חובבי נגרות ואומנות העץ

ללמוד, להבין ולקדם את אומנות עבודת העץ, נגרות, גלוף, חריטה ופיסול בישראל

איזו בוכנה מתאימה לארגז של מיטה?

זה המקום לספר מה ניגרתם היום, לתעד את הפרויקטים שלכם, לשאול שאלות ולקבל תשובות.

איזו בוכנה מתאימה לארגז של מיטה?

הודעהעל ידי igal27 » 28 יוני 2020, 21:38

קיבלנו היום מיטה מעץ שנבנתה ע״פ הזמנה (120/190), עם ארגז מצעים. פתיחת הארגז נעשית כלפי מעלה ע״י משיכת רצועה בקצה המיטה. כשמרימים קצת את המזרן ע״מ לשים סדין, כל הבסיס קופץ מעלה בחוזקה, וקשה מאוד להוריד אותו כשהוא מורם. התקשרתי מיד לחנות והם ענו לי כי ככה צריך להיות וש״כולם עושים ככה״. הוא אמר לי ש״לא יכול להיות שזה קופץ מעלה, כי יש פיסטון ולא קפיץ״. אנסה לכלול פה קישור לסרטון:

[youtube]https://youtu.be/CKtsX_7jSbw[/youtube]

בכל מקרה, זה ממש קופץ מעלה בחוזקה רבה ובמהירות גבוהה, ממש סכנת נפשות... בדקתי את הבוכנות והן ל-100 ק״ג. לדעתי, הן צריכות להיות למשקל נמוך יותר, אך אשמח לחוות דעת ממישהו שמבין בזה יותר ממני.
igal27

Re: איזו בוכנה מתאימה לארגז של מיטה?

הודעהעל ידי rondadon » 28 יוני 2020, 21:53

לא יודע טכני לגבי הבוכנות אם צריך חזקות או חלשות יותר, אבל ככה זה ממש לא צריך להיות.
מיטה לא אמורה לקפוץ לבד, הבוכנות שם כדי לסייע בהרמה אחרי שאתה עושה פעולה אקטיבית של למשוך את ה''חבל'' שמתעופף שם במרכז.

אני לא הייתי מוכן לקבל תשובה כזו מהחנות בשום אופן.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
rondadon
סופר משתמש

הודעהעל ידי igal27 » 28 יוני 2020, 21:57

rondadon כתב:לא יודע טכני לגבי הבוכנות אם צריך חזקות או חלשות יותר, אבל ככה זה ממש לא צריך להיות.
מיטה לא אמורה לקפוץ לבד, הבוכנות שם כדי לסייע בהרמה אחרי שאתה עושה פעולה אקטיבית של למשוך את ה''חבל'' שמתעופף שם במרכז.

אני לא הייתי מוכן לקבל תשובה כזו מהחנות בשום אופן.

תודה, ככה אני גם חשבתי...
igal27

הודעהעל ידי הנגר הערום » 29 יוני 2020, 19:57

אם אתה אכן צודק והבוכנות הן ל-100 ק"ג, לא ברור האם שתיהן יחד או כל אחת לחוד, עבור מיטה של 120 ס"מ, גם אם המיזרון בעובי כ-33 ס"מ וכבד מאד, הבוכנות לא מתאימות.
הבוכנות צריכות להיות בעלות כח (Ne) כזה שיאזנו פחות או יותר את משקל המשטח והמיזרון. אסור שיהיה מצב שהמיכלול "קופץ".
אל תהיה לוחמני מול הספק (חנות/נגר). התשובה שקבלת היא כנראה מחנות שמחרטטת אותך. אסביר: פיסטון/Piston = בוכנה בעברית. הבוכנה והקפיץ ממלאים את אותו התפקיד. ההבדל העיקרי ביניהם הוא שמערכת מבוססת קפיצים בד"כ חורקת בהשוואה לבוכנות.
הבוכנות האלה לא אמורות לעלות הון, כך שבמקום להתנצח מול החנות, דבר שקרוב לודאי לא יניב פתרון, החלף את הבוכנות בעצמך או בעזרת חבר.
סמל אישי של המשתמש
הנגר הערום
סופר משתמש

הודעהעל ידי igal27 » 29 יוני 2020, 20:13

תודה רבה על ההסבר. יש שתי בוכנות, על כל אחת רשום 100 ק״ג, אז זה אומר שזה מתאים למשקל של 200 ק״ג? זה כמובן הרבה יותר מדי -- זו מיטת ילדים עם מזרון קל יחסית בעובי כ-13 ס״מ. איזה בוכנות (כמה ק״ג) היית שם פה?

הנגר הערום כתב:אם אתה אכן צודק והבוכנות הן ל-100 ק"ג, לא ברור האם שתיהן יחד או כל אחת לחוד, עבור מיטה של 120 ס"מ, גם אם המיזרון בעובי כ-33 ס"מ וכבד מאד, הבוכנות לא מתאימות.
הבוכנות צריכות להיות בעלות כח (Ne) כזה שיאזנו פחות או יותר את משקל המשטח והמיזרון. אסור שיהיה מצב שהמיכלול "קופץ".
אל תהיה לוחמני מול הספק (חנות/נגר). התשובה שקבלת היא כנראה מחנות שמחרטטת אותך. אסביר: פיסטון/Piston = בוכנה בעברית. הבוכנה והקפיץ ממלאים את אותו התפקיד. ההבדל העיקרי ביניהם הוא שמערכת מבוססת קפיצים בד"כ חורקת בהשוואה לבוכנות.
הבוכנות האלה לא אמורות לעלות הון, כך שבמקום להתנצח מול החנות, דבר שקרוב לודאי לא יניב פתרון, החלף את הבוכנות בעצמך או בעזרת חבר.
igal27

הודעהעל ידי הנגר הערום » 29 יוני 2020, 20:31

אוי-וויי, זה דבר איום ונורא ובושה למיקצוע!
נסה להתקין 2 בוכנות של 60Ne כ"א.

נ.ב. אני מניח שהמשטח עולה עם כיוון אורך המיטה...
סמל אישי של המשתמש
הנגר הערום
סופר משתמש

הודעהעל ידי rondadon » 29 יוני 2020, 20:41

אומנם אנחנו בפורום נגרות, ואני גם דוגל בעשה זאת בעצמך, אבל למה מישהו ששילם ממיטב כספו צריך להחליף בוכנות במיטה חדשה בעצמו ועל חשבונו?

אם רכש מחנות, ברור שלא יתנצח עם הספק/נגר - החנות מכרה, שהחנות תעמוד מאחורי המוצר שלה - זה מוצר פגום! מעבר לפגום, זה מוצר מסוכן!
במקום החנות הייתי חושב איך אני מחליף את המיטה עוד היום, כי תביעה על נזק גופני שנגרם עקב המיטה תעלה להם הרבה יותר...

rondadon
סופר משתמש

הודעהעל ידי igal27 » 29 יוני 2020, 20:44

נכון, המשטח עולה עם כיוון אורך המיטה.

רק לוודא שהבנתי נכון -- 60 Ne זה 6 ק״ג בערך, נכון? ז״א שהתקינו לי בוכנות חזקות כמעט פי 20 ממה שהיו אמורים להתקין?? לא פלא שזה קופץ מעלה ככה...

תודה רבה על ההסברים!

הנגר הערום כתב:אוי-וויי, זה דבר איום ונורא ובושה למיקצוע!
נסה להתקין 2 בוכנות של 60Ne כ"א.

נ.ב. אני מניח שהמשטח עולה עם כיוון אורך המיטה...
igal27

הודעהעל ידי igal27 » 29 יוני 2020, 20:52

אתה צודק כמובן. בפעם הראשונה שאישתי הרימה את המזרן, המשטח קפץ מעלה ופגע לה בחזה, מאוד כאב והשאיר סימן... מיד התקשרתי לחנות והמנהל התחיל להצטדק ולהסביר לי ש״ככה צריך להיות״. כשאמרתי לו שאישתי אף נפצעה, הוא אמר לי ״תכף תאשים אותי ברצח!״. תגובה הזויה...

בכל מקרה, שלחתי לו גם את הסרטון ואחרי שהתעקשתי, הוא אמר שיצר קשר עם היצרן ויגיעו לראות. אני מקווה שיעשו את הדבר הנכון...

rondadon כתב:אומנם אנחנו בפורום נגרות, ואני גם דוגל בעשה זאת בעצמך, אבל למה מישהו ששילם ממיטב כספו צריך להחליף בוכנות במיטה חדשה בעצמו ועל חשבונו?

אם רכש מחנות, ברור שלא יתנצח עם הספק/נגר - החנות מכרה, שהחנות תעמוד מאחורי המוצר שלה - זה מוצר פגום! מעבר לפגום, זה מוצר מסוכן!
במקום החנות הייתי חושב איך אני מחליף את המיטה עוד היום, כי תביעה על נזק גופני שנגרם עקב המיטה תעלה להם הרבה יותר...

igal27

הודעהעל ידי הנגר הערום » 29 יוני 2020, 21:00

יגאל, אני קצת בבעיה כיוון שאין לי מידע משוער אפילו על משקל המדטח והמיזרון. לכן, יכול להיות שיהיה צורך בבוכנות של 80, 100 או אפילו 120 ניוטון.

רון דדון, אתה צודק, יגאל שילם ממיטב כספו והחנות צריכה לקחת אחראיות. להגרר למשפט? ההוצאות רק יתנפחו, עורך דין תותח בתחום, הגשת חוות דעת מיקצועית מפי מומחה שמקובל על בית המשפט ואלה רק קצה הקרחון. הייתי שוב שוקל האם לנקוט בגישה הלוחמנית או הפשרנית מול המציאות בשטח.
סמל אישי של המשתמש
הנגר הערום
סופר משתמש

הבא

חזור אל נגרות

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Bing [Bot] ו־66 אורחים