חובבי נגרות ואומנות העץ

ללמוד, להבין ולקדם את אומנות עבודת העץ, נגרות, גלוף, חריטה ופיסול בישראל

פרופיל נוח לבנייה שמאחסן בנוחיות שני סינים

זה המקום לספר מה ניגרתם היום, לתעד את הפרויקטים שלכם, לשאול שאלות ולקבל תשובות.

Re: פרופיל נוח לבנייה שמאחסן בנוחיות שני סינים

הודעהעל ידי אמיר ח. » 14 נובמבר 2019, 20:53

נחמד מאוד מצידך לחשוב על אחסון שני סינים בנוחיות!

בבניית רהיטים (שולחן קפה למשל), מכיוון שהרגליים בד"כ רזות, אז חותכים את הסוף של שני הסינים בזווית 45 מעלות, וכך מנצלים אורך מקסימלי של הסין, וגם מונעים התנגשות בין שני הסינים, שנפגשים בזווית 45 מעלות, ונכנסים לתוך הפרופיל בנוחיות. אבל זה כמובן דורש עבודה נוספת ודיוק מרבי.

עבודה יפה ורעיון מעולה.
תודה על השיתוף.
אמיר ח.
סופר משתמש

הודעהעל ידי Yair Feldmann » 14 נובמבר 2019, 21:09

ניקו כתב:אני מצרף תמונה של מחבר דומה שעשיתי לא מזמן. אותו עיקרון אך טיפה פחות מסובך.

מחבר יפה! היתרון בסין וגרז הוא שאתה יכול "להכניס" מעט את הקושרת ביחס לעמוד, והם לא במישור אחד.
אמיר ח. כתב: אז חותכים את הסוף של שני הסינים בזווית 45 מעלות

זה מנוגד לאמנת ז'נבה!
סמל אישי של המשתמש
Yair Feldmann
סופר משתמש

הודעהעל ידי itzikdiy » 15 נובמבר 2019, 09:40

Yair Feldmann כתב:בבניות, אני משתמש הרבה באורן מוקצע 32x43 מ"מ כעמודים שאליהם יחוברו דפנות, דלתות וכו'. עמוד רבוע של 45x45 נראה לי מסורבל ואילו עמוד רבוע של 32x32 מ"מ הוא קטן מכדי להכיל שני סינים, כי הגרז של אחד נפגש עם השני.
בצילום אפשר לראות עמוד בפרופיל אלגנטי של 32x43 מ"מ שלתוכו נכנסים בקלות שני סינים באורך 17 מ"מ ובעובי 10 מ"מ, בלי שהם מתנגשים. את הגרז אני עושה במעבר אחד של הראוטר בקוטר 10 מ"מ (האורן עץ רך ולכן אין בעייה) - ורק אז עושה את הסינים. הכי נוח ב- dado blade על מסור שולחן, שבו אפשר בקלות לכוון בעדינות את גובה הלהבים - שקובע את עובי הסין - כדי להגיע בדיוק לרוחב התעלה.

יפה מאוד... אין ספק שראוטר זה כלי שגם אני צריך מתישהו... :D
רעיונות עשה זאת בעצמך ונגרות - XDIY with Itzik
ערוץ יוטיוב - https://www.youtube.com/c/itzikdiy
בלוג - https://www.itzikdiy.com
סמל אישי של המשתמש
itzikdiy
מנהל פורום

הודעהעל ידי Pini Gold » 15 נובמבר 2019, 14:23

Yair Feldmann כתב:בבניות, אני משתמש הרבה באורן מוקצע 32x43 מ"מ כעמודים שאליהם יחוברו דפנות, דלתות וכו'. עמוד רבוע של 45x45 נראה לי מסורבל ואילו עמוד רבוע של 32x32 מ"מ הוא קטן מכדי להכיל שני סינים, כי הגרז של אחד נפגש עם השני.
בצילום אפשר לראות עמוד בפרופיל אלגנטי של 32x43 מ"מ שלתוכו נכנסים בקלות שני סינים באורך 17 מ"מ ובעובי 10 מ"מ, בלי שהם מתנגשים. את הגרז אני עושה במעבר אחד של הראוטר בקוטר 10 מ"מ (האורן עץ רך ולכן אין בעייה) - ורק אז עושה את הסינים. הכי נוח ב- dado blade על מסור שולחן, שבו אפשר בקלות לכוון בעדינות את גובה הלהבים - שקובע את עובי הסין - כדי להגיע בדיוק לרוחב התעלה.

שמעת פעם על שניים סינים עם כינור גדול?
סמל אישי של המשתמש
Pini Gold
סופר משתמש

הקודם

חזור אל נגרות

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: ofir1977 ו־80 אורחים