חובבי נגרות ואומנות העץ

ללמוד, להבין ולקדם את אומנות עבודת העץ, נגרות, גלוף, חריטה ופיסול בישראל

צביעת עץ מקצועית

זה המקום לספר מה ניגרתם היום, לתעד את הפרויקטים שלכם, לשאול שאלות ולקבל תשובות.

צביעת עץ מקצועית

הודעהעל ידי shlemberg » 20 אוקטובר 2008, 00:49

שלום לכולם

מכירים את "סר מתנות" ו- "עץ כזה" ?

אלו הן חנויות המתמחות ביצור מתנות אישיות ומגנים אשר מיוצרים בעבודת אומנות על עץ.

את העץ חותכים וחורטים בעזרת מכונת לייזר.
רציתי לדעת האם יש לאומנות זו שם מקצועי ובאיזה טכניקה צובעים את העץ לרמה כזו של גיוון וצבע.

אני מאוד מתעניין באומנות זו ורוצה לדעת איפה אפשר לקבל קורסים או מידע על הטכניקות בסוג זה של אומנות.
shlemberg

Re: צביעת עץ מקצועית

הודעהעל ידי ranshara » 20 אוקטובר 2008, 17:13

אני מצטער לבשר לך שזו לא כ"כ אומנות.
קורס בסיסי בנגרות יכול בהחלט להספיק.
חומרים דרושים שאריות עץ/לבידים, משור קשת או משור נימה, דבק וסבלנות.
אם יש לך ידיים טובות גם אין בעיה לצייר/לצרוב/לצבוע.
בהצלחה.
ranshara
מנהל פורום

הודעהעל ידי maamoon » 20 אוקטובר 2008, 20:11

רן צודק וגם תשאלי על דברים ספיציפית איך לייצר או איך לצבוע ואני אפנה אותך לדרך והשלבים
וכך אט אט תלמדי את הטכניקה וגם את הנסיון
סמל אישי של המשתמש
maamoon
סופר משתמש

הודעהעל ידי shlemberg » 21 אוקטובר 2008, 02:53

דבר ראשון ליפני הכל דברו איתי בלשון זכר...תודה

ועכשיו לעניינינו:

את הרוב אני כבר מכיר משתמשים בעץ צפצפה חותכים וחורתים באמצעות מכונת לייזר, יש כמה חברות שמייצרות את המכונות האלו הן הרבה יותר מהירות ומדויקות מ- משור קשת או משור נימה הפרימיטיבי לסוג זה של עבודה אבל הרבה יותר יקרות.
את הצורות והגופנים לחריטה מייצרים באמצעות תוכנות גרפיות כגון COREL שהיא הטובה מכולן לעבודה זו, שולחים את הקובץ המוכן למכונת הלייזר ותוך דקות ישל נו דגם וזה עד כאן.

עכשיו מגיע שלב הצביעה ואני שואל איך "סר מתנות" "עץ כזה" וכל מתחריו מגיעים לרמה כזו של צביעה וגימור. האם זה ספריי צבע או הזרקת צבע במכשיר מסויים. בקיצור מה שאני מנסה להבין כאן מהי טכניקת הצביעה ?

ודרך אגב זו אומנות.

תודה מראש שגיא
shlemberg

הודעהעל ידי maamoon » 21 אוקטובר 2008, 11:37

הן יכולות להשתמש באחד מהתכניקוט:
1. בן אדם , שעומד ומתיז את הצבע, או על ידי אקדח התזה עם צבע או על ידי צביעה במברשת בשלבים מסוימים ליצירת אפקט, או על ידי טבילה וטליה ליבוש
2. מכונה שעושה את השלבים המתוכניים או עלי ידי התזה עם חישנים.
יכול להיות שהם משתנשים באקדח התזה פשוט , או מתקדם לליין ארוך או על ידי התזה אלקטרוסטטית שיוצרת עבודה יותר יפה,

בדברים קטנים אתה יכול להשקיע כי החדר צבע והקלים הם גם קטנים לעומת בדלתות או דומה שחדר צבע מקצועי מתחיל ב 35000 שקל ועלה
סמל אישי של המשתמש
maamoon
סופר משתמש

הודעהעל ידי Ami » 24 אוקטובר 2008, 04:56

שגיא שלום,

מתוך סקרנות נכנסתי לאתרים של סר-מתנות ועץ-כזה לראות במה מדובר והצביעה של העבודות שם לא נראית לי צביעת עץ מקצועית אלא פשוט הדפסה. לכן כפי הנראה לא מדובר באומנות מבחינת הצביעה אלא מקסימום באמנות של הגרפיקאי/ת.

מדובר בהדפסת סובלימציה (מדפיסים על נייר במדפסת סובלימציה מהתוכנה הגרפית במחשב ומעבירים את ההדפסה לדיקט באמצעות מכבש חום).
אם תיכנס לאתר של "זיקית-דיגיטל" תוכל למצוא את כל ההסברים, הציוד, וחומרי הגלם.
Ami

הודעהעל ידי Dganit » 24 אוקטובר 2008, 08:17

גם אני נכנסתי לאתר של סר מתנות ועץ כזה מתוך סקרנות, אמנות זה לא , קיטש למסחר בהחלט כן וחבל שאתה נכנס לפורום של נגרים חובבים ופוסל על הסף את הכלים שכולנו משתמשים (מסור נימה-פרימיטיבי), ישנם ביננו שמשתמשים בכלים יותר פרימיטיבים ממסור נימה והתוצאות מאד מאד מקצועיות. לשאלתך הצביעה היא תעשייתית כנראה וכן כל יתר היצור.
Dganit
סופר משתמש

הודעהעל ידי maamoon » 24 אוקטובר 2008, 14:00

ככל שהקלי יותר פרימטיבי "" הזמן המושקע הוא יותר ארוך והעבודה מקבלת יותר חום ואהבה, ונעשית בייתר דיוק, ולעבודה יש יותר חמימות
סמל אישי של המשתמש
maamoon
סופר משתמש

חזור אל נגרות

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Google Adsense [Bot] ו־37 אורחים