חובבי נגרות ואומנות העץ

ללמוד, להבין ולקדם את אומנות עבודת העץ, נגרות, גלוף, חריטה ופיסול בישראל

שאלה לגבי מגירות ודלתות

זה המקום לספר מה ניגרתם היום, לתעד את הפרויקטים שלכם, לשאול שאלות ולקבל תשובות.

שאלה לגבי מגירות ודלתות

הודעהעל ידי AlexBir » 20 פברואר 2020, 12:58

שלום לכולם,

אני בונה ארון לבד ויש לי כמה שאלות, אשמח אם תוכלו לעזור לי.

1. במגירות, הדופן התחתונה, באיזה עובי היא צריכה להיות, ומאיזה חומר? זה הולכת להיות מגירת נעליים.
ממה שאני מבין, צריך לעשות חריץ בשלושת הדפנות ואז להכניס את התחתית, בסוף לשים דלת, אני צודק?

2. לגבי פירזול למגירות - לכל המסילות יש את אותם מידות ודרישות, זה משהו סטנדרטי (בלי קשר לחברה שמייצרת)? או שאני צריך להתאים את גודל המגירה למסילה ספיציפית שבה אני אשתמש?

3.פירזול לדלתות - איפה אמור להיות המיקום של המתלים? זה משהו שקשור בסוג מתלה שאני משתמש או זה משהו סטנדרטי אחיד לכל החברות?

4. גב ארון - מאיזה חומר ובאיזה עובי אמור להיות?

תודה
AlexBir

Re: שאלה לגבי מגירות ודלתות

הודעהעל ידי atzmonster » 20 פברואר 2020, 13:42

AlexBir כתב:שלום לכולם,

אני בונה ארון לבד ויש לי כמה שאלות, אשמח אם תוכלו לעזור לי.

1. במגירות, הדופן התחתונה, באיזה עובי היא צריכה להיות, ומאיזה חומר? זה הולכת להיות מגירת נעליים.
ממה שאני מבין, צריך לעשות חריץ בשלושת הדפנות ואז להכניס את התחתית, בסוף לשים דלת, אני צודק?

2. לגבי פירזול למגירות - לכל המסילות יש את אותם מידות ודרישות, זה משהו סטנדרטי (בלי קשר לחברה שמייצרת)? או שאני צריך להתאים את גודל המגירה למסילה ספיציפית שבה אני אשתמש?

3.פירזול לדלתות - איפה אמור להיות המיקום של המתלים? זה משהו שקשור בסוג מתלה שאני משתמש או זה משהו סטנדרטי אחיד לכל החברות?

4. גב ארון - מאיזה חומר ובאיזה עובי אמור להיות?

תודה

היה נדמה לי שהפוסט הזה היה כאן ונעלם, אנסה לענות לך במיטב יכולתי ואפנה אותך לסידרת סרטונים המפרטת את הנושא

חפש בטיוב את Bent's Woodworking
יש לו שלושה סרטונים על בניית ארונות שמכסה הכול

1. לרוב משתמשים בלביד בעובי 4 מ"מ - זה יספיק למגרת נעליים לא ענקית
השחלת התחתית בחריץ היא רק אחת הדרכים מני רבות - אפשר למשל לחבר את התחתית לדפנות המגרה "סתם" מבחוץ
או לעשות מגרעת בתחתית הדפנות "ולהפיל" התחתית לתוך המגרעת

2. המסילות, ויש באין ספור צורות באות במידות סטנדרטיות לרוב. תבחר קודם את סוג המסילה, מפשוטה ביותר ועד שליפה מלאה לכול עומק המגרה, עם או בלי טריקה שקטה ואוטומטית, חפש את המידה הקרובה ביותר לעומק המגירה שלך.

3. כמו מסילות כך גם צירים, סוגים רבים: פשוטים בכמה עשרות שקלים בודדים ועד צירי המלך לפתיחה של כמעט 180 מעלות וטריקה שקטה וכו'.
לרוב הרציניים יהיו הוראות צמודות - חנות פרזול רצינית תדע לנפק לך דף הוראות ומידות

4. גב הארון - אפשר ממזונית או שוב לביד כמו בתחתית

כול זה הוא בכללי לחלוטין
שוטט קצת בטיוב ותתמצא את מבוקשך

בהצלחה
סמל אישי של המשתמש
atzmonster
סופר משתמש

חזור אל נגרות

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Google [Bot] ו־43 אורחים