חובבי נגרות ואומנות העץ

ללמוד, להבין ולקדם את אומנות עבודת העץ, נגרות, גלוף, חריטה ופיסול בישראל

המלצה על רוטר

זה המקום לספר מה ניגרתם היום, לתעד את הפרויקטים שלכם, לשאול שאלות ולקבל תשובות.

המלצה על רוטר

הודעהעל ידי EyalB » 25 יוני 2020, 22:30

שלום
אני רוצה לקנות רוטר, תקציב בסביבות 1000 שח
אני לא משתמש כבד, מידי פעם הקצעה של קנטים או חיבורי זנב יונה
אשמח לקבל המלצות
תודה
EyalB
משתמש ותיק

Re: המלצה על רוטר

הודעהעל ידי atzmonster » 26 יוני 2020, 14:03

מניח שכול הוותיקים "עייפים" מהשאלה הוותיקה הזאת. אך דיונים יש ויש. השתמש במנגנון החיפוש ותמצא עשרות שירשורים בנושא
סמל אישי של המשתמש
atzmonster
סופר משתמש

הודעהעל ידי wood_works » 26 יוני 2020, 20:00

אנסה לעזור עם מעט אינפורמציה -
כיום ישנן שתי קונפיגורציות שראוטרים מגיעים, האחת - fixed base router, כלומר המנוע מקובע לגובהה מסויים לאורך העבודה, ניתן לשנות את מיקום המנוע וע"כ לשנות את עומק החדירה של הביט, אבל זה לא נעשה בצורה דינמית כשהראוטר עובד. השנייה - plunge router, המנוע מותקן על התקן שמאפשר שינוי דינמי של עומק הכירסום, גם כשהראוטר בפעולה. לכל אחת מהגישות יתרונות וחסרונות, ומרבית היצרנים היום מוכרים קיטים שבהם המנוע ניתן להרכבה על כל אחד משני ההתקנים, כך שלמעשה יש "שני" ראוטרים. דוגמאות לכך - https://www.homedepot.com/p/DEWALT-12-A ... lsrc=aw.ds

אופן השימוש התדיר אמור לעזור לך לבחור את הספק המנוע. ראוטר זה לא צעצוע, זה כלי רציני עם קשת פעולות רחבה מאוד אבל יחד עם כך, דורש ידע וניסיון בתפעול. אני מחזיק מספר מאוד גדול של ראוטרים לעבודות יעודיות, כלומר - הביט מורכב קבוע על חלק גדול מהם כך שאוכל לבצע את העבודה הנדרשת באופן מיידי. לעבודות כפי שציינת, אני מאוד ממליץ על DeWalt, גם לPorter Cable יש מבחר לא רע, אני לא מאוד מכיר את שאר היצרנים, כל הראוטרים שלי הם מתוצרת DeWalt ו Porter Cable, ואני מאוד מרוצה מהם כבר הרבה מאוד שנים

https://www.grizzly.com/products/Porter ... gI4APD_BwE
wood_works
סופר משתמש

הודעהעל ידי e-r-a-n » 11 יולי 2020, 22:36

לאיזה סוג עבודות שימושי שגובה הביט משתנה בצורה דינמית תוך כדי עבודה?
אני מניח ש"סתם" לעבור על קאנטים של עץ, יצירת עיגול או חריצה של תעלה בעץ, זה לא ממש שימושי כי גם ככה עובדים עם גובה קבוע לכל אורך העבודה.
אז איפה בכל זאת זה עשוי להיות שימושי?

שואל כי בעצמי רוצה להצטייד ברוטר, ופערי המחירים הם די ברורים, ובאופן כללי מרגיש שלא ככ ברור בצורה פשוטה מה היתרון או ההבדלים המהותיים בין דגם לדגם
אם אני נכנס לאחד האתרים (בדקתי בצלח):
1. יש את הבוש הירוק 1200 וואט בפחות מ 600 שקל. עם יכולת לשינוי דינמי של עומק הכירסום עד ל 55ממ
2. יש את המקיטה הכחול 900 וואט ב 800 שקל, גם עם יכולת לשינוי דינמי של עומק הכירסום, אבל הוא פועל בסלד קבוע
3. יש את הדיוולט 900וואט שניתן להשתמש בו בשני אופנים, לרכוש רק כמנוע עם גובה קבוע או עם התושבת שמאפשרת שינוי גובה תוך כדי תנועה, פה המחיר כבר מטפס ל 1200-1800
כולם עם קולט של 1/4"

מהם הפרמטרים שבאמת חשובים? כי כנראה שהם לא מה שאני מסתכל עליהם :)
בעיניי התמימות הבוש נראה כמו קניה טובה. פערי המחירים מצביעים על זה שכנראה יש יותר נסתר מן הגלוי...
e-r-a-n
סופר משתמש

הודעהעל ידי wood_works » 11 יולי 2020, 22:52

אחד השימושים היותר נפוצים של plunge router הוא ביצירת rabbets, בד"כ רצוי לבצע את הפעולה בעומק שלא עולה על 1/4" ע"מ להפחית את המומנט על הביט, דבר שמונע חימום יתר, ויברציות וכו'
אני גם משתמש בראוטר לקדיחת חורים לפינים של מדפים עם ג'יג יחודי שבניתי (אני כמובן לא לוקח שום קרדיט על הרעיון אבל יש לי לא מעט שיפורים שהכנסתי לרעיון המקורי), מה שמחייב plunge router
אם כבר רוכשים ראוטר, אני מאוד ממליץ על combo, גם אם זה לא נראה שימושי כעת, זה בהחלט יהיה שימושי כשתפתח יותר מיומנות
wood_works
סופר משתמש

הודעהעל ידי e-r-a-n » 12 יולי 2020, 10:37

למה ל rabbets מחייב plunge router? הרי אפשר לעשות מעבר עם הביט בעומק של רבע אינץ', חצי אינץ', בכ2 מעברים פשוט

ראיתי באחד הדפים הישנים המלצה לקנות טרימר מעליאקספרס ב60$, אני סקרן אם מישהו פה קנה וכמה מומלץ בעיניו, זה עדיין מהווה רבע או שליש מרוטר איכותי של דיוולט או מקיטה (שכבר מאפשרים הטמעה בהתקן עם הגובה המשתנה)
השימושים העיקריים באופק הנראה (אם אני מתכנן רק לטווח הקרוב) הם לעיגול פינות, חריצת מסילות, אולי, ממש אולי, יצירת עיגול למשטח עליון של שולחן
e-r-a-n
סופר משתמש

הודעהעל ידי wood_works » 12 יולי 2020, 10:55

נסה לבצע stop dado עם fixed base, זה מסוכן עד כדי לא אפשרי
trimmer זה לא ראוטר ! כמו שהשם מעיד, הוא נועד בעיקר לקטום ציפוי דיי דק, לא הייתי מעז לנסות את מה שאני עושה עם ראוטר
פעם David Marks אמר לי - "buy the best tool you can afford", הוא לא טעה
wood_works
סופר משתמש

הודעהעל ידי moshik » 15 יולי 2020, 09:08

plunge עושה כל מה שfix יכול לעשות
אבל לא הפוך
בעיקרון לא ממש הבנתי איזה יתרון אם בכלל יש ל fixed router
אפשר גם באופן כללי להגיד שראוטר עם צוואר 1/2 יכול לבצע כל עבודה שראוטר עם צוואר 1/4
יכול לעשות אבל לא הפוך
יש לי ראוטר קטן (טרימר) ולא נראה לי שאי פעם השתמשתי בו
בניגוד למה שחושבים ם כשיש עבודות כרסום קלות
עדיין שימוש בראוטר מסיבי נותן תוצאות יותר טובות וגם הרבה יותר בטיחותי.
סמל אישי של המשתמש
moshik
מנהל פורום

הודעהעל ידי e-r-a-n » 15 יולי 2020, 20:13

טוב, אז לאט לאט מתגבשת ההחלטה שלקנות כבר מראש מכשיר כמו הדיווחט 900וואט שניתן לחבר לפלאנג'.
מה עושים לגבי ביטים? אני מהמר שזה יקר בארץ בהשוואה לחול, ותוהה גם לגבי האיכות של הביט וכמה היא קריטית?
קראתי טענות שביטים זולים יוצרים הרבה יותר קרעים וצ'יפים בזמן כרסום

דברים שאני סקרן לגביהן בתור התחלה הם כנראה בסיסיים - חריצה של תעלה מרובעת, עיגוח פינות
ראיתי שיש ביטים ל rabbets עם מידות משתנות (ניתן להחליף את הטבעת הזו שברח לי שמה)
מה אתם ממליצים?
e-r-a-n
סופר משתמש

הודעהעל ידי shimonc » 15 יולי 2020, 23:17

הביטים יקרים וכדאי לקנות ביטים טובים לפי הצורך, ולא להתפתות לכל מיני סינים זולים.
הרמה הגבוהה ביותר הם דוקא מתוצרת ישראל, WPW, ודימר.
מתחתם יש רמת ביניים, שגם יכולים להתאים לחובבים כי הם לא עובדים קשה מידי.
לפני הקורונה היה מאד משתלם להזמין מחו"ל (AMAZON) ללא דמי משלוח.
אם תמתין קצת אולי הימים האלה יחזרו.
shimonc
סופר משתמש

הבא

חזור אל נגרות

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Bing [Bot] ו־54 אורחים