חומרי הגלם.
6. יצירת ''חלקים'' - ניתן להגדיר מס' חיתוכים כ''חלק'', ואז להגדיר שרוצים מס' חלקים. יעיל לדברים חוזרים כמו מגירות וכו' - מגדירים את החלקים של מגירה אחת, ואז מציינים פשוט מס' מגירות.

לא מוכר לי האפשרות של רשימת שאריות ויצירת חלקים - של מס' חיתוכים, האם זה קיים למשתמשים רשומים א גם בתוכנה החינמית?
gershuni1

הודעהעל ידי Itzik33 » 05 ספטמבר 2022, 14:05

אישית כמי שהתנסה בשתי התוכנות דווקא אהבתי את גירסת ה- WEB, הפסקתי להשתמש בה כאשר גיליתי את ה- MAXCUT רק בשל העובדה שלאחר מספר נסיונות היא נחסמת עד לפעם הבאה.
בגדול שתי התוכנות עושות את אותו הדב ר ומבחינתי שתיהן מומלצות.
Itzik33
סופר משתמש

הודעהעל ידי rondadon » 06 ספטמבר 2022, 09:01

גרשוני - קיים גם בחינמי, לפחות בגרסה שהורדתי בזמנו (לא עידכנתי מאז, אולי השתנה).

ליצירת ''חלקים'', פשוט מסמנים כמה חיתוכים שרוצים ובוחרים לעשות להם group.

לגבי השאריות, זה קצת יותר מסורבל - נכנסים למסך של הגדרת הפרטים של החומרים, בוחרים חומר לעריכה, ובסוף המסך יש טבלה של שאריות שאפשר להזין. לאחרונה הפסקתי להשתמש באפשרות הזו בגלל התחזוקה שזה דורש.

Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk
rondadon
סופר משתמש

חזור אל נגרות

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Bing [Bot], Google [Bot] ו־62 אורחים