חובבי נגרות ואומנות העץ

ללמוד, להבין ולקדם את אומנות עבודת העץ, נגרות, גלוף, חריטה ופיסול בישראל

לכה ניטרו

זה המקום לספר מה ניגרתם היום, לתעד את הפרויקטים שלכם, לשאול שאלות ולקבל תשובות.

לכה ניטרו

הודעהעל ידי AmirG » 04 אוקטובר 2020, 20:03

שלום כולם,

התגוררתי בעבר בחו"ל, שם נהגתי להשתמש בלכה ניטרו לא מעט.
לפני כמה ימים רכשתי לראשונה לכה ניטרו בארץ, תוצרת דנבר. המוצר שונה מאוד ממה שהכרתי, ואני תוהה אם יש למישהו פה נסיון עם ניטרו אחרות שנמכרות בארץ (למשל הלכה 3 של טבור).
אני מעדיף לעבוד עם משהו שיותר דומה למה שהכרתי בעבר.
לגבי אלטרנטיבות לניטרו - אשמח שלא נכנס לזה פה. אני מכיר חומרי גימור שונים, וניטרו זאת הלכה המועדפת עליי ליישום הנוכחי.

אז שני ההבדלים המרכזיים:
1. סמיכות. הניטרו שאני מכיר מגיע במרקם מימי למדי, עם סמיכות קלה. וכמובן שגם הכל נתון למשחק עם מדלל. הלכה של דנבר סמיכה ביותר, במרקם של סירופ כבד מאוד.

2. לניטרו יש צהבהבות תמיד, אני מכיר את זה. כשאני מוזג אותה למיכל זכוכית אני רואה נוזל שקוף עם צהבהבות קלה. במקרה של הלכה שרכשתי בארץ, כבר במיכל הלכה בגוון כהה ביותר. נראה כמעט שחור. במיכל זכוכית גם אחרי דילול, גוון כמעט שחור. גם ביישום, הלכה לא רק נותנת לעץ גוון צהבהב ומכהה אותו במידה מסויימת (כמו שאני מכיר, מצפה, ואפילו מקבל בשמחה) - אלא ממש צובעת אותו בגוון כתום-כתום כהה. זה רחוק ממה שאני מחפש.

בשביל לנסות להעביר את המסר של המרקם והגוון - על שניהם אתם יכולים פשוט לדמיין סילאן. גם בגוון הכתום-חום-שחור וגם במרקם הסמיך. המרקם של הניטרו שרכשתי אולי אפילו סמיך יותר.

אז כמו ששאלתי בהתחלה, למישהו יש נסיון עם ניטרו אחרות בארץ - ובייחוד לכה 3 של טמבור? אשמח לדעדת אם הן דומות יותר לניטרו המקובלות בחו"ל, או שהמוצר דומה גם הוא לזה של דנבר.

הרבה תודה
AmirG
משתמש ותיק
 
הודעות: 26
הצטרף: 16 מרץ 2011, 11:42

חזור אל נגרות

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Google Adsense [Bot], pure madness ו־27 אורחים