חובבי נגרות ואומנות העץ

ללמוד, להבין ולקדם את אומנות עבודת העץ, נגרות, גלוף, חריטה ופיסול בישראל

בניית יחידת דיור קטנה (21 מ"ר) מעץ

זה המקום לספר מה ניגרתם היום, לתעד את הפרויקטים שלכם, לשאול שאלות ולקבל תשובות.

בניית יחידת דיור קטנה (21 מ"ר) מעץ

הודעהעל ידי amitsuli » 30 יוני 2020, 13:17

היי חברים
אני מעוניין לבנות יחידת דיור מעץ
שירטטתי את השלד ורציתי לשמוע איך יצא, האם הפרופציות נכונות וכו'
המידות כתובות בקובץ המצורף אבל אכתוב גם פה
6x3.5
גובה 2.3 מטר
אני מעוניין באנשים שמבינים בנגרות או בבניית שלד לדעת איך יצאה התכנית לפני שאני קונה עצים
תודה, עמית
קבצים מצורפים
Screenshot_20200630-131457.png
amitsuli

Re: בניית יחידת דיור קטנה (21 מ"ר) מעץ

הודעהעל ידי Se7eN » 30 יוני 2020, 13:37

אני לא מצליח להבין מה סרטטת שם. אשמח אם תסביר יותר. בכל מקרה לא ראיתי חתך של הקורות שאתה מתכנן להשתמש וזה עיקר הענין.

באופן כללי, זה נחמד להתייעץ פה בפורום, אבל מבנה שאמורים לגור בו אנשים חייב שיהיה לו אישור של מהנדס (גם מבנים אחרים אבל לצורך העניין במגורים זה אפילו יותר קריטי). ממש לא מציע לשחק עם דברים כאלו, זה יכול להסתיים באסון.
Se7eN
מנהל פורום

הודעהעל ידי amitsuli » 30 יוני 2020, 17:16

Se7eN כתב:אני לא מצליח להבין מה סרטטת שם. אשמח אם תסביר יותר. בכל מקרה לא ראיתי חתך של הקורות שאתה מתכנן להשתמש וזה עיקר הענין.

באופן כללי, זה נחמד להתייעץ פה בפורום, אבל מבנה שאמורים לגור בו אנשים חייב שיהיה לו אישור של מהנדס (גם מבנים אחרים אבל לצורך העניין במגורים זה אפילו יותר קריטי). ממש לא מציע לשחק עם דברים כאלו, זה יכול להסתיים באסון.

מה זה אומר חתך של הקורה? אשמח אם תסביר, ובכללי סירטטתי את הקירות והבסיס (מכל סרטוט צריך 2) , תכלס זה מלבן מעץ לא אמורה להיות בעיה כלשהי, חשבתי להתחיל לבנות ואם אראה שזה לא מתייצב או משהו לשים אלכסונים לקירות ואולי קורה תומכת לגג, למרות שסירטטתי את זה על פי סרטונים ביוטיוב שראיתי אנשים בונים מחסנים גם בצורה מלבנית ובגלל זה בחרתי גם בצורה הזאת כי היא נראת לי הכי קלה.
amitsuli

הודעהעל ידי Se7eN » 30 יוני 2020, 17:42

חתך של הקורה הכוונה למידת הפרופיל שלה. לא האורך, אלא ה"עובי" שלה (בקורה מלבנית כמובן מדובר על 2 מידות) למשל 10*10, או 5*15 וכו'.

אני לא אמרתי שזו בעיה לבנות משהו כזה וגם לא אמרתי שאין סרטונים ביוטיוב, אמרתי שאם אתה בונה מבנה וחלילה וחס הוא יקרוס, זו לא אחריות שאתה רוצה לקחת על עצמך. ולכן במקרים של בנייה קונסטרוקטיבית חייבים אישור ממהנדס.
Se7eN
מנהל פורום

הודעהעל ידי arikbar » 30 יוני 2020, 18:27

על מה זה יוקם
בטון/אדמה/חול
סמל אישי של המשתמש
arikbar
סופר משתמש

הודעהעל ידי amitsuli » 30 יוני 2020, 19:27

arikbar כתב:על מה זה יוקם
בטון/אדמה/חול

בטון
amitsuli

הודעהעל ידי amitsuli » 30 יוני 2020, 19:28

Se7eN כתב:חתך של הקורה הכוונה למידת הפרופיל שלה. לא האורך, אלא ה"עובי" שלה (בקורה מלבנית כמובן מדובר על 2 מידות) למשל 10*10, או 5*15 וכו'.

אני לא אמרתי שזו בעיה לבנות משהו כזה וגם לא אמרתי שאין סרטונים ביוטיוב, אמרתי שאם אתה בונה מבנה וחלילה וחס הוא יקרוס, זו לא אחריות שאתה רוצה לקחת על עצמך. ולכן במקרים של בנייה קונסטרוקטיבית חייבים אישור ממהנדס.

הבנתי מה זה חתך קורה, חשבתי שקוראים לזה בשם אחר, עוד לא הייתי במחסן עצים וראיתי מידות כנראה שבחמישי אסע לראות, זה לא בית להשכרה זה יהיה לי עוד מן מחסן / חדר וחצי מחוץ לבית אז אני לוקח את האחריות על עצמי
amitsuli

הודעהעל ידי Israelgrn4 » 30 יוני 2020, 21:48

ערב טוב
בהצלחה בפרויקט.
שלב ראשון - עליך להגדיר מה אתה צריך מהמבנה.
לדוגמה: מחסן. מגורים. עסק.
שלב שני - בהתאם ליעוד המבנה אתה צריך לתכנן את היסוד.
שלב שלישי - לתכנן באם הקירות יחזיקו את הגג.
שלב שלישי - לתכנן את הגג.
כאשר כל המערכת הרעיונית סגורה צריך לתכנן את מערכות המים, הביוב, והחשמל. ולא לשכוח את נושא הניקוזים ( לא רק של הגג, אלא גם הסביבתיים).
ועוד פרט אחד קטן. יש מושג בבניה. "פרטי בנין". אלו כל הפתרונות הקטנים שעושים את הבניין.
סוף מעשה במחשבה תחילה. אמרו חכמנו הזקנים ז"ל.
ועוד פעם בהצלחה גדולה.
Israelgrn4
סופר משתמש

הודעהעל ידי oferyuval » 02 יולי 2020, 17:16

כמו שיעצו לך כאן, אין מה לרוץ לקנות עצים לפני שעושים תכנון מפורט.
אני לא רואה שום פתחים במה ששרטטת.
הבסיס (לא ברור למה הוא דרוש אם אתה בונה על משטח בטון) באותו גודל כך שנראה שאתה מתכנן גג ללא שיפוע ?
oferyuval
סופר משתמש

חזור אל נגרות

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Bing [Bot], Google [Bot] ו־72 אורחים