חובבי נגרות ואומנות העץ

ללמוד, להבין ולקדם את אומנות עבודת העץ, נגרות, גלוף, חריטה ופיסול בישראל

פרויקט אחרון לעונה: שולחן סלון

זה המקום לספר מה ניגרתם היום, לתעד את הפרויקטים שלכם, לשאול שאלות ולקבל תשובות.

Re: פרויקט אחרון לעונה: שולחן סלון

הודעהעל ידי אמיר ח. » 29 יולי 2020, 15:03

isidor כתב:שלום אמיר,
אולי תוכל להסביר:
לא ברור לי אם הפלטה העליונה נקנתה מוכנה,
או שהדבקת אותה מפסים
תודה.

את הפלטה העליונה הדבקתי מכמה קורות.
כידוע, ע"מ ליצור פלטה מקורות מודבקות, יש תחילה להקציע את הצדדים של כל שתי קורות סמוכות, כדי להגיע להדבקה חזקה וללא רווחים.
שמתי לב שזה הרבה יותר קל ליצור פלטה מעץ בוק, מאשר יצירתה מעץ אורן. כל פעם שרציתי ליצור פלטה מעץ אורן זה לקח לי הרבה זמן עד שאני מקבל קורות מודבקות בצורה סבירה. את ההקצעות אני עושה עם מקצועה ידנית.
אחרי שהדבקתי את הקורות, ואחרי שהדבק התייבש, הקצעתי שוב את כל הפלטה, ועברתי גם עם ציקלינה (Card Scraper) ובסוף שיוף עדין.
אמיר ח.
סופר משתמש

הודעהעל ידי אמיר ח. » 29 יולי 2020, 15:14

Se7eN כתב:רק לעודד אותך, בדברים האלו שינויים קטנים מייצרים אפקט גדול, כל ס"מ יותר או פחות משנה את התחושה של הרהיט. גם אני מתקשה לקלוע בדיוק, לכן יש דברים שעוזרים:
סרטוט מדויק (ממוחשב או ידני, מה שנוח)
מציאת רהיט השראה וגזירת מידות ממנו (פיסי או וירטואלי)
בניית מודל - מה שהרבה מעצבים-אומנים עושים. כמובן קטן מאוד והמחברים יכולים להיות סופרגלו, אבל כדי לקבל תחושה של הרהיט זה מאוד עוזר ולא לוקח המון זמן.
אני בד"כ מתעצל לעשות את אלו עד הסוף, אבל לפחות מעמיד את החלקים המנוסרים זה ליד זה כדי לקבל תחושה בעין. כמובן שעם כלים חשמליים זה הרבה יותר נחמד, להוריד עוד חצי ס"מ זה עוד דקה של עבודה.
בהצלחה!

תודה רבה Se7eN, הטיפים שלך שווים זהב. אכן יש לי עדיין הרבה מה ללמוד בכל מה שקשור לקטע העיצובי והאדריכלי. אני בונה מודלים ממוחשבים בסקצ'אפ, אך זה רק נותן מראה כללי ויחסי, לא תחושה פיזית.
בניית מודל פיזי במימדים קטנים זה רעיון שאני שוקל לאמץ בעתיד.
אני מרבה להתבונן ברהיטים קיימים וכל הזמן בוחן מידות ע"מ לקבל תחושה של מה מתאים למה, ובאיזה גדלים ומידות נגרים בד"כ משתמשים.

תודה.
אמיר ח.
סופר משתמש

הודעהעל ידי הנגר הערום » 29 יולי 2020, 15:42

אחר צהריים טובים,

עיצוב הוא פרי דמיון וכישרון אישי נכון לכל דבר בעולם, בעיקר הסוג שלא זז וזז, פרט לחיות אולי...
הנדסת אנוש ומפרטים אזרחיים וצבאיים הם הבסיס לתיכנון פריטים באינטרקציה עם אנשים. לשם דוגמא במפרטים האלה יש מידות "סטנדרטיות" של אנשים אליהם מיוחסים פריטים כגון ריהוט. כדי לדקדק עוד יותר, עפ"י מפרטים אלה, יש הבדל בין אנשים ממוצא אמריקני לבין אנשים ממוצא אירופי. האחרונים נמוכים יותר.
תחום הנדסת האנוש הוא תחום שכדאי לתת עליו את הדעת מצד כל אלה שבונים רהיטים למשל, ללא כל קשר לפן העיצובי שהוא תוצאה של אינטרפרטציה אישית ללא כללים ולכן לא כל אחד יחבב כל עיצוב.
סמל אישי של המשתמש
הנגר הערום
סופר משתמש

הודעהעל ידי zDanielz » 29 יולי 2020, 20:10

שמע כל הכבוד לך שאתה מצליח לעשות הכל בעבודה ידנית.
הכל נראה ישר פלס והחיבורים נראים מצויין!
zDanielz
סופר משתמש

הודעהעל ידי אמיר ח. » 29 יולי 2020, 20:44

תודה רבה, דניאל, התגעגענו גם לעבודות ולסרטונים היפים שלך.
אמיר ח.
סופר משתמש

הודעהעל ידי haiyon » 30 יולי 2020, 07:43

ממש יפה!
מאוד מתחבר לסגנון העבודה שלך
haiyon

הודעהעל ידי rondadon » 30 יולי 2020, 08:40

מקסים אמיר!
עבודה יפה ונקייה!
חבל שהחיים מפריעים לתחביב, אבל זה קורה, ובסוף מוצאים את הדרך חזרה (אני חובב דיג הרבה לפני נגרות, תחביב שהתחיל היי שם לפני 20+ שנים בגיל 13, לא היה סופ''ש שלא הייתי בים, וכבר שנתיים לא מוצא זמן ללכת לדוג...אבל מתישהו זה יחזור).

מאחל לך שתמצא את הדרך חזרה במהרה!

ואם לא אכפת לך, למיטב זכרוני אתה מאיזור הצפון, אשמח לשמוע מהיכן אתה רוכש את העצים הקשים וטווח מחירים (קרוב אלי באיזור עתלית, לא מצאתי), בעיקר של פופלר, אפשר גם בהודעה פרטית לאור הביקורת שעלתה.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
rondadon
סופר משתמש

הודעהעל ידי Edi » 30 יולי 2020, 11:12

אמיר, גם אני אשמח לדעת היכן, אני בטוח שעוד אחרים, לא צריך להתיחס לכל הערה מיותרת שמישהו כותב.
Edi
סופר משתמש

הודעהעל ידי Pini Gold » 30 יולי 2020, 13:04

יצא שולחן שולחן.
ס"ה עבודה מושקעת בתהליכים נכונים והכנות מקצועיות.

אני סקרן לדעת מה משקל השולחן.
סמל אישי של המשתמש
Pini Gold
סופר משתמש

הודעהעל ידי אמיר ח. » 30 יולי 2020, 14:10

שלום חברים,
שוב תודה רבה על התגובות.
רון, אני מסכים איתך. תמיד ישנה דרך חזרה לתחביב האהוב, כי זה שמור בלב, וזה יכול לקרות ברגע לא צפוי. החיים כל הזמן משתנים ואין ביכולתנו לגלות את הנסתר, לכן הכי טוב זה להישאר אופטימיים וסבלנים.
פיני, תודה רבה, אני לא יודע להעריך את משקל השולחן, אך הוא כבד, שמתי מחליק טפלון לרגלי השולחן.

בקשר לעניין המחירים, אני אשמח לשתף, אך קודם אני רוצה להעלות כמה נקודות ששמתי לב אליהן במהלך השנים שלי בתחביב (פתוח לדיון\לתיקון):
  1. מחירי העצים אינם קבועים והם משתנים מעת לעת.
  2. מחירי העצים בצפון שונים מהמחירים במרכז ובדרום.
  3. יש הבדל במחירים בין מחסני העצים שנמצאים אפילו באותו איזור.
  4. המחיר שאני אקבל לאו דווקא זהה לאותו מחיר שאדם אחר יקבל מאותו מחסן (למשל במקרה של לקוח קבוע מול לקוח מזדמן, קשרים וכדומה..).
מחסן העצים הכי קרוב אלי זה "עצי חזון" שנמצא בכביש הראשי בכפר-יאסיף שבצפון.
כשרציתי לקנות כמה קורות של עץ בוק, היה ברור לי מההתחלה שלכל דבר יש מחיר. זה שהם יתנו לי לבוא ולבחור את הקורות היפות שמתאימות לי, ולהשאיר להם את הקורות הגרועות (שבשבילם זה בלאי והפסד), ועוד לספק לי הובלה עד הבית, כל זה בעיניי מצדיק תוספת למחיר. לכן, זה לא בדיוק נכון לבוא ולהמיר את המחיר שקיבלתי לפי קוּבּ (מ"ק), או להשוות את המחיר לסוגי עצים אחרים. המחיר פה הוא עבור קניה בודדת, ובשבילי לבנות שולחן מעץ בוק (פעם בשנה) בעלות של כ- 400 ש"ח ובתנאים הנ"ל זה סביר מאוד.
ורק כדי להיות הוגן, הם כן הסבירו לי שיש הבדל בין לקנות קורות בודדות לבין קניית חבלה שלמה.

זו הייתה דעתי בנושא, לא לשפוט טרם שמיעת הפרטים המלאים.
אם מישהו מעוניין במספר הטלפון של הסוכן שלהם אני אשמח למסור בפרטי, או אם מישהו רוצה שאני אלך לבדוק בשבילו זמינות של עצים או מחירים אז אני יותר מאשמח. ואם מישהו ירצה לבוא בעצמו אז אני אשמח ללוות אותו למקום, ובאותה הזדמנות להזמין אותו לכוס קפה.

בברכה.
אמיר ח.
סופר משתמש

הקודםהבא

חזור אל נגרות

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Bing [Bot] ו־66 אורחים