חובבי נגרות ואומנות העץ

ללמוד, להבין ולקדם את אומנות עבודת העץ, נגרות, גלוף, חריטה ופיסול בישראל

עזרה באבני מים

זה המקום לספר מה ניגרתם היום, לתעד את הפרויקטים שלכם, לשאול שאלות ולקבל תשובות.

עזרה באבני מים

הודעהעל ידי zDanielz » 09 אוגוסט 2020, 15:08

אהלן,

אני צריך אבן מיישרת ולאחר חיפוש באינטרנט מסתבר שגם לזה יש הרבה סוגים..
יש לי אבן מים 1000/6000 מצויינת ואני צריך אבן מיישרת מתאימה.

בנוסף אני צריך אבן מים גסה להורדת ציפים קטנים, הציפים הם על הזוית השניה של הלהב ככה שהם לא רציניים אבל לוקח הרבה מאוד זמן על אבן 1000.. איזה גרעין כדאי לקנות?

באותה נשימה, אני משחיז כל פעם 2 זוויות, הזוית הרגילה ועוד אחת קטנה יותר רק בקצה. האם בפעם הבאה שאני משחיז אני צריך שוב ליישר את כל הזוית ולאחר מכן לעשות קטנה חדשה? או שיש דרך אחרת?

תודה,
דניאל
zDanielz
סופר משתמש

Re: עזרה באבני מים

הודעהעל ידי Se7eN » 09 אוגוסט 2020, 15:19

ליישור, אתה לא חייב לקנות אבן מיוחדת. נייר זכוכית בינוני (400/600) על משטח חלק מאוד, למשל זכוכית, יעשה את העבודה בכלום כסף.
לא הבנתי לאיזה ציפים אתה מתכוון, אבל אם מדובר על עבודה גסה אין צורך באבן מים, אפשר לקנות אבן יהלום פשוטה בפחות מ-20 ש"ח מאיביי וזה יעשה את העבודה. או, כמו קודם, להדביק נייר איכותי למשטח חלק ולהשתמש בזה.
לשאלה השלישית, אם הבנתי נכון ואתה מתכוון ל-micro bevel אז אפשר בעקרון להשחיז רק אותו, ולא חייבים את השיפוע הראשי. רק אחרי כמה פעמים צריך את שניהם.
Se7eN
מנהל פורום

הודעהעל ידי zDanielz » 09 אוגוסט 2020, 16:29

מסכים איתך לגמרי לגבי המשטח ישר ונייר זה מה שעשיתי עד עכשיו. הבעיה שאני מאבד את הניירות האלה (אני לא משתמש בהם לעוד דברים) ואז כשאני צריך את זה אין לי.
מעדיף להשקיע את העוד 150 שקל פעם אחת ושישאר לתמיד (כנל גם לאבן הגסה).

וכן התכוונתי לmicro bevel תודה!
zDanielz
סופר משתמש

הודעהעל ידי zDanielz » 09 אוגוסט 2020, 16:30

Se7eN כתב:ליישור, אתה לא חייב לקנות אבן מיוחדת. נייר זכוכית בינוני (400/600) על משטח חלק מאוד, למשל זכוכית, יעשה את העבודה בכלום כסף.
לא הבנתי לאיזה ציפים אתה מתכוון, אבל אם מדובר על עבודה גסה אין צורך באבן מים, אפשר לקנות אבן יהלום פשוטה בפחות מ-20 ש"ח מאיביי וזה יעשה את העבודה. או, כמו קודם, להדביק נייר איכותי למשטח חלק ולהשתמש בזה.
לשאלה השלישית, אם הבנתי נכון ואתה מתכוון ל-micro bevel אז אפשר בעקרון להשחיז רק אותו, ולא חייבים את השיפוע הראשי. רק אחרי כמה פעמים צריך את שניהם.

הצ׳יפים הם גם במיקרו בבל
zDanielz
סופר משתמש

הודעהעל ידי iAsaf » 09 אוגוסט 2020, 17:43

אני משתמש בזו, עושה את העבודה נהדר:
https://www.tooleden.com/______________ ... 88496.aspx

דרך אגב, כתבת שאתה משחיז בכל פעם את שני השיפועים. האם אתה משתמש באבן 6K שלך גם עבור השיפוע הראשי (primary bevel)?
iAsaf
משתמש ותיק

הודעהעל ידי הנגר הערום » 09 אוגוסט 2020, 18:31

שלום,

עבור תיקוני פגיעה בלהב אתה צריך אבן של 80-100 גריט, אבן קרבורונדום פשוטה.
ליישור אבני השחזה יש שיטה מאד פשוטה ע"י שימוש במשטח של אדן חלון כמו פעם (אולי כיום זה עשוי שיש), לפזר עליו זיפזיפ ולהרטיב. אפשר לנסות גם על אדן משיש, לא אמורה להתעורר בעיה.
תוכל להזמין אבן יישור (flattener stone) בעלי-אקספרס תמורת כ-10 $.
סמל אישי של המשתמש
הנגר הערום
סופר משתמש

הודעהעל ידי lyuv » 10 אוגוסט 2020, 08:37

מסכים עם iAsaf. משטח יהלום יענה לשני הצרכים שלך - ישור אבנים ו-"אכילת" מתכת מהירה.
שמעתי דברים טובים על DMT (וזה מה שקניתי. באיביי). שים לב לקנות משטח מתכת עבה (כלומר קשיח), ולא פח דק. החשיבות היא לצורך יישור האבנים.

יש מגוון איכויות ומחירים. להבנתי, ההבדל הוא באורך החיים. אם אתה צריך רק ליישור אבנים, ועבודת מתכת קלה מפעם לפעם, נראה לי שאין הצדקה למשטחים היקרים יותר.

לגבי הגריט - יהלום אוכל מתכת מהר יותר מאבן "רגילה". אז יהלום 400, ישייף מהר יותר מאבן 400 (טוב, ברור שיש אבן ויש אבן...). אני לא יודע מה גודל הצ'יפים שלך, אז קשה להמליץ על גריט. אבל אם הייתי צריך לנחש, הייתי הולך על 400. כמובן שיש את האופציה (היקרה יותר) למשטח יהלום דו צדדי. כלומר שני גריטים.
lyuv
סופר משתמש

הודעהעל ידי Ilan.R » 11 אוגוסט 2020, 09:31

מכיוון שלא ציינת אז אני מצרף לינק לשני סרטונים להשחזה (מפסלת ולהב של מקצוע).
https://www.youtube.com/watch?v=vtCAbP_B4as&t=688s
https://www.youtube.com/watch?v=xIDC3o2dwCQ
לי הסרטונים עזרו מאוד
Ilan.R

הודעהעל ידי zDanielz » 11 אוגוסט 2020, 10:35

אלך על הdmt הזו וזה נראה לי יענה באמת על הצורך ל2 אבנים.

תודה לכולם
zDanielz
סופר משתמש

חזור אל נגרות

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Google [Bot], Google Adsense [Bot] ו־56 אורחים