חובבי נגרות ואומנות העץ

ללמוד, להבין ולקדם את אומנות עבודת העץ, נגרות, גלוף, חריטה ופיסול בישראל

ספק כוח זול ונוח לשימושים רבים

זה המקום לספר מה ניגרתם היום, לתעד את הפרויקטים שלכם, לשאול שאלות ולקבל תשובות.

ספק כוח זול ונוח לשימושים רבים

הודעהעל ידי Yair Feldmann » 19 דצמבר 2019, 13:56

הרשת מלאה תוכניות איך להסב ספק כוח של מחשב (הקרוי ATX) לספק כוח שנותן שלושה מתחים: 3, 5 ו-12 וולט. כשעמדתי לבנות אחד כזה, ראיתי שבמחיר מגוחך של כ-10 שקלים מוכרים מחבר פשוט שמתחבר ליציאה של ה-ATX ונותן את שלושת המתחים, אפילו עם נתיך לכל אחד!
ואז ראיתי (וקניתי, אלא מה?) את ספק הכוח שבקישור הזה, שיש עליו ביקורות טובות מאוד. הוא קטן ונוח, 48$ הובלה חינם, עם בחירת מתח בין 0-30 וולט וזרם בין 0-10 אמפר (ישנם גם דגמים עם עוצמה רבה יותר). https://www.banggood.com/LONG-WEI-LW-K3 ... rehouse=CN

בהפעלה ראשונה, הפעלתי בנוחות רבה מנועים קטנים, את המסור המכני שבניתי לאחרונה (עם מנוע מגבים של מכונית) ואת המברגה הניידת לשעבר שעד לאחרונה הפעלתי באמצעות שנאי של מחשב. כיוונתי ל-18 וולט וצריכת הזרם שהופיעה על המסך היא כ-5 אמפר בהברגת בורג 56 מ"מ בלי חור מוביל.
סמל אישי של המשתמש
Yair Feldmann
סופר משתמש

Re: ספק כוח זול ונוח לשימושים רבים

הודעהעל ידי Pini Gold » 19 דצמבר 2019, 19:26

מעולה. מציאה. הוא גם קטן מימדים והיעילות שלו טובה מאוד (היחס בין הספק צריכה עצמית להספק מוצא קרוב מאוד ל 90%)
תוך כמה זמן הגיע?
סמל אישי של המשתמש
Pini Gold
סופר משתמש

הודעהעל ידי Yair Feldmann » 19 דצמבר 2019, 19:31

הגיע תוך חודשיים. קשה לצפות אותם. יחד איתו הגיע משהו שהזמנתי שבועיים אחרי כן.
סמל אישי של המשתמש
Yair Feldmann
סופר משתמש

הודעהעל ידי wood_works » 19 דצמבר 2019, 22:12

אני עובד בחברה שקנתה לא מעט ספקים מאותה חברה (לי היה ה"עונג" לכתוב את הדרייבר שמדבר עם חלק מהם). אם אני אגיד שהם זבל, זאת תהייה מחמאה עבורם !
זאת חברה סינית בלי שום בקרת איכות, לא מעט ספקים הרסו לנו את המוצרים, סבלתי מהם מספיק שבשלב מסויים פשוט סרבתי לתמוך בהם יותר.
That been said, אני מניח שלשימוש לא מדעי הם אולי בסדר, אבל אם תשאל אותי - אני אעדיף ספק של PC פי כמה לפני שאני אקנה את הג'נק הזה
wood_works
סופר משתמש

הודעהעל ידי Yair Feldmann » 19 דצמבר 2019, 23:21

wood_works כתב: אם אני אגיד שהם זבל, זאת תהייה מחמאה עבורם !

קטונתי בפני ביקורת מנומקת זו.
בניגוד לכותב אני ממש לא מקצוען. מה שעשיתי היה לקרוא את הביקורות של הרוכשים ב"אמזון", ומתוך 30 יש 24 חיוביות. גם השליליות (חוץ מאחת, שמספרת על שריפת המכשיר בהפעלה הראשונה), נוגעות בעיקר להוראות הפעלה ברמה ירודה (מסכים לחלוטין! גם אני נדהמתי איך מוציאים מוצר עם הוראות עילגות כאלה), ולשאלות תיפעול שברובן נענו בפירוט על ידי המפעל. נכון, היתה שם ביקורת אחת בסגנון מוּכּר: unit was a total piece of junk . אחת הביקורות הפחות טובות, של VINE CHOICE (בודקים ש"אמזון" עצמה ממנה לבדוק מוצרים) ציינה לחיוב את הביצועים אך התמקדה בהוראות ההפעלה הבלתי-סבירות בעליל. היא סוכמה במשפט זה: This could be a 5 star product, but we won't know because it doesn't have a readable manual.
בקצרה, בניגוד לאופנה, אני לא חושב שכל המכשירים שמיוצרים בסין הם זבל (כנ"ל לגבי מסורים, ביטים לראוטר ועוד), וכיוון שבעתיד הקרוב לא אשלח חללית לירח, אני מסתפק בהם.
סמל אישי של המשתמש
Yair Feldmann
סופר משתמש

הודעהעל ידי oferyuval » 20 דצמבר 2019, 08:35

Yair Feldmann כתב: גם אני נדהמתי איך מוציאים מוצר עם הוראות עילגות כאלה

אנחנו יודעים שזה לגמרי שגרתי במוצרים סינים. זה בא בשני טעמים: עלון עלוב בסינית, או עלון עלוב באנגלית בלתי אפשרית. למרבה השמחה בדרך כלל לא צריך את הוראות ההפעלה.

Yair Feldmann כתב: בניגוד לאופנה, אני לא חושב שכל המכשירים שמיוצרים בסין הם זבל (כנ"ל לגבי מסורים, ביטים לראוטר ועוד), וכיוון שבעתיד הקרוב לא אשלח חללית לירח, אני מסתפק בהם.

אני לגמרי מסכים. לא חושב שכל מה שזול גרוע, ובוודאי לא כל מה שיקר איכותי.
אני קונה כמעט הכל בסין, לא רק כלי עבודה לשימוש ביתי כמו מברג, Deko ב 40$ או מלחם ב 7$. לא מעט משקפי ראייה טובות עם מרשם מסובך בעשרות דולרים, הרבה שנים של שימוש בטלפונים xiaomi בכ 150$ שמשרתים את משפחתי לא פחות טוב ממכשירים אופנתיים ב 700$, רובוט לרצפה ב 200$ (שעובד הרבה יותר טוב מ iRobot שקנה בני).
התמיכה הטכנית בד"כ אפסית אם בכלל, אבל אף פעם לא הייתה לי בעייה להחזיר (בניגוד למה שקורה בארץ. לקחתי פעם ספק לבית דין לתביעות קטנות כיוון שסירב לקבל חזה מוצר שעלותו כ 70 ש"ח).
נערך לאחרונה על ידי oferyuval בתאריך 22 דצמבר 2019, 08:23, נערך פעם אחת בסך הכל.
oferyuval
סופר משתמש

הודעהעל ידי isidor » 22 דצמבר 2019, 08:10

שלום, איך מחליפים סיסמה מבלי להחליף USER ?

אני מקבל אזהרה זו כבר יומיים רק באתר הזה

תודה
קבצים מצורפים
מוגדל אזהרה.jpg
isidor
סופר משתמש

הודעהעל ידי isidor » 22 דצמבר 2019, 08:24

הי, בקשר לספק כח:

לא מזמן החלפתי מחשב שולחני.
אני מכיר חנות מחשבים לא רחוק ממך (הרצליה), כל מס' שבועות בא אליו מישהוא
ולוקח לפירוק-גריטה את המוצרים הישנים שמצטברים אצלו .
השארתי אצלו 2 PC עם ספקי כח שעובדים שנים בלי בעיות....
אני בטוח שיתן לך חלקים ישנים בחפץ-לב.

אם תרצה כתובת- פנה אלי, אני ממליץ. (אגב, בעל מקצוע מאד מיומן והוגן !!!)

בברכה, איזי
isidor
סופר משתמש

חזור אל נגרות

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Bing [Bot] ו־75 אורחים