חובבי נגרות ואומנות העץ

ללמוד, להבין ולקדם את אומנות עבודת העץ, נגרות, גלוף, חריטה ופיסול בישראל

הפורום הזה הולך ונעלם

זה המקום לספר מה ניגרתם היום, לתעד את הפרויקטים שלכם, לשאול שאלות ולקבל תשובות.

הפורום הזה הולך ונעלם

הודעהעל ידי Yair Feldmann » 05 יולי 2020, 10:32

אני לא יודע אם שמתם לב לכך, אבל הפורום הזה הולך ונעלם, שלא לומר גווע. הוא חי היום על אדי-דלק ולא על דלק טרי.
בדקתי את הנתונים לחודש יוני, מעודכן ל-4 ביולי, חודש שבו כולם היו בארץ וכמעט רוב הזמן בבית: ל-40 השרשורים שהתחילו ביוני, היו 308 צפיות בממוצע לשרשור, והערך החציוני (שמנטרל שרשורים עם מספר צפיות גבוה או נמוך) כלומר מספר הצפיות מעליו ומתחתיו היה זהה, הוא 280.
זה מעט מאוד!!! גם מספר התגובות הממוצע לשרשור שהיה 8 והחציוני 6, הוא נמוך מאוד. אם תיקחו בחשבון שחלק מן התגובות הן של הכותב המקורי של השרשור – זה עוד פחות.
אני לא מבקר את איכות השרשורים, אבל אומַר בצער את דעתי שיש בהם הרבה מאוד (מדי) שרשורים בנוסח איפה קונים פלטה סיבית וכמה היא עולה? (הי, המציאו כבר את גוגל ואת הטלפון ועבודת הרגליים! וגם אפשר למצוא הרבה מאוד מידע בחיפוש ב-10,411 השרשורים שהיו עד היום) והרבה פחות מדי שרשורים שמציגים בנייה חדשה, מוצרים מעניינים, טכניקות, טריקים שלמדתם וכו'. אני מדבר עם חברים וותיקים בפורום (שכמעט ואינם כותבים עוד!!) והם מציגים אותה דיעה. הם גם לא רואים את "החדשים" נרתמים, מעודדים, יוזמים מיפגשים ומגיעים למיפגשים שהיו עד הקורונה.
שתי הערות: 1. אפשר שמספר הצפיות מושפע מצפיות באמצעותה אפליקציה tapatalk שאינן נמנות כאן – אבל זה בוודאי לא מסביר את מיעוט התגובות.
2. פורומים בכל העולם נפגעו מנדידה של משתתפים לפייסבוק. אישית, מה שראיתי בפייסבוק (ויש שם כמה וכמה קהילות נגרות) לא כל כך מוצא חן בעיני כי הוא ברובו "וואללה. שאפו. איזה יופי" ורק מיעוט של התייחסות רצינית לתחום. גם המבנה הצורני של שרשור בפייסבוק נראה לי מייגע ופחות נוח. אבל אפשר מאוד שאני לא הקהל המייצג – אז אחת מהשתיים, או שמישהו ייקח על עצמו ליצור קהילה מן הפורום הקיים – או שהפורום פשוט ייעלם. וחבל, לדעתי.
השרשור הזה נפתח עכשיו לתגובות ולהתייחסויות שלכם (בתקווה שיעלו את הממוצע לחודש יולי...)
סמל אישי של המשתמש
Yair Feldmann
סופר משתמש
 
הודעות: 1223
הצטרף: 13 אוגוסט 2007, 09:29
מיקום: רעננה

Re: הפורום הזה הולך ונעלם

הודעהעל ידי rondadon » 05 יולי 2020, 11:35

לצערי, זה לא רק הפורום הזה.
עולם הפורומים כולו נפגע מאז נכנס לעולמנו פייסבוק / אינסטגרם וכו׳.
הצרכני מידע החדשים, יותר מתעניינים בתמונות / וידאו, ופחות בטקסט, רוצים לצרוך כמה שיותר מידע, כמה שיותר מהר, ולעבור הלאה.

אני יכול להעיד מנקודת מבט אישית, כאחד מחלוצי פורמי הדיג בארץ ומנהל ותיק בפורום הדיג הספורטיבי בישראל (כרגע בעיקר עוזר בתחזוקת האתר מחוסר זמן, בעבר הייתי פעיל הרבה יותר, הרמת אירועים וכו׳), פורום שהיה שוקק חיים לפני מס׳ שנים, עם אלפי חברים פעילים, חודשים של מעל 10k הודעות בקלות, מפגשים של מאות דייגים כל כמה חודשים, המצב היום שונה בתכלית. מי שנשאר הוא ה״גרעין הקשה״, הותיקים שחוץ מהאכפתיות וה״נאמנות״, עדין מאמינים שלקרוא דיון עדיף על לעשות לייק. המצב היום עומד על סדר גודל של עד 2k תגובות בחודש, הרבה גם במאמץ של מנהלי הפורום ליצור פעילות.

אשתף את דעתי, אותה הדעה שאמרתי למקים של פורום הדיג - העולם השתנה. רוב צריכת האינטרנט שלנו נעשת דרך המכשירים הסלולרים מצד אחד, מצד שני, מחקרים מראים שצריכה דרך הסלולר מקטינה את זמן השהייה של הצרכן בתוכן, כלומר - מי שגולש לאתר דרך מחשב, מבלה בו יותר זמן. סה״כ - הגיוני. בסלולר, הרבה פעמים זו צריכה ב״חטף״, יש איזה דקה פנויה, אז רגע פותחים את ה taptalk, קוראים את ה-2 דיונים שנוספו להם תגובות, וממשיכים הלאה. לעומת זאת, על המחשב לרוב מתיישבים כשיש זמן בכל מקרה, אז נכנסים, קוראים, מדפדפים בין דיונים, והרבה יותר קל להקליד ולהגיב. כתוצאה מזה, ועקב כך שהדור הצעיר יותר (לא שאני ממש מבוגר...), כבר כמעט ולא מגיע למחשב אלה מבלה את רוב זמנו בסלולר - צריכת תוכן איכותית והשתתפות בדיונים טקסטואלים, נמצאת בירידה מתמדת.

יש עדין חלק באוכלוסיה שמעוניין ומחפש את האיכות על הכמות, על המהירות, אבל ככל שעובר הזמן והשנים, החלק היחסי באוכלוסיה הולך וקטן (כמו שפעם קראו הרבה יותר ספרים).

אני חושב שיש 2 אפשרויות:
1) להרים ידים, ״לסגור את הבאסטה״, ולהמשיך הלאה.
2) להבין שהעולם השתנה, מה שהיה כבר לא יהיה, ולהמשיך להפעיל את הפורומים עבור מי שבאמת מעוניין בהם, תוך הבנה שה״רעש הלבן״ מסביב לתוכן האיכותי, רק ילך ויגדל.

אני בעד 2, ככה אני גם בפורום הדיג (לראיה, אני עדין שם, מתחזק את החלק הטכני).
אישית - שונא פייסבוק. הסיבה היחידה שאני עדין מחזיק את שלי זה בעיקר בשביל הקבוצות המקומיות של המקום מגורים שלי (כי כמה שאני שונא את פייסבוק, את קבוצות הוואטסאפ אני שונא עוד יותר). בתור פלטפורמה לצריכת תוכן איכותי - פייסבוק זה ממש לא. נכנסתי לכמה קבוצות נגרות בפייסבוק בעבר, מהר מאד לא חזרתי אליהן (95% מהתגובות לכל שאלה זה ״נגר תותח עושה כל העבודות טלפון 88888888888״).
אישית, מאד נהנה מהפורום פה, לצערי תורם פחות ממה שהייתי רוצה (בעיקר מחוסר זמן, מה שלא משאיר גם זמן רב לתחביב ולנסות דברים כדי שגם אוכל לשתף בהם), אבל לי אישית מאד יחסר אם הפורום יעלם.
rondadon
סופר משתמש
 
הודעות: 128
הצטרף: 26 אפריל 2019, 21:04

Re: הפורום הזה הולך ונעלם

הודעהעל ידי Pini Gold » 05 יולי 2020, 11:45

ן בעיה עם פתרון לא ברור וחד משמעי
בנוסף לשמירה על האתר הקיים, מציע לשקול פתיחה באינסטגרם - מדיה נפוצה שאף Finewoodworking השכילה להשתמש בה בהצלחה מרובה. (מומלץ להכנס ולבחון - עולם מלא)
האתר הנוכחי והשלמות באינסטגרם (ואפילו בפייסבוק אם יוחלט לנסות גם אותו) מצדיק ניהול צמוד יותר, אינטנסיבי במידה מסויימת עם moderator להכוונה ולתחזוקה שונה ממה שנהוג עד כה.
אני מבין שאני לא הראשון המביע כאן את חוות דעתו בעניין ומאמין בסיעור מוחות לבחירת הדרך היעילה.
סמל אישי של המשתמש
Pini Gold
סופר משתמש
 
הודעות: 2623
הצטרף: 13 אוגוסט 2007, 12:17
מיקום: הרצליה

Re: הפורום הזה הולך ונעלם

הודעהעל ידי Se7eN » 05 יולי 2020, 11:52

ראשית מצטרף לתחושה, אני לא חבר מאוד ותיק אבל כן שמתי לב לדעיכה בחודשים האחרונים. אשתדל לתרום את חלקי ולהעלות פרוייקטים בקרוב.

מה שכן, אני חושב שבפורום הזה יש נטייה מוגזמת להטרלות וביקורתיות יתר, שמעודדת שיח סגור במקום פתוח. כמובן שלא מדובר על מרבית החברים, אבל מספיקה תגובה אחת לא נעימה כדי לשפוך מים על האש ולגרום לאנשים לחוש שלא בנוח. רק לאחרונה ראיתי חבר פורום חדש מאוד שמתבטא בצורה חצופה ופוגענית, אבל במישור הציבורי לא נעשה דבר ע"י ההנהלה להסביר לו שלא כך מקובל להתנהג פה. אולי פנו אליו באופן פרטי, אבל אנחנו לא חשופים לזה ולכן התחושה שיש אצל שאר האנשים היא שכך מותר לאנשים לנהוג וזה מקובל על האחראים. אני חושב שכדאי שבעלי הסמכות יתערבו מעט יותר במקרים כאלו, זה מאוד עוזר לשמירה על תחושה של קהילה מוגנת. ואולי יש מקום למנות אחראים נוספים אם העומס על הקיימים גדול מדי. שיחות ודיונים בין החברים הם חשובות, אבל ההכוונה מלמעלה היא זו שתשפיע על הטון בנושא הזה.

אישית אני לא חושב שהדור הולך ופוחת, וגם לא שתם זמנו של המדיום הזה. אני חושב שרענון עיצובי וטכני של המערכת עשוי לסייע בתחושות שזו פלטפורמה שפניה לעתיד ולא רק לעבר, אבל הנה לדוגמה, רק עכשיו ראינו נגר צעיר בן 15 שבחר לבוא ולהתייעץ כאן, וזה בעיני מסמל את התקווה (ותודה איתן :))
Se7eN
סופר משתמש
 
הודעות: 1123
הצטרף: 27 דצמבר 2016, 01:50

Re: הפורום הזה הולך ונעלם

הודעהעל ידי moshik » 05 יולי 2020, 13:30

אני חושב שדווקא PINTEREST הוא האתר ששבר את הכלים
למעט זה שניתן להעלות שם כמעט כל דבר
היתרון הוא שניתן דרך האתר להשתמש ולנצל את החיפושים על נושא מסויים שאחרים עשו
פינטרסט הוא כמו לוח שיש על הקיר לכל אחד משהמשתמשים ועליו יש קישורים או תמונות או סרטונים של עבודות שנעוצות עליו
אם אתם מזהים מישהו שהוא מתעניין בנושאים דומים לשלכם אפשר פשוט לעקוב אחרי הלוח שלו ובכך לחסוך הרבה זמן חיפוש
לדעתי זה האתר שנותן הכי הרבה ערך כשמחפשים מידע על נושא מסויים.

המידע שקיים היום ברשת מאפיל מאד על המידע שאני יכול לספק
לכן נראה לי שהפורום כמספק מידע כבר לא רלוונטי
ייתכן וצריך להתמקד יותר בהיבט החברתי והקשר בין החברים יותר מאשר במידע המקצועי
שזה אומר יותר מפגשים חברתיים.
סמל אישי של המשתמש
moshik
מנהל פורום
 
הודעות: 2132
הצטרף: 13 אוגוסט 2007, 18:35
מיקום: זכרון יעקב

Re: הפורום הזה הולך ונעלם

הודעהעל ידי yehuday » 05 יולי 2020, 14:24

אני בהחלט חושב שיש לפורום עדיין ערך. יהיה לי עצוב לראות אותו עובר פלטפורמה. הרבה מהפלטפורמות הנפוצות היום פוגעות בפרטיות ואוספות עלייך מידע. לי אין פייסבוק מהסיבה הזאת ולא יהיה.

לדעתי הבעיה המרכזית היא שגרעין המשתמשים הקבוע קטן מדי ולא פעיל מאוד. אחרי שנה בפורום אני כבר מזהה את "הקבועים" ונדמה לי שהם (אני ביניהם) בעיקר מגיבים לשאלות של משתמשים מזדמנים ופחות מעלים פוסטים בעצמם.

אני חושב שהמפתח להגדלת הפעילות המעניינת היא שהמשתמשים הקבועים ייזמו יותר דיונים על פרוייקטים שהם עשו, טכניקות מתקדמות וכו'.

כמו כן אני לגמרי מסכים עם Se7en שצריך לטפל בבעיות של תרבות דיון מיד שהם עולות. כשהתחלתי לכתוב בפורום קיבלתי בדיוק את התחושה ש se7en מתאר מחבר פורום שכבר לא כותב פה יותר.Sent from my MI 6 using Tapatalk
yehuday
משתמש ותיק
 
הודעות: 96
הצטרף: 29 מאי 2019, 09:15

Re: הפורום הזה הולך ונעלם

הודעהעל ידי Edi » 05 יולי 2020, 14:27

זו מגמה כללית, אני חבר במספר פורומים בתחומי עניין שונים רובם למעט אחד דועכים לגמרי, אותו אחד ששורד מבוסס על חברותא ותיקה מאוד וחוץ מהתחום שבגינו הוא נולד מדברים ומתיעצים שם כמעט על הכל.
כפי שציינו לפני, המחשב אינו כלי ההתקשרות לרשת המועדף והשימוש בסמארטפונים שינה הכל, הרשתות החברתיות שאני אישית סולד ונמנע מהן כנראה מתאימות יותר לגישת האינסטנט המועדפת.
ואם אפשר קצת ביקורת, החברים הותיקים והמנוסים אינם מספיק מעורבים וכך כמות ואיכות התשובות יורדת.
Edi
סופר משתמש
 
הודעות: 650
הצטרף: 10 נובמבר 2018, 22:34

Re: הפורום הזה הולך ונעלם

הודעהעל ידי isidor » 05 יולי 2020, 16:01

שלום יאיר,
צר לי על הלך הרוחות שמשתקף כאן, ולי אישית יהיה מאד חבל אם הפלטפורמה תתחלף.
אגלה לך כי, דבר ראשון שאני עושה כל יום עם הקפה-של-בוקר, זה להכנס ולראות מה חדש בפורום הזה, (ועוד מס פורומים מצומצם).
הכרתי את הפורום לפני 10 שנים כשבניתי ארונות ועוד רהיטים לחדר המחשב שלי,
כשקיבלתי את החדר של בני שהתחתן...
חיפשתי אז מספר תשובות לבעיות שלא הייתי בטוח בפתרונן.
היות ותמיד אהבתי עבודות יד (בזמני למדנו גם נגרות בסוף בי"ס "עממי" )
והיום (עד לפי הקורונה ימח-שמה :D :D ) אני הולך כבר שנים לחוג גילוף בעץ,
ולצערי אין לי מה להציג כאן לעתים קרובות, אבל אני קורא כאן קבוע ולומד המון.

אין לי "נגריה" ולא מסור חשמלי,
אבל יש לי הרבה כלי-עבודה, ידע רב, ואני כמובן מתקן דברים בעצמי...
כולל הצעצועים של הנכדים...

אני איש מחשבים לשעבר, (פנסיונר) ופשוט סולד מ פייסבוק, ולא מוכן להתקין אצלי.
אמנם יש לי ווטסאפ בגלל "סיבות משפחתיות", אבל רובם על "השתק"...

אספר לכם עוד, שאני חבר מ- 2004 ב"אגודת מגדלי סחלבים" בישראל (חובבים) ,
היה לנו אתר פעיל ומרתק, מלא פעילות וצילומים יום-יומיים, עד שהתעורר צורך להגדיל נפח איחסון ולעשות שיפורים באתר.
באופן טבעי הצטרפתי לצוות שתיכנן את האתר החדש,
אבל הצעירים "החדשים" באגודה הצליחו להשפיע ובסוף עברו לפייסבוק. מאז אני לא שם...
אמנם יש לנו אתר, אבל הוא אינפורמטיבי בלבד, וכל הפעילות לצערי נעשית בפייסבוק
אני מקווה מאד שהדבר לא יקרה באתר הזה.
בברכה,איזי.
isidor
סופר משתמש
 
הודעות: 513
הצטרף: 04 פברואר 2010, 09:43

Re: הפורום הזה הולך ונעלם-זיגי

הודעהעל ידי zigi » 05 יולי 2020, 16:27

הפורום הזה חוגג בר מצווה, אנו קיימים ומתנהלים במסגרת הפורום הזה כאמור, בסביבות שלוש עשרה שנים.
בתחילתו, מנה הפורום כמה עשרות חברים, שהשתתפו באופן פעיל ביותר אם זה מעל גבי המסך ובמפגשים שנערכו מידי פעם בימי שישי , בבתיהם/סדנותיהם של החברים, או בחברות מסחריות שארחו אותנו מידי פעם. אני כאחד ממנהלי הפורום נהניתי להוביל מידי פעם פגישות מעניינות שנערכו על ידי מי מהיוזמים. לצערי,עם הזמן התדלדל מספר החברים הנכנסים לפורום , ואף פחת מספר החברים המוכן/יכול לארח בביתו. פגה ההתלהבות אולי משפע החוגים הקיימים והאפשרויות ליצור קשרים חדשים. אין לי פתרון בית ספר כפי שזה נקרא בצבא, ואהיה יותר משמח באם יהיה מאן דהוא שיקח את המושכות וידהיר שוב את עגלת העץ, עם המיסבים והחוטים של יאיר והc.n.c . והמדפסת של פיני, בתקוה שנעבור בבטחה ובמהרה נגמל מהקורונה שנחתה עלינו. זיגי
סמל אישי של המשתמש
zigi
מנהל פורום
 
הודעות: 1847
הצטרף: 12 אוגוסט 2007, 23:59
מיקום: סלעית

Re: הפורום הזה הולך ונעלם

הודעהעל ידי yyoram » 05 יולי 2020, 18:17

יאיר, זיגי וכל השאר....
אין יום שאני לא נכנס לפורום הזה !! ואם אין משהו חדש (מה שקורה לעיתים רחוקות) תמיד אפשר לעבור באופן אקראי לדף מלפני כמה זמן ולהתחדש שם.
ממש נבהלתי כשקראתי את הכותרת של יאיר.
אני מקבל באופן קבוע הודעות וקישורים גם מפורומים אחרים בנושאי נגרות ופשוט אין לדעתי מה להשוות.
הנסיון של החברים והשיתוף ברעיונות, הפירגון וההתגייסות לעזרה מחממים את הלב ומעוררים את היצירתיות ואין שמץ קלישאה במילים האלו.
אין ספק שאני יותר מקבל מאשר נותן אך ידעו הנותנים שהם לא כותבים לחלל הריק ושתרומתם נהדרת ומוערכת מאוד.
הפייסבוק מעצבן...
בשום אופן ובבקשה לא להאלים (מלשון אילם) את הפורום הנהדר הזה.
yyoram
משתמש ותיק
 
הודעות: 77
הצטרף: 30 דצמבר 2014, 10:40

הבא

חזור אל נגרות

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Google Adsense [Bot] ו־39 אורחים