חובבי נגרות ואומנות העץ

ללמוד, להבין ולקדם את אומנות עבודת העץ, נגרות, גלוף, חריטה ופיסול בישראל

בנית סדנא מפנל מבודד

זה המקום לספר מה ניגרתם היום, לתעד את הפרויקטים שלכם, לשאול שאלות ולקבל תשובות.

בנית סדנא מפנל מבודד

הודעהעל ידי MosheNahum » 14 ספטמבר 2020, 01:43

היי מה שלומכם?
אני נגד ממש חובב וחשבתי להקים סדנא בחצר בגודל 3.4 על 4.6 גובה בערך 2.7 מפאנל מבודד (אין בעיה לגבי אישורים)

יש לי כמה שאלות:
1. איך הייתם ממליצים לחזק את המבנה מבפנים כדי שאוכל לתלות ארונות קיר / french cleat? אני יודע שפאנל מבודד זה לא מבנה חזק במיוחד לתליה בקירות.

2. הבטון עליו ישב המחסן הוא לא מפולס (שקע עם השנים - יצקנו אותו לפני 15 שנה), מה הדרך הכי טובה לפלס?
האם כדאי פשוט להרכיב את המחסן ואז רק לפלס מבפנים?

3. זה התכנון שלי בסקצ'אפ כדי שאוכל לדעת אם המקום בערך יספיק לי.

תמונה
תמונה
MosheNahum

Re: בנית סדנא מפנל מבודד

הודעהעל ידי itzikdiy » 14 ספטמבר 2020, 09:20

היי משה,

יצא לי לבנות חדר למגורים וגם מחסן לפאנל מבודד (חובב ולא בעל מקצוע). אוכל לתת לך כמה טיפים ממה שאני מכיר כחובב בתחום.
קודם כל, נשמע מגניב, וכיף לבמות סדנה כזו :)

1. לגבי החיזוק לתלייה, אני לא בטוח כי לא יצא לי לתלות דברים כבדים... אבל בסופו של דבר, הפאנל הוא פח שברגים נתפסים עליו היטב (את החדר שבניתי, ציפיתי בלוחות גבס עם ברגים). אני מניח שמשהו כבד עלול לתלוש את הפח מהפוליסטרן וזה באמת תלוי מה תשים. אופציה שאני יכול לחשוב עליה, זה חיבור עם ברגים שעוברים החוצה דרך הפאנל, עם איטום טוב, אבל פחות אסטתי מבחוץ... אולי מבחוץ פלח ברזל באורך של ה french cleat שתתחבר אליו, ואח"כ תצבע בספריי לבן. בטוח שאולי זה ייתן לך רעיון למשהו יותר מוצלח :)

2. הבטון חייב להיות מפולס, בהדגשה על המקומות שעליהם יושבים הקירות. במקומות האלה שמים פרופיל מגולוון U שצריך לשבת היטב וצריך לשים בחיבור לבטון דבק סיכה או סופר 7 (עדיף סיכה לדעתי). אם הבטון לא יהיה ישר ותחבר את הU עם ברגים, יהיו רווחים ויכולה להיות בעיה בהמשך.

3. המלצה חמה, שתלויה כמובן כמה חיתוכים יש לך לעשות במקום - לא לחתוך עם ג'יגסו. בניתי את הבניה הראשונה כאשר חתכתי הרבה שיפועים למשל לגג עם גיגסו, זה לא היה תענוג. קודם כל צריך להב מתכת ארוכה, וכידוע, ג'יגסו מקבל הטיה בחיתוך ובעיקר עם להב ארוכה.. בנוסף החיתוך איטי מאוד. בעקרון גם אם החיתוך לא ישר בדיוק זו לא הבעיה, כי שמים גם למעלה U שמכסה את החיתוך.
אני השתמשתי במסור עגול לחיתוך הפאנל, מסור עם להב רב שימושית. חתכתי איתו גם את פרופילי הU... זה היה תענוג לעומת הפעם הקודמת. החיתוך מהיר, ישר ונקי. ניתן לראות בסרטון שפעם שיתפתי (לינק למטה). דבר חשוב - בטיחות. חובה משקפי מגן, מסיכה, ואפילו כפפות. עפים שבבים רבים. (חייב לציין למקרה שהמחשבה עולה בראש - אסור לשים להב רב שימושית או להב מתכת על מסור עגול רגיל לעץ - הסל"ד שונה וזה מסוכן מאוד. שאלו אותי מספר פעמים).

4. בעקרון צילמתי בוידאו את רוב הבניה (כמו שאני עושה לרוב הפרויקטים שאני משתף) אבל מאוד עסוק וייקח זמן לערוך וזה לא יהיה בזמן הקרוב לצערי... עשינו שם דלת מפאנל מבודד עם צילינדר, יצא דיי יפה.

אם יש עוד שאלות, בכיף!

חיתוך עם המסור העגול - יש שם גם כמה תמונות בתגובות...
https://www.facebook.com/groups/189540761237728/permalink/1363049857220140/
רעיונות עשה זאת בעצמך ונגרות - XDIY with Itzik
ערוץ יוטיוב - https://www.youtube.com/c/itzikdiy
בלוג - https://www.itzikdiy.com
סמל אישי של המשתמש
itzikdiy
מנהל פורום

הודעהעל ידי Edi » 14 ספטמבר 2020, 09:40

איציק, חתכת עם האבולושן פרופיל ברזל 3-4 מ"מ- לא פח?
Edi
סופר משתמש

הודעהעל ידי itzikdiy » 14 ספטמבר 2020, 10:02

Edi כתב:איציק, חתכת עם האבולושן פרופיל ברזל 3-4 מ"מ- לא פח?

כן, בלינק ששמתי יש בתגובות סרטון קצר של חיתוך פרופיל U שעשיתי.
אנסה לשים לינק ישיר לתגובה - https://www.facebook.com/groups/189540761237728/permalink/1363049857220140/?comment_id=1363132517211874

בנתונים של המסור כתוב שהוא חותך מתכת "רכה" עד עובי 6 מ"מ. הדגם הכתום עם הלהב הרב שימושית שהשתמשתי בו לא מתאים לשימוש אינטנסיבי למתכת וזה עלול לשחוק את הלהב... אני קניתי את המסור בתחילת 2018 וקניתי להב נוספת שלא יצא לי להחליף, אבל חתכתי מתכת רק בפרויקט אחד של בניית המחסן.
הדגם שלי אגב הוא הדגם הישן 1200W, הדגם החדש הוא כבר 1600W.
יש דגם כחול שמיועד לשימוש למתכת. חבר שלי קנה אותו גם מאמזון, 9" והוא מרוצה מאוד... תלוי בצרכים.
רעיונות עשה זאת בעצמך ונגרות - XDIY with Itzik
ערוץ יוטיוב - https://www.youtube.com/c/itzikdiy
בלוג - https://www.itzikdiy.com
סמל אישי של המשתמש
itzikdiy
מנהל פורום

הודעהעל ידי Moshe Eshel » 14 ספטמבר 2020, 12:21

אני בניתי הכל עם תשתית פלדה (מסגרת מבפנים), ככה שיש על מה לתלות. הגישה האמריקאית זה תשתית עץ שגם עובד נהדר (אצלי הפלדה מחזיקה את כל המבנה) - כל הברגים נכנסים לStuds וזה די חזק, לא הייתי מבריג לתוך הפאנלים, גם בגלל החוזק וגם כי כל חור פוגע בבידוד ובהגנה מגשם - גם ככה צריך לעבוד קשה באיטום.
לגבי פילוס - לפני, לייצב משטח ישר שלא ישקע. ומוגבה (גשם!) מפני השטח עם ניקוז טוב...
ועוד נקודה, נראה שתכננת בהתאם לצורך כרגע - אם יש לך אפשרות לבנות יותר גדול - תמיד תוכל להשתמש ביותר שטח :D מכשיר חדש, לוחות גדולים וכו' - כל עוד שיש אישורים, החומר לא כזה יקר, ועדיף עוד כמה מטרים

בהצלחה! ובהנאה!
סמל אישי של המשתמש
Moshe Eshel
מנהל האתר

הודעהעל ידי Israelgrn4 » 14 ספטמבר 2020, 18:08

שלום וברוך הבא.
מאחר ואתה מתחיל להתעסק בנגרות, אז הייתי מציע לך לבנות קיר פנימי מסביב,
עם ניצבי קורות עץ 10/5 ומסלולים מקורות עץ 10/5( בדיוק כפי שמבצעים שלד לקירות גבס).
כיסוי הקירות יכול להיעשות עם OSB.
על קירות אלו תוכל לתלות כמעט כל מה שחשקה נפשך, ובתנאי שהתפיסות תהיינה על הניצבים.
בסדנה שלך לא רואים משור שולחני, למרות שבעתיד תוכל להכניס אותו בראש שולחן העבודה ממול הדלת.
כפי שהוצע לך ע"י אחד החברים, כדאי לחשוב על הגדלת שטח הסדנה.
אם הבטון לא ישר ולא פלס ותוכל לצקת שכבה נוספת עם תשומת לב למישוריות אחידה של פני הבטון למרות שזו הוצאה לא קטנה אזי תקבל ריצפה ריצפה.
אם הבדלי הגובה במפלס הרצפה לא גדולים יש חומר שנקרא מדה מתפלסת, חומר יקר מאד אבל עושה את העבודה.
בהצלחה.
תראה תמונות.
Israelgrn4
סופר משתמש

הודעהעל ידי עידן מ » 15 ספטמבר 2020, 08:33

בוקר טוב.
הניסיון שלי הוא מחסן אגוז שהוא חלש יותר.
לתליה על הקיר של רב תא לא ארון השתמשתי בפרופיל אלומניום של דלת שפורקה כך שהתמיכה מגיעה לרצפה.
חשוב יותר נושא האיטום מניסיון רע תשקיע הרבה באיטום המתקין אצלי כנראה חסך ואני נאלצתי להזיז את הארונות והמדפים בהיקף לנקות ולמלא סיליקון מבפנים ומבחוץ וגם ביצעתי ניקוז היות והמחסם עם סף בכניסה.
כפי שציינו קודמי אין מחסן מספיק גדול תבנה הכי גדול וגבוה שאתה יכול.
וכמובן לא לשכוח מערכת חשמל עם הרבה שקעים ותאורה ( כמובן ע"י חשמלאי מוסמך בלבד )
בהצלחה.
עידן מ
סופר משתמש

הודעהעל ידי lyuv » 15 ספטמבר 2020, 09:08

לגבי פילוס - כמו שנאמר, מה שחשוב זה הבסיס לקירות. אז אפשרות אחת היא להניח (עם מלט) שורה של אבני אקרשטיין, בתור בסיס לקיר. בזמן ההנחה, אתה יכול לדאוג לפילוס שלה. ובונוס - היא מהווה מחסום למי גשם.

אני מצטרף להצעה שלא להשתמש בקירות לתלייה של מדפים/ארונות. רק לדברים קלים כמו תאורה. לשאר הדברים בנה בסיס שעומד על הריצפה. זה גם יאפשר לך להזיז אותם מתי שתרצה. ואני בטוח שכשהסדנה תתחיל להתגבש, אתה תרצה לשנות דברים.
lyuv
סופר משתמש

הודעהעל ידי tomy669 » 15 ספטמבר 2020, 22:22

אשמח לשעת מה עלות בניה עצמית של מטר מרובע כולל גג למחסן מפאנל מבודד.
tomy669
משתמש ותיק

הודעהעל ידי MosheNahum » 16 ספטמבר 2020, 21:17

lyuv כתב:לגבי פילוס - כמו שנאמר, מה שחשוב זה הבסיס לקירות. אז אפשרות אחת היא להניח (עם מלט) שורה של אבני אקרשטיין, בתור בסיס לקיר. בזמן ההנחה, אתה יכול לדאוג לפילוס שלה. ובונוס - היא מהווה מחסום למי גשם.

אני מצטרף להצעה שלא להשתמש בקירות לתלייה של מדפים/ארונות. רק לדברים קלים כמו תאורה. לשאר הדברים בנה בסיס שעומד על הריצפה. זה גם יאפשר לך להזיז אותם מתי שתרצה. ואני בטוח שכשהסדנה תתחיל להתגבש, אתה תרצה לשנות דברים.
Israelgrn4 כתב:שלום וברוך הבא.
מאחר ואתה מתחיל להתעסק בנגרות, אז הייתי מציע לך לבנות קיר פנימי מסביב,
עם ניצבי קורות עץ 10/5 ומסלולים מקורות עץ 10/5( בדיוק כפי שמבצעים שלד לקירות גבס).
כיסוי הקירות יכול להיעשות עם OSB.
על קירות אלו תוכל לתלות כמעט כל מה שחשקה נפשך, ובתנאי שהתפיסות תהיינה על הניצבים.
בסדנה שלך לא רואים משור שולחני, למרות שבעתיד תוכל להכניס אותו בראש שולחן העבודה ממול הדלת.
כפי שהוצע לך ע"י אחד החברים, כדאי לחשוב על הגדלת שטח הסדנה.
אם הבטון לא ישר ולא פלס ותוכל לצקת שכבה נוספת עם תשומת לב למישוריות אחידה של פני הבטון למרות שזו הוצאה לא קטנה אזי תקבל ריצפה ריצפה.
אם הבדלי הגובה במפלס הרצפה לא גדולים יש חומר שנקרא מדה מתפלסת, חומר יקר מאד אבל עושה את העבודה.
בהצלחה.
תראה תמונות.
Edi כתב:איציק, חתכת עם האבולושן פרופיל ברזל 3-4 מ"מ- לא פח?

מדה מתפלסת זה לשימוש פנימי בלבד לפי מה שאני מבין,
השאלה אם אפשרי ולי "לפלס" את המשטח בטון עם בנייד "דק" מסויים ועל זה לבנות את המחסן?
MosheNahum

הבא

חזור אל נגרות

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Bing [Bot] ו־68 אורחים