חובבי נגרות ואומנות העץ

ללמוד, להבין ולקדם את אומנות עבודת העץ, נגרות, גלוף, חריטה ופיסול בישראל

הקצעת עץ עם טרימר

זה המקום לספר מה ניגרתם היום, לתעד את הפרויקטים שלכם, לשאול שאלות ולקבל תשובות.

הקצעת עץ עם טרימר

הודעהעל ידי ליאור ליאון » 01 יוני 2020, 08:53

אהלן, אני חדש פה בפורום ובעולם העץ בכללי...

אני בונה שולחן שמורכב מפרוסות זית בעובי של 3 סנטימ פחות או יותר, אפוקסי שמחזיק את כל הקונסטרוקציה.

אחרי היציקה אני רוצה לעבור על כל הסיפור הזה עם דיסק עץ בצורה גסה, ואת החצי סנטימ/כמה מילימטר האחרונים להקציע עם טרימר וג'יג מתאים.

הטרימר שעומד לרשותו הוא טרימר M6SB HITACHI וביט שטוח סטנדרטי

אופציה שנייה היא לשייף אותם אחד אחד מראש, (המון עבודה) ולאחר מכן להניח אותם עם הצד היפה כלפי מטה, ולבצע את היציקה..

אשמח להתייחסות- האם הטרימר יעשה את העבודה החד פעמית הזו? האם הקצעת העץ היא פרוייקט מורכב מידי לפעם ראשונה?(כמובן לאחר צפייה באין ספור סרטונים וקצת ייעוץ מנגרים) ובאופן כללי טיפים שיוכלו לעזור לי , בטיחות ופרקטיקה... תודה!

אוסיף ואומר שהייתי חותך הכל מראש בגודל הרצוי(2.5 סנטימ) אבל לצערי אין לרשותי מסור מתאים, את הפנדל של חמי הזית התחיל לשרוף ... אז חתכתי עם מוטורי
נערך לאחרונה על ידי ליאור ליאון בתאריך 18 יוני 2020, 08:20, נערך פעם אחת בסך הכל.
ליאור ליאון

Re: הקצאת עץ עם טרימר

הודעהעל ידי Se7eN » 01 יוני 2020, 10:25

הי ליאור
קודם כל ברוך הבא לפורום ולעולם העץ :)

מאיפה אתה בארץ? אולי אחד החברים יוכל לעזור לך עם שימוש בכלים שלו

לגבי ההקצעה עצמה, אין לי אישית ניסיון בטכניקה הזו, אבל בדיוק השבוע ראיתי סרטון ביוטיוב שבו הבחור השתמש ברוטר קטן 1/4" וביט קטן מתאים כדי להקציע משטח גדול, בשיטה שבד"כ נהוג להשתמש ברוטר גדול. מן הסתם עדיף ביט בקוטר כמה שיותר גדול, כמובן שעדיין מתאים לקנה של הטרימר. הטרימר שלך נראה די חלש, אבל זה פשוט יצריך עבודה זהירה יותר. בסופו של דבר אפשר להקציע משטח כזה עם עם מקצוע ידני, זה הכל שאלה של זמן, מיומנות, והכלים שעומדים לרשותך.

בהצלחה!
Se7eN
מנהל פורום

הודעהעל ידי lyuv » 02 יוני 2020, 08:43

לדעתי החלופה השניה תעבוד רק אם יש לך ציוד סופר מדויק, ברמה מעבדתית. לא ראלי. בפועל תצטרך לישר את פני השטח בכל מקרה, אז לך על החלופה הראשונה. תכלס - אני לא רואה בעיה גדולה איתה. אין סיבה שטרימר לא יתמודד בהצלחה. ואם הראש קטן - זה רק עניין של סבלנות.
מציע שלפני שאתה עולה עם הג'יג והטרימר על השולחן, תעשה כמה מעברים על חתיכת עץ סתמית. גם תקבל נסיון חשוב, וגם תגלה אם יש לך באגים במערכת.
קח בחשבון שסביר שבסופו של דבר ישארו לך מדרגות קטנות בין פסי המעבר של הטרימר. כך שתצטרך גם עבודת שיוף ממוכנת.

לקח מנסיון כואב - דאג להדק היטב את הביט, מגביל הגובה וכד'. כדי שלא תגלה תוך כדי עבודה, שהויברציות הגדילו לאט לאט את עומק הכירסום :oops:

בהצלחה. אל תשכח לצלם את התהליך ולשתף. גם (ואולי במיוחד) אם יש פשלות.
lyuv
סופר משתמש

הודעהעל ידי dovh » 02 יוני 2020, 12:25

הי ליאור,
בדיוק עשיתי פרוייקט דומה לפני כמה שבועות ללוח של אקליפטוס שנחתך בצורה גסה ע"י מסור שרשרת. ללא מעורבות של אפוקסי, אבל לא אמור לשנות.
את כל היישור עשיתי בראוטר ידני עם קולט 1/4, עבד מצויין. עבודה מאסיבית עם הרבה רעש ולכלוך.
בעיקרון המערכת שבניתי מבוססת על מסילות מתכת + רגליים שמתחברות לשולחן עבודה ומאפשרות כיוון הגובה לפי האובייקט שיש לך.
אם אתה במרכז ודרומה אוכל להשאיל לך את את המערכת של המסילות + המתקן לראוטר. אני במושב ליד רחובות, מוזמן ליצור קשר בפרטי.
דב.
dovh

הודעהעל ידי ניקו » 02 יוני 2020, 12:33

שלום ליאור,
גם אני ביצעתי הקצעה עם ראוטר לא מזמן, וזה עבד מעולה.
אם תבנה ג׳יג כמו שצריך ותקפיד על הגובה השווה של הגדרות, אין סיבה שלא תצליח.
אני ממליץ לך להדביק את החתיכה שאתה מקציע למשטח העבודה עם דבק דו״צ חזק.
ניקו
סופר משתמש

הודעהעל ידי Israelgrn4 » 03 יוני 2020, 08:15

בוקר טוב
מצרף לך תמונה להמחשת הקצעה עם רוטר וביט 1/4.
קוטר הביט 10 מ"מ
בהצלחה.
קבצים מצורפים
20200602_102845_resize.jpg
Israelgrn4
סופר משתמש

הודעהעל ידי Israelgrn4 » 03 יוני 2020, 13:17

מצרף עוד תמונה לעבודה עם רוטר
קבצים מצורפים
20200602_095932_resize.jpg
Israelgrn4
סופר משתמש

הודעהעל ידי ליאור ליאון » 04 יוני 2020, 09:30

אהלן, תודה רבה רבה לכולם! היציקה הראשונה בוצעה ובקרוב נתחיל להקציע, אצלם הכל ואשלח את הפאשלות :-) אם יש למישהוא עוד דגש לגבי טכניקות/ להימנע משימוש בביט מסויים/ משו כזה, אני עדיין אשמח, בכל מקרה אני יעשה ניסוי על יבש לפני זה... תודה!
ליאור ליאון

הודעהעל ידי ליאור ליאון » 04 יוני 2020, 09:31

lyuv כתב:לדעתי החלופה השניה תעבוד רק אם יש לך ציוד סופר מדויק, ברמה מעבדתית. לא ראלי. בפועל תצטרך לישר את פני השטח בכל מקרה, אז לך על החלופה הראשונה. תכלס - אני לא רואה בעיה גדולה איתה. אין סיבה שטרימר לא יתמודד בהצלחה. ואם הראש קטן - זה רק עניין של סבלנות.
מציע שלפני שאתה עולה עם הג'יג והטרימר על השולחן, תעשה כמה מעברים על חתיכת עץ סתמית. גם תקבל נסיון חשוב, וגם תגלה אם יש לך באגים במערכת.
קח בחשבון שסביר שבסופו של דבר ישארו לך מדרגות קטנות בין פסי המעבר של הטרימר. כך שתצטרך גם עבודת שיוף ממוכנת.

לקח מנסיון כואב - דאג להדק היטב את הביט, מגביל הגובה וכד'. כדי שלא תגלה תוך כדי עבודה, שהויברציות הגדילו לאט לאט את עומק הכירסום :oops:

בהצלחה. אל תשכח לצלם את התהליך ולשתף. גם (ואולי במיוחד) אם יש פשלות.

דגשים טיל, תודה!
ליאור ליאון

Re: הקצעת עץ עם טרימר

הודעהעל ידי isidor » 05 יוני 2020, 12:09

שלום ליאור,
מקווה מאד שתצליח בהקצעה, ובבקשה תשלח צילומים של התוצאה עם יציקת האיפוקסי.
נערך לאחרונה על ידי isidor בתאריך 22 יוני 2020, 13:58, נערך פעם אחת בסך הכל.
isidor
סופר משתמש

הבא

חזור אל נגרות

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Bing [Bot], Google [Bot] ו־58 אורחים