חובבי נגרות ואומנות העץ

ללמוד, להבין ולקדם את אומנות עבודת העץ, נגרות, גלוף, חריטה ופיסול בישראל

איזו בוכנה מתאימה לארגז של מיטה?

זה המקום לספר מה ניגרתם היום, לתעד את הפרויקטים שלכם, לשאול שאלות ולקבל תשובות.

Re: איזו בוכנה מתאימה לארגז של מיטה?

הודעהעל ידי הנגר הערום » 01 יולי 2020, 08:46

איזה הזיות אני קורא פה---
מומנט-ככל שהזרוע ארוכה יותר צריך יותר כוח? הוך גוטע, הפוך, או שלא הבנתי את המשפט כפי שנכתב.
בוכנת שמן? בדלתות מטבח ובמתקני מיטות לא מדתמשים בבוכנות שמן, אלה בוכנות אויר! זו גם הסיבה שהן אכן נחלשות, לא בהכרח, יכולה להיות זליגת אויר מהן. תארו לעצמכם מה היה קורה אם שמן היה מה שזולג.
כיוון ההתקנה כלל אינו משנה! בהנחה שצד אחד מעוגן ועל הצד השני מופעל כוח, הבוכנה תפעל באופן זהה גם במיקרה הפוך.
בקשר לכוח הבוכנות למיקרה הנדון-הגעתי למסקנה שאין לי מושג וט.ל.ח.
סמל אישי של המשתמש
הנגר הערום
סופר משתמש

הודעהעל ידי igal27 » 01 יולי 2020, 08:53

שוב תודה על ההסברים. כפי שכתבתי אני לא מתמצא בתחום ולומד מכל ההערות פה... איך אפשר לדעת אם הבוכנות שמותקנות במיטה הן בוכנות שמן או אוויר? לא ראיתי שום כיתוב עליהן מלבד המשקל (100 ק״ג)...

הנגר הערום כתב:איזה הזיות אני קורא פה---
מומנט-ככל שהזרוע ארוכה יותר צריך יותר כוח? הוך גוטע, הפוך, או שלא הבנתי את המשפט כפי שנכתב.
בוכנת שמן? בדלתות מטבח ובמתקני מיטות לא מדתמשים בבוכנות שמן, אלה בוכנות אויר! זו גם הסיבה שהן אכן נחלשות, לא בהכרח, יכולה להיות זליגת אויר מהן. תארו לעצמכם מה היה קורה אם שמן היה מה שזולג.
כיוון ההתקנה כלל אינו משנה! בהנחה שצד אחד מעוגן ועל הצד השני מופעל כוח, הבוכנה תפעל באופן זהה גם במיקרה הפוך.
בקשר לכוח הבוכנות למיקרה הנדון-הגעתי למסקנה שאין לי מושג וט.ל.ח.
igal27

הודעהעל ידי הנגר הערום » 01 יולי 2020, 10:17

בדרך כלל מידע אישי.
המיתקנים האלה פועלים על בוכנות אויר מן הסיבות שציינתי והתופעות לוואי.
סמל אישי של המשתמש
הנגר הערום
סופר משתמש

הודעהעל ידי avian » 01 יולי 2020, 12:56

לנגר הערום - הבנת לא נכון. לגבי הזרוע - הבוכנה מחוברת בדרך כלל בתחילת האלמנט המתרומם. לכן ככל שהוא ארוך יותר, הבוכנה צריכה לדחוף משקל שנמצא רחוק יותר מנקודת העיגון שלה, וזו משימה קשה יותר. תחשוב על להרים דלי עם היד - ואז לנסות להרים אותו עם מקל מטאטא (כשהדלי בקצה אחד ואתה מחזיק בקצה השני).
לגבי השמן - לדעתי אין ספק שאת הכח מספק לחץ אוויר. שמן הרי לא נדחס ולכן לא יכול לשמש כקפיץ. מה שנראה לי הוא שהתכוונו שבבוכנה יש גם שמן למטרות סיכוך.
בכל מקרה, אין סיכוי שבוכנת מאה ניוטון לא תצליח להרים בסיס של מיטה עם מזרון עליו (לא בהתקנה המקובלת, בכל אופן).
avian
סופר משתמש

הודעהעל ידי de fox » 01 יולי 2020, 12:58

השמן משמן את גומיות האטימה. כשהבוכנה מותקנת הפוך לא מגיע שמן לגומיות ואורך החיים שלהם מתקצר

Sent from my iPhone using Tapatalk
de fox

הודעהעל ידי הנגר הערום » 01 יולי 2020, 13:08

avian-תודה על ההסבר המפורט, אכן הבנתי אותו שגוי קודם.
סמל אישי של המשתמש
הנגר הערום
סופר משתמש

הודעהעל ידי oferyuval » 02 יולי 2020, 17:05

Doron כתב: צריך לנסות בוכנה אחרת (אולי 500 אולי 750)

לצורך הניסוי הייתי קודם כל מפרק בוכנה אחת ובודק איך זה מתרומם כשרק בוכנה אחת מורכבת. זה יתן לך מושג על עוצמת הבוכנה הדרושה.
כמובן שזה לא פתרון קבוע אלא נועד רק לצורך בדיקה וניסוי.
oferyuval
סופר משתמש

הודעהעל ידי igal27 » 19 יולי 2020, 10:37

עדכון למי שמעוניין: הגיעו אלי סוף סוף לטפל בבעיה, והמיטה עכשיו תקינה. הביאו בוכנות של 900 ניוטון להחליף את אלה של 100 ק״ג (= 980 ניוטון). זה לא הבדל כ״כ משמעותי, כך שלדעתי זו לא הייתה הבעיה. לפי בקשתי, גם הפכו את כיוון הבוכנות (עם החלק העבה כלפי מעלה), ועכשיו המשטח מתרומם בקלות, באופן חלק, ואפילו מאט לקראת הסוף (למעלה) כמו שצריך. גם קל להוריד אותו. כך שלדעתי, הבעיה העיקרית הייתה כיוון הרכבת הבוכנות (אבל 1000 ניוטון גם היה יותר מדי, 2 הבוכנות של 900 בכלל לא מתאמצות להרים את המשטח...).

תודה לכולם על העצות וההסברים!
igal27

הודעהעל ידי rondadon » 19 יולי 2020, 11:07

תודה על העדכון, שמח לשמוע שנפתר על הצד הטוב ביותר

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
rondadon
סופר משתמש

הודעהעל ידי avian » 19 יולי 2020, 15:50

ההימור שלי הוא דווקא שונה - לא כיוון הבוכנות יצר את ההבדל, אלא סוג הבוכנות. נשמע שהתקינו לך בוכנות משוככות, כשלפני זה היו בוכנות לא משוככות (או לפחות עם שיכוך חלש, שאפשר תנועה מהירה).
avian
סופר משתמש

הקודם

חזור אל נגרות

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Bing [Bot] ו־64 אורחים