חובבי נגרות ואומנות העץ

ללמוד, להבין ולקדם את אומנות עבודת העץ, נגרות, גלוף, חריטה ופיסול בישראל

איזה אושר... מסור פנדל וקרג ג'יג!

זה המקום לספר מה ניגרתם היום, לתעד את הפרויקטים שלכם, לשאול שאלות ולקבל תשובות.

Re: איזה אושר... מסור פנדל וקרג ג'יג!

הודעהעל ידי Edi » 24 דצמבר 2019, 09:17

יכול להיות שהמילה ג׳יג מפוצצת מדי
בתמונה המצ״ב ישנם אמצעים שונים שבעזרתם אני חותך עם המסור העגול
מאחור סרגל קליבה של חברת gatorclamp מתפן מעולה לחיתוך לבידים לרוחבם ,זה שבתמונה קצר אך יש לי כזה באורך 122 ס״מ
הימני הינו מתקן שבניתי ומותאם בדיוק לדיוולט שלי, החלק הלבן עליו נתמכת דופן המסור ,הדיקט התחתון נחתך ביחס לאותו תומך דופן ולסרגל הקדמי כך שגם אם המסור לא היה מדוייק ניתן לקבל חיתוך ישר.
הקרג האמצעי כרגע מכוייל לג׳גסאו והרעיון שלו ושל זה השמאלי הינו שהמוט הבולט יושב מול קו החיתוך ודופן הסרגל מובילה את המסור.
בניתי בנוסף מתקן לחיתוך פרקטים שגם הוא מתאים למרחק בין להב המסור לדופן הסוליה שלו.
גיליתי שטיפה וקס על סוליית המסור ולהב דק משנים לגמרי את חווית השימוש.
קבצים מצורפים
8D13ECAA-0029-4A79-91FA-8FAD8C4D8876.jpeg
Edi
סופר משתמש

הודעהעל ידי Yair Feldmann » 24 דצמבר 2019, 19:31

מילת המפתח כאן היא "אושר" וזה ממש לא משנה אם את הג'יג שהמצאת כבר המציאו אלף פעמים לפניך! זה כל הכיף: למצוא דרך להתמודד עם בעייה - ובעתיד, להסתכל לאחור וליהנות מהדרך שעשית.
סמל אישי של המשתמש
Yair Feldmann
סופר משתמש

הודעהעל ידי umi » 25 דצמבר 2019, 02:20

Yair Feldmann כתב:מילת המפתח כאן היא "אושר" וזה ממש לא משנה אם את הג'יג שהמצאת כבר המציאו אלף פעמים לפניך! זה כל הכיף: למצוא דרך להתמודד עם בעייה - ובעתיד, להסתכל לאחור וליהנות מהדרך שעשית.

יופי של תשובה :!: :!: :!: :!:
סמל אישי של המשתמש
umi
סופר משתמש

הודעהעל ידי oferyuval » 27 דצמבר 2019, 07:37

Edi כתב:החלק הלבן עליו נתמכת דופן המסור ,הדיקט התחתון נחתך ביחס לאותו תומך דופן ולסרגל הקדמי כך שגם אם המסור לא היה מדוייק ניתן לקבל חיתוך ישר.

תודה על ההסבר.
את השורה המצוטטת לא הבנתי. אני מבין שאת המסור אתה מסיע לאורך החלק הלבן. מהצילום נראה לי שהדיקט והחלק הלבן נמצאים באותו מישור.
אם זה נכון למה הוא תחתון ? למה הוא משמש ואיך הוא מפצה על אי דיוק ?
oferyuval
סופר משתמש

הודעהעל ידי Edi » 27 דצמבר 2019, 23:06

oferyuval כתב:
Edi כתב:החלק הלבן עליו נתמכת דופן המסור ,הדיקט התחתון נחתך ביחס לאותו תומך דופן ולסרגל הקדמי כך שגם אם המסור לא היה מדוייק ניתן לקבל חיתוך ישר.

תודה על ההסבר.
את השורה המצוטטת לא הבנתי. אני מבין שאת המסור אתה מסיע לאורך החלק הלבן. מהצילום נראה לי שהדיקט והחלק הלבן נמצאים באותו מישור.
אם זה נכון למה הוא תחתון ? למה הוא משמש ואיך הוא מפצה על אי דיוק ?

סרגל כזה היה לי גם עם המסור הקודם, לעומת הנוכחי דיוולט 557 אם איני טועה ( כרגע נמצא כמה אלפי ק״מ ממנו ) לו היתה סטיה , את שני הסרגלים זה הצידי וחברו הקדמי חתכתי עם מסור השולחן לקבלת מקבילות מירבית, חיברתי את הצידי ( השתמשתי בפרקט) לדיקט וחתכתי את הדיקט עם המסור העגול לאורך הסרגל, אם החיתוך בזוית ואינו ישר יש להרכיב את הסרגל הקדמי בזוית נגדית לזוית החיתוך לעומת הסרגל הצידי וכך הסטיה מתוקנת.
הדיקט והלבן אינם באותו מישור כמובן, מצמידים את חלקו הימני של הג׳יג לקו החיתוך ומבצעים את החיתוך.
מקווה שההסבר ברור
Edi
סופר משתמש

הקודם

חזור אל נגרות

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: מת להיות נגר ו־47 אורחים