חובבי נגרות ואומנות העץ

ללמוד, להבין ולקדם את אומנות עבודת העץ, נגרות, גלוף, חריטה ופיסול בישראל

עובי MDF מינמלי לעבודת קדיחה? + 2 שאלות כלליות

זה המקום לספר מה ניגרתם היום, לתעד את הפרויקטים שלכם, לשאול שאלות ולקבל תשובות.

עובי MDF מינמלי לעבודת קדיחה? + 2 שאלות כלליות

הודעהעל ידי קספר » 01 אפריל 2020, 21:20

הי,
אני רוצה לפנות קופסה שנפתחת ומוצמד לה מסך מחשב (שוקל בערך קילו פלוס מינוס)
אני רוצה שהחומר יהיה כמה שיותר קל, נגר אמר לי שפחות מ 17מ"מ אי אפשר לקדוח ב MDF כי הוא ישבר. יכול להיות שלא הבנתי?

בנוסף עוד 2 שאלות כלליות :)
1. אם יש לי חורים או מקומות שאני רוצה לכסות בעבודת עץ ב MDF שעשיתי. יש חומר שאפשר לסתום איתו ואחרי שיוף וצביעה לא יראו הבדל?
2. המלצה לג'יגסו פשוט לשימוש בבית? אעבוד איתו ב MDF (ושוקל לעשות משהו עם עץ אורן/אלון)

תודה תודה תודה :)
קספר

Re: עובי MDF מינמלי לעבודת קדיחה? + 2 שאלות כלליות

הודעהעל ידי avian » 01 אפריל 2020, 21:29

MDF הוא חומר כבד יחסית, גם לא הכי חזק. הייתי מעדיף סנדוויץ. לדעתי אפילו 6 מ"מ יספיק לשאת מסך במשקל קילו. אגב, בטוח שזה משקל המסך? נשמע משקל מאוד נמוך. מה גודל המסך?
לגבי ג'יגסו - אחרי ששנים לא הצלחתי להבין למה החיתוכים שלי יוצאים עקומים עם הג'יגסו הגדול והמשוכלל של יונדאי שקניתי, החלפתי לג'יגסו של מקיטה, וההבדל אדיר... למרות שאין לו לייזר, והחלפת מסורית דורשת מפתח אלן (עניין ממש תמוה), יש בו פשוט הרבה פחות חופשים. מכיוון שבכלי הזה הפרש המחירים לא גדול - המקיטה עלה לי פחות מארבע מאות שקלים - והוא שימושי מאוד, אני ממליץ להשקיע בכלי הזה.
avian
סופר משתמש

הודעהעל ידי הרואה » 01 אפריל 2020, 21:33

השאלה לא ברורה, איך המסך הולך להתחבר לMDF, מה הגודל ולמה זה מחובר ואיך.
הרואה
סופר משתמש

הודעהעל ידי קספר » 01 אפריל 2020, 21:46

קודם כל תודה על התגובות הזריזות.
זה אמור להיות כמו קופסה (או מזוודה אם תרצו) נפתחת שאז מולך יש מסך 19-24 אינץ' ויהיו כפתורי שליטה על הבסיס. אפשר יהיה לנייד את המזוודה הזו ולכן המשקל חשוב.
פירקתי כבר 24 אינץ' לד ובלי הפאנל, רק המסך, זה ממש קל באופן מפתיע, אולי קילו זו הגזמה אבל לא יותר מ-2 ק"ג.
בתוך הבסיס יהיו החיבורים/כבלים. עדיין לא חשבתי עד הסוף איך לתפוס את המסך (דבק נגרים אולי בקצוות? :lol: )
הקונספט אמור להיות ניידות.
קספר

הודעהעל ידי Se7eN » 01 אפריל 2020, 23:57

לקדוח ב-MDF אין שום בעיה, גם עבה וגם דק. אבל כמו שהציעו מעלי, דיקט הוא החומר המתאים למשימה שלך. רצוי דיקט איכותי אם תמצא, מסוג לבנה (בירצ').
לתפוס את המסך עם דבק נגרים זה ממש לא רעיון מוצלח. יש כמה דבקים שכן יצליחו, אבל אני לא הייתי לוקח סיכון, ולפחות ליתר בטחון משתמש בתופסנים בפינות, בסגנון שתולים איתו מראות.

לגבי המסך עצמו, אני לא יודע מה בדיוק פירקת, אבל תוודא שכל מה שחיוני נמצא בחלק שאצלך ביד.
Se7eN
מנהל פורום

הודעהעל ידי קספר » 02 אפריל 2020, 00:32

כמה מ"מ בירץ כדאי? והאם במקום קידוח עדיף מסמרים או אופציה אחרת?
קספר

הודעהעל ידי avian » 02 אפריל 2020, 09:44

אני חייב להודות שלא הצלחתי להבין את השאלה - איך קידוח ומסמרים חליפיים בתוכנית שלך?
avian
סופר משתמש

הודעהעל ידי Se7eN » 02 אפריל 2020, 11:13

קספר כתב:כמה מ"מ בירץ כדאי? והאם במקום קידוח עדיף מסמרים או אופציה אחרת?

מבחינת חוזק 4 מ"מ יספיק, אבל קשה יותר לעבוד איתו בחיבורים, אבל צריך לשים לו חיזוקים לאורך, וכדאי לשים קורות קטנות לאורך "הפינות" בשביל החיבורים. תוכל לראות את הרעיון כאן:
https://www.crismatec.com/python/de/mak ... -style.jpg

או קל יותר, להשתמש ב-6 או 8 מ"מ, ובעדינות ודיוק להכניס ברגים (עדיף על מסמרים).
אפשר גם לשלב חלק עבה יותר וחלק דק יותר אם עושים את זה נכון. אם תעלה סרטוט מסודר עם מספר לכל פאה, אוכל לתת הצעה.

בנוסף שמתי לב שלא ענו לך על השאלה של מילוי חורים: אז יש הרבה פתרונות מתאימים, שפכטל לעץ (או ייעודי לעץ, או כזה שעובד גם לעץ וגם לקירות) יעשו את העבודה היטב. פתרון פשוט נוסף הוא לערבב אבקת שיוף שנוצרת בעת העבודה עם החומר, יחד עם דבק, עד לקבלת משחה, ולהשתמש בה.
קח בחשבון שכאשר מיישמים שפכטל בד"כ צריך פעמיים ולפעמים שלוש, כי כאשר הוא מתייבש, הוא מתכווץ ושוקע לתוך החור, ואז צריך שוב למלא, עד שנשאר חלק ויפה.
Se7eN
מנהל פורום

חזור אל נגרות

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Bing [Bot], Google Adsense [Bot] ו־55 אורחים