חובבי נגרות ואומנות העץ

ללמוד, להבין ולקדם את אומנות עבודת העץ, נגרות, גלוף, חריטה ופיסול בישראל

רכישת קומפרסור

זה המקום לספר מה ניגרתם היום, לתעד את הפרויקטים שלכם, לשאול שאלות ולקבל תשובות.

רכישת קומפרסור

הודעהעל ידי Alonx » 15 אוגוסט 2020, 21:23

שלום חברים

אני בטוח שכתבו פה
מעוניין לרכוש קומפרסור מרוב קריאה ובדיקה כבר התבלבלתי
יכולים לייעץ בבקשה...
המלצות , תובנות , הבנות...
לנגר חובב בנגריה בייתית.
Alonx
סופר משתמש

Re: רכישת קומפרסור

הודעהעל ידי NirS » 16 אוגוסט 2020, 09:34

מה אתה מתכנן לעשות איתו?
ליטוש? קנטים? צביעה?
NirS
סופר משתמש

הודעהעל ידי Alonx » 16 אוגוסט 2020, 13:06

ליטוש , צביעה , אקדח מסמרים ....
Alonx
סופר משתמש

הודעהעל ידי הנגר הערום » 16 אוגוסט 2020, 17:35

שלום,

הנתון הראשון לקביעה הוא נפח המיכל. לשם כך עליך לדעת מה הספיקה של כל כלי שתפעיל. קיים יחס ישר בין האויר הנצרך לתדירות כניסת המדחס לפעולה לשם מילוי המיכל. יש קומפרסורים עם ראש אחד או שני ראשים (בוכנות) בטווח הגדלים שנדבר.
אחד או שני ראשים? גם זה לא חד משמעי כיוון שיש תלות בנפח הראש. ככל שהראש/הבוכנה בעלת נפח גדול יותר, המיכל יתמלא מהר יותר.
מרסס צבע, מלטש וכד' צרכנים הכי משמעותיים של אויר. לכן, קומפרסור עם מיכל של 25 ליטר ממש לא יתאים למטרה הזאת. בנגריה שאני מכיר כ"כ טוב, משתמשים בכזה קומפרסור עם שני ראשים לצורך התקנות אצל לקוחות. לצורך "דפיקת" מספר סיכות או מסמרים לקיבוע גב של ארון או דבר דומה, זה כנראה מספיק. בנגריה יש קומפרסור של 400 ליטר עם 2 ראשים.
עד כאן החלק הפשוט. באויר יש המון לחות שנאגרת במיכל ומטבע הדברים חלק מן הלחות הזאת יוצאת אל הכלים. דבר משמעותי מאד שלמדתי מאנשי תחזוקה של קומפרסורים וספקי צבעים, שלוכדי לחות עם מסננים למיניהם ביציאה מן המיכל, רחוק מלעזור ממש.
כאן הבעיה המעשית העיקרית של המשתמש הביתי. את הכלים צריך לשמן, לא חייבים מיכל שימון על הקו, אפשר להסתפק בטיפטוף מדי פעם של מספר טיפות שמן 10 דרך פיית אספקת האויר לכלי. חלק מן הכלים מופעלים ע"י מעין טורבינה שנהרסת מכך שיש כניסת תערובת של שמן + מים (לחות). הפיתרון היעיל ביותר הוא יחידת מייבש אויר (לא מעשי לבית), יקר מאד ותופש מקום.
לצביעה עם עם חומרים על בסיס ממס, הצורך במייבש הוא MUST! חומרים על בסיס מים זה כמעט ולא משמעותי.
אינני מנסה לשכנע אותך לכיוון זה או אחר או להניא אותך ממעבר לשימוש בקומפרסור, רק הבאתי מספר דברים לידיעתך ושיקולך.

נ.ב. אם תחליט לרכוש קומפרסור למטרות שציינת, הייתי בוחר בכלי עם מיכל של 100 ל' ושני ראשים, זה עדיין מסתפק בהזנה מפאזה בודדת.
סמל אישי של המשתמש
הנגר הערום
סופר משתמש

הודעהעל ידי הרואה » 18 אוגוסט 2020, 02:06

לא חייבים מייבש אוויר בשביל אקדחי סיכות ומלטשות, לי יש כמה המלצות פנאומטיות וגם אקדחי סיכות שונים שעובדים יום יום כבר 4 שנים (אלפי סיכות בחודש) בלי מייבש אוויר ללא תקלות. זה תלוי גם באחוז הלחות באויר באזור.
לחובב נגרות בנגרייה ביתית הייתי מציע לעבוד עם מלטשת חשמלית ועם מרסס צבע חשמלי, בשביל אקדח סיכות בלבד מספיק קומפרסור 25 ליטר רצוי עם שני ראשים לא חובה.
הרואה
סופר משתמש

חזור אל נגרות

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Google [Bot] ו־56 אורחים