חובבי נגרות ואומנות העץ

ללמוד, להבין ולקדם את אומנות עבודת העץ, נגרות, גלוף, חריטה ופיסול בישראל

למה אני כל כך אוהב סנוקר (ולא אוהב דברים שקורים בפורום)?

זה המקום לספר מה ניגרתם היום, לתעד את הפרויקטים שלכם, לשאול שאלות ולקבל תשובות.

למה אני כל כך אוהב סנוקר (ולא אוהב דברים שקורים בפורום)?

הודעהעל ידי Yair Feldmann » 23 נובמבר 2019, 16:03

אז ככה, אני מאוד אוהב לראות תחרויות סנוקר בטלוויזיה (ולמי שמכיר, ביייחוד את האדמו"ר רוני או'סליבן) משתי סיבות: א. זה משחק יפה. ב. השחקנים (בוודאי האנגלים שביניהם, והם הטובים ביותר בעולם) שומרים על אווירה נפלאה. תמיד בסיום תחרות, כשמראיינים את המפסיד הוא מחמיא למנצח - אבל גם המנצח יודע להחמיא למפסיד.
למה אני מספר את זה? כדי להגיד כמה אני לא אוהב את האווירה שמשתלטת אחת לכמה זמן על הדיאלוגים בפורום. כולם כאן חובבים שרוצים ליהנות מן התחביב ומהפורום - ולא להיות עדים מהצד להתנגחויות מיותרות. בבקשה, כל כותב ומגיב, סִפרו נא עד 10 לפני שאתם מכנים בשמות, ולפני שאתם מבטלים דיעה של מישהו אחר גם אם דעתכם שונה, או אפילו אם אובייקטיבית אתם יודעים יותר ממנו!
בקיצור: מריבות והתנצחויות יש לנו בחוץ די והותר - אין צורך והצדקה לייבא אותן לכאן.
snooker-rocket-ronnie-ronnie.jpg
רוני או'סליבן, הגדול מכולם

ועוד משהו: אם תסתכלו בעמוד הראשי של הפורום, תראו שכבר חצינו את קו 10,000 נושאים ואת קו 500 עמודים. אבל, עם הזמן יש בו פחות ופחות "תרומות" (כמו פרוייקטים, עצות, טכניקות, מידע). התנועה בפורום דלילה יותר, ופחות מעשירה. גם פורומים אחרים בעולם סובלים מתופעה זו. רק השבוע קראתי באחד מהם את המשפט הזה: Forums for the most part have died. This one was never large and does not have the people to comment daily to keep it rolling. Facebook groups are where most seem to be or they live on what used to be large forums that have drastically been dwindling.
הפורום הזה אינו שונה, והוא לא יתקיים אם חבריו רק "יישבו על הגדר" במקרה הטוב, ובמקרה הרע יטיחו בוץ או יהיו "חמוצים".
סמל אישי של המשתמש
Yair Feldmann
סופר משתמש

Re: למה אני כל כך אוהב סנוקר (ולא אוהב דברים שקורים בפורום)?

הודעהעל ידי אמיר ח. » 23 נובמבר 2019, 17:58

שלום,
אני כל-כך מסכים ומחזק את דבריו של יאיר.

אני אישית תמיד במחשבה שהפורום הזה הוא הפורום הגדול והרשמי והראשי והמקצועי ביותר שיש במדינה כולה. כל מי שמחפש בגוגל משהו הקשור לנגרות בסוף יגיע לפורום הזה. כל מי שיש לו שאלה בנגרות בסוף ישאל בפורום הזה. כל מי שמחפש לקרוא ולהעשיר את הידע שלו בנגרות בסוף יעיין בפורום הזה.

לפי נקודת המבט שלי, באופן כללי, האנשים שעוסקים בנגרות הם האנשים הכי אינטלגנטים וסנטימנטלים שיש. אולי הסיבה לכך כרוכה בנגיעה הרוחנית וברוגע הנפשי הנמצא בעבודה עם עץ טבעי.

לכן, צפוי מכל אדם העוסק בתחום הזה להקרין חמלה, סובלנות, סולחנות, ותרנות, פתיחות לב, והכי חשוב זה כבוד הדדי לקטן לפני הגדול, ולחובבן לפני המקצוען.

כמו שיאיר אמר, לספור עד 10. ולא ללחוץ על כפתור "שלח" לפני שקראנו את מה שכתבנו, ולפני שווידינו במאה אחוז שאין בהודעה אף מלה שעלולה לפגוע או להתפרש בצורה לא נכונה. כל המריבות נגרמו בגלל מלה או משפט, שלוּ ספרנו עד 10 לא הינו משגרים אותם לחלל הפורום, ובכך הינו מונעים מריבות מיותרות. פשוט מאוד לשאול את עצמנו שאלה אחת: "האם המשפט הזה הכרחי? או שכדאי לי לחסוך כמה קלוריות ולא לאמץ את האצבעות בכתיבתו!?".

נ.ב - אני לא אוהב סנוקר!
בברכה.
אמיר ח.
סופר משתמש

הודעהעל ידי atzmonster » 23 נובמבר 2019, 21:16

שלום לכולם

למרות שמתחת לשמי מופיע התואר "סופר משתמש" - או משהו דומה,
אני סה"כ נוביס בנגרות ומשתמש בפורם קצת מעל שנה

כמה פעמים ביום אני נכנס לפורום, לראות מה חדש, ומאוד מצפה לחדשות

לצערי אני כבר לא נוביס בחיים, או כמו שאומרים האמריקנים: BEEN THERE DONE THIS

וראיתי שמה שקרה הוא בלתי נמנע

ומאוד חבל שכך

עצמון
סמל אישי של המשתמש
atzmonster
סופר משתמש

הודעהעל ידי zigi » 23 נובמבר 2019, 21:55

שלום לכל משתמשי הפורום. לצערי, על אף שאני אחד ממנהלי הפורום, לא יצא לי בשנה האחרונה להכנס בתדירות גבוהה לפורום מטעם כך שהייתי עסוק מאד בבניית בית חדש, עם כל הכרוך בכך.
לצערי כי רב, אני שם לב מתוכן הדברים שנכתבו לאחרונה ,על עלייה במפלס הלחץ וחילופי דברים
שאינם במקומם בין משתמשי הפורום. להזכירכם שאנו התנתקנו והתפצלנו בזמנו בדיוק מהטעם הזה. חבל שהדבר ישוב על עצמו. הפורום מורכב מאנשים מרקעים שונים וממסגרות שונות, המאפשרות שיתוף פעולה לטובת התחביב שאנו עוסקים בו . וכדי להמשיך ולהנות מהתחביב שלנו, ראוי וכדאי שננהג באורך רוח בעת חילופי דברים וגם אם אלו רק ויכוחים לשמם, שישארו בפרופורציה של תרבות דיבור. תודה על ההקשבה ושבוע טוב.
סמל אישי של המשתמש
zigi
מנהל פורום

הודעהעל ידי oferyuval » 24 נובמבר 2019, 08:32

אני מרבה לקרוא בפורום וממעט לכתוב כיוון שאין לי הרבה מה לתרום בתחום.
אני כותב יותר בפורומים בהם יש לי מעט לתרום, וגם שם אני נתקל בבעיות דומות לאלו שעולות כאן. בפורום ענק וידוע שנקרא Stackoverflow נלחמים בתופעה בכל מיני דרכים, כולל אימוץ
Code Of Conduct שבכותרתו כתוב:
This Code of Conduct helps us build a community that is rooted in kindness, collaboration, and mutual respect
https://stackoverflow.com/conduct

בנוסף אני חושב שאם פורום זה חפץ חיים יש צורך גם לרענן את הפלטפורמה.
oferyuval
סופר משתמש

הודעהעל ידי itzikdiy » 26 נובמבר 2019, 10:23

חייב לציין שאני אמנם רשום דיי חדש בפורום אבל קראתי בו גם שנים לפני, והעצות פה מאוד מקצועיות ומסייעות.

דבר חשוב (שכבר עלה פעם) - מכיוון שהפורום לא מותאם למובייל, יותר קשה להשתמש בו ומה לעשות, כולנו לרוב עם הטלפון. זה משפיע על כל הפורומים ובעיקר שיש פלטפורמות חדשות כמו פייסבוק.
מה שפתר לי את הקושי הזה זה זו האפליקציה Tapatalk שמאז שהתקנתי אותה, גם נוח לי לכתוב וגם אני מקבל התראות על נושאים חדשים בפורום ונעשיתי קצת יותר מעורב.
כתבתי פעם מדריך לשימוש באפליקציה והוא בנעוץ. ממליץ.
זה חלק מהפתרון.
רעיונות עשה זאת בעצמך ונגרות - XDIY with Itzik
ערוץ יוטיוב - https://www.youtube.com/c/itzikdiy
בלוג - https://www.itzikdiy.com
סמל אישי של המשתמש
itzikdiy
מנהל פורום

הודעהעל ידי Andrewz » 26 נובמבר 2019, 19:50

היי - אני אומנם ממש חדש כאן, ובנגרות
אך אני לא חדש בחיים באופן כללי, ויש לי לא מעט ידע בכל הקשור לרשתות החבריות והפורומים (ובלוגים)
יש בשנים האחרונות פיצול חזק בין משתמשי פייסבוק ואינסטאגרם, לבין משתמשי הפורומים והבלוגים
הפיצול הזה- זה הדבר הכי טוב שקרה לאינטרנט מאז שהחלפנו את קווי הטלפון והמודמים של פעם

למה? אני אסביר
אנשים רבים לא רוצים מקצועיות, לא מעניין אותם מקצועיות, מעניין אותם רעיון וזה הכל
הם מפנטזים על ליהיות נגרים מקצעויים ולבנות דברים מהממים, קונים קצת ציוד, משחקים קצת בעץ, ואז שוכחים מכל הסיפור
הפנטזיות שלהם מתודלקות מדבר מאוד חשוב, וזה תמונות וסירטונים קצרים! וזה למה פייסבוק ואינסטאגראם יותר פופולריים מפורומים ובלוגים

אלא שבאמת רוצים להכנס לתחום הנגרות, ומודעים לקושי ולכך שזה משהו שלומדים לא רק חודש או שנה, אלא כל החיים
זה האנשים שנשארים בפורומים ובבלוגים - כי כאן יש את התוכן המקצועי ברמה הגבוהה ביותר
לצערי, במציאות של היום, כולם רוצים כאן ועכשיו, לרוב הצעירים אין יכולת להקדיש למשהו שנה או 10 שנים או את כל החיים
הם רוצים לבנות מדף ואז להעלות את התמונות לפייסבוק ואיסטארגרם ולראות כמה לייקים הם יקבלו - זה הכל

אז עכשיו שהבנו למה התנועה כאן יורדת ומדשדשת
נעבור לנושא המריבות והוויכוחים

בתור איש מקצוע (אני עוסק ב IT) אני הקדשתי שנים רבות במתן המלצות וסיוע לכל מי שרק ביקש (בעיקר מחשבים ביתיים, ניידים, ומערכות בידור)
ועם השנים "נשחקתי" שזה תופעה שכולם עוברים במוקדם או במאוחר - זה בלתי נמנע
לשחיקה הזה יש כמה שלבים שניתן לזהות באופן הכתיבה של הבן אדם
הוא הופך ליהיות חסר סובלנות, הוא הופך ליהיות בהדרגה תוקפני, ובסופו של דבר נוטש את המערכת
זה קורה כל הזמן, ולכולם, וזה בסדר, אנחנו רק בני אדם.
אז מקצוענים וותיקים עוזבים, חדשים באים
לפעמים זה לא מאוזן ויותר עוזבים מאשר באים
ולפעמים פתאום פורום חדש מופיעה שיש בו יותר מקצוענים ויועצים מכמות האנשים ששואלים שאלות
ולפעמים נפתח בלוג חדש, ולפעמים בלוג כזה ננטש
הנקודה היא, שזה ככה, שום דבר לא נצחי, כולל פורומים
אם אתה כמנהל פורום חושב שאיזה איש מקצוע וחבר וותיק נטש את הספינה בגלל איזו מריבה או וויכוח - אז לא
זה רק היה המסמר האחרון - לפניו היו עוד מסמרים רבים, שחלקם כלל לא קשורים לפורום
מספיק שאנחנו רבים עם האישה ואז באים לפורום ובלי לשים לב שופכים את העצבים על איזה מישהו שבה לשאול שאלה תמימה, ובום, עוד מסמר - ככה זה!
מה שכן זה גורם לריב, רק זכרו שמדי פעם לריב זה טוב, כי רק בין שני אנשים שרבים יכולה להיווצר חברות עמוקה - ולא בשום מצב אחר

לסיכום, אני מאחל לכולכם סובלנות ברזל ותבונה והיכולת להבדיל בין העיקר לטפל, כחו הכל בפרופורציות, ותמשיכו לעשות את מה שאתם הכי אוהבים!
המשך ערב נפלא!

נ.ב
*כל מה שכתבתי הוא דעתי האישית וזכותכם לא להסכים עם חלק או כל הנאמר - אני מכבד את זכותכם, אבל על תנסו לשנות את דעתי, אתם לא תצליחו :)
Andrewz
משתמש ותיק

חזור אל נגרות

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Bing [Bot] ו־44 אורחים