חובבי נגרות ואומנות העץ

ללמוד, להבין ולקדם את אומנות עבודת העץ, נגרות, גלוף, חריטה ופיסול בישראל

סוס נדנדה

זה המקום לספר מה ניגרתם היום, לתעד את הפרויקטים שלכם, לשאול שאלות ולקבל תשובות.

סוס נדנדה

הודעהעל ידי יאירכ » 12 אוקטובר 2020, 23:05

בניתי לקטנה סוס נדנדה מחלקי מיטה ישנה שקיבלתי מחבר.
כל החיבורים עם דבק (חוץ מהזנב שחיברתי למושב עם בורג), מחברי סין ונקב. פעם ראשנה שאני עושה הכל בהדבקה, ולא יצא לי הכי מדויק בעולם, אבל את הילדים זה מחזיק...
בשלב ההדבקה מיקמתי לא חכם את אחת הכליבות והייתי אגרסיבי מידי בהידוק, סדקתי את המושב. מיקמתי את הכליבה רחוק מידי מהרגליים האנכיות שהמושב מתיישב עליהן, ואז הכח הופעל במרכז המושב, במקום על המחברים עצמם. במקום לעשות הכל חדש הדבקתי מלמטה לוח סנדביץ 17 ממ לאורך הסדק. גם ככה לא רואים בתמונות...
החלקים הורודים נצבעו בהידרו אמאייל של יעקבי. פעם ראשונה שאני משתמש בזה, ואחרי 2 שכבות מתקבלים צבע ומרקם טובים מאוד (בעייני). אחרי זה 3 שכבות של לקה על בסיס מים על הכל.
תמונהתמונהתמונהתמונהתמונהתמונהתמונה

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
יאירכ
סופר משתמש

Re: סוס נדנדה

הודעהעל ידי ofir1977 » 13 אוקטובר 2020, 00:51

עבודה מאוד יפה.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
ofir1977
סופר משתמש

הודעהעל ידי avian » 13 אוקטובר 2020, 11:45

כמי שהשלים בנית סוס נדנדה לפני כמה חודשים, אני יכול בהחלט להעריך את התוצאה - וגם לזהות את התוכנית, שהיתה אחת ההשראות לסוס שבניתי.
במקרה שלי הוא היה מיועד לבת שנה, אז וויתרתי על הרגליים הארוכות כדי לקבל מושב נמוך, שיאפשר לה לטפס על הסוס לבד, ולא יהווה סכנת נפילה.
איך ביצעת את הקשת של הנדנדות? זה היה אחד האתגרים מבחינתי. כשסימנתי קשת פשוטה, השיפוע היה נראה לי תלול מדי, ופחדתי שהסוס יגיע לזוויות בעייתיות בזמן הנדנוד. אבל לא מצאתי דרך טובה לצייר אליפסה, אז פשוט הרחבתי בצורה הדרגתית את הקשת מהמרכז החוצה.
התוצאה עובדת לא רע.
avian
סופר משתמש

הודעהעל ידי Se7eN » 13 אוקטובר 2020, 12:00

אחלה פרוייקט!! יצא יפה מאוד
תודה על השיתוף ועל הפרטים. מכל טעות לומדים... ואמר לי פעם הנגר הכי מקצועי שאני מכיר: אין נגר שלא עושה טעויות. ההבדל בין נגר טוב לפחות, הוא איך להסתיר אותן.

avian לשאלתך, יש טריק פשוט ליצירת רדיוסים גדולים, אצרף סרטון כי זה יהיה יותר ברור:
https://www.youtube.com/watch?v=HKV-krMfh5U
(מצטער שהוא קצת חופר, אפשר לדלג על הדקות הראשונות. פעם ראיתי סרטונים יותר ממוקדים, אבל לא מצאתי כרגע)
אפשר להשתמש בכל חומר גמיש (אבל לא מדי), כמו פלסטיק או רצועת עץ דקה
Se7eN
מנהל פורום

הודעהעל ידי amirmoshe » 13 אוקטובר 2020, 13:18

יפה ומעורר השראה.

את החלקים ציירת לבד? או לפי מידות ותוכנית?

ממש מדגדג לי להכין לבנות.

Sent from my SM-G970F using Tapatalk
amirmoshe
סופר משתמש

הודעהעל ידי Yair Feldmann » 13 אוקטובר 2020, 15:11

יפה. מה טוב מזה שאתה נהנה והילדה נהנית?
(הערה קטנה-קטנונית: הייתי "מגלח" את הפאזה מן הלוחות כדי להשיג לוח חלק ובלי "בקעות" בחיבורי ההדבקה).
סמל אישי של המשתמש
Yair Feldmann
סופר משתמש

הודעהעל ידי יאירכ » 13 אוקטובר 2020, 15:18

תודה רבה!
Avian
בהכנת הקשת בחרתי את 2 המידות, אורך הקשת וגובה האנך המקסימלי (במרכז). ואז לקחתי עיפרון עם חוט שקשור למסמר על חתיכת עץ. שיחקתי עם המרחק בין חתיכת העץ של המסמר והחוט לבין החתיכה שציירתי עליה את הקשת עד שקיבלתי קשת קרובה מספיק לסימון של האורך וגובה האנך. בסופו של דבר אורך המיתר היה כמעט אורך של שולחן פלסטיק לבן מתקפל.
אגב, לי הייתה בעיה הפוכה מהחשש שלך, בהתחלה טווח הנדנוד היה קטן מאוד, והגדלתי את הזווית של הקשת בשביל לשפר אותו.
Amir
מצאתי ברשת המון שירטוטים, אבל לא עם מידות מפורטות של כל חלק, אז די אילתרתי. את המידות גזרתי מהמידות שאיקאה מפרסמים לסוס נדנדה שלהם (גובה/עומק/רוחב מקסימליים).
את הצורה של המושב לקחתי מה"בימבה ג'וק" של הילדה, ואת צורת הראש מאחד השרטוטים מהרשת, שהדפסתי בגודל שהתאים לי, וגזרתי כשבלונה.

יאירכ
סופר משתמש

הודעהעל ידי יאירכ » 13 אוקטובר 2020, 15:36

ליאיר,
זו הייתה החלטה מודעת של יחס עלות/תועלת.
אין לי מסור שולחן/עגול, ככה שלגלח במדויק 2 ממ מכל קרש היה דורש הרבה זמן וכנראה היה נותן לי הדבקה קצת פחות טובה. לכן בחרתי "לספוג" את השקעים לאורך ההדבקה. מה גם שזה יצא מחיר פחות נורא ממה שחשבתי.

יאירכ
סופר משתמש

הודעהעל ידי avian » 13 אוקטובר 2020, 16:10

Se7eN כתב:אחלה פרוייקט!! יצא יפה מאוד
תודה על השיתוף ועל הפרטים. מכל טעות לומדים... ואמר לי פעם הנגר הכי מקצועי שאני מכיר: אין נגר שלא עושה טעויות. ההבדל בין נגר טוב לפחות, הוא איך להסתיר אותן.

avian לשאלתך, יש טריק פשוט ליצירת רדיוסים גדולים, אצרף סרטון כי זה יהיה יותר ברור:
https://www.youtube.com/watch?v=HKV-krMfh5U
אפשר להשתמש בכל חומר גמיש (אבל לא מדי), כמו פלסטיק או רצועת עץ דקה

תודה 7, מכיר את השיטה הזו מתחום אחר. אבל לא השתמשתי בה משתי סיבות:
1.לא היה לי זמין חומר מתאים. צריך משהו בדיוק בקשיחות הנכונה, אחרת הפס מתעוות ואיתן הסימון.
2. ויותר חשוב - זה עדיין נראה לי תלול מדי. כנראה שהייתי קצת הסטרי בנושא, אם לשפוט מהשוואה לסוסי נדנדה "מסחריים", אבל רציתי קימור שירסן את הנדנוד ולא יאפשר ללקוחה להגיע לזוויות מסוכנות. בסוף אפילו הוספתי חצאי עיגול בקצה כמעצורים. יצא לי לראות פעם ילד שמתהפך אחורה עם סוס נדנדה - לא נעים...

יאירכ - אכן בהרבה מקומות יש שרטוטים של סוסי נדנדה, או סרטונים על בניה, אבל משום מה רק במעט יש מידות. דווקא לסוס דומה לזה שבנית כן מצאתי מידות, אם אני זוכר נכון. אבל אולי אני מבלבל עם דגם אחר. בסופו של דבר גם אני עשיתי שעטנז של מידות וצורות...
avian
סופר משתמש

הודעהעל ידי Se7eN » 13 אוקטובר 2020, 16:14

avian כתב:2. ויותר חשוב - זה עדיין נראה לי תלול מדי. כנראה שהייתי קצת הסטרי בנושא, אם לשפוט מהשוואה לסוסי נדנדה "מסחריים", אבל רציתי קימור שירסן את הנדנוד ולא יאפשר ללקוחה להגיע לזוויות מסוכנות. בסוף אפילו הוספתי חצאי עיגול בקצה כמעצורים. יצא לי לראות פעם ילד שמתהפך אחורה עם סוס נדנדה - לא נעים...

בטיחות זה הכי חשוב שיש, במיוחד כשמדובר על ילדים.
אבל לא הבנתי את האתגר הטכני שלך. הרי אתה מתחיל עם פס ישר (סרגל למשל) ומקמר אותו. איך זה תלול "מדי"? הרי אתה מחליט בדיוק על הרדיוס...
Se7eN
מנהל פורום

הבא

חזור אל נגרות

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Google [Bot] ו־55 אורחים