חובבי נגרות ואומנות העץ

ללמוד, להבין ולקדם את אומנות עבודת העץ, נגרות, גלוף, חריטה ופיסול בישראל

מסור שולחן - התלבטות

זה המקום לספר מה ניגרתם היום, לתעד את הפרויקטים שלכם, לשאול שאלות ולקבל תשובות.

Re: מסור שולחן - התלבטות

הודעהעל ידי spiderman » 12 נובמבר 2019, 20:06

אני מצטרף להמלצות על ה-745, את הלהב המקורית החלפתי ויש לי 2 להבים של פרויד, 40 שיניים ו-60 עמם אני עובד.

מבחינתי, ניתן משקל רב לסטנד המתקפל המקורי שנרכש במבצע עם המסור (למעשה המבצע היה שהסטנד ניתן חינם), סטנד מעולה, נוח לתפעול והכי חשוב מתקפל בקלות שכן אצלי המסור יושב מקופל (אנכי) בחדר העבודה הקטן והוא מוצא החוצה לצורך עבודה, פעולה שאורכת שניות עם הסטנד.

סה"כ מדויק, חזק , הכיולים פשוטים והחסרונות הן כפי שציינו : היעדר אפשרות לדאדו ורעש-מרעיש מאד (חובה לעבוד עם אזניות איכותיות).

עדיפה הגרסה האירופית שנותנת לך עוד 20% הספק (סל"ד) לעומת אמריקאית שזולה יותר אך מצריכה שנאי יקר וכבד שבגלל השוני בתדר, ייתן לך רק 80% מהסל"ד
spiderman
סופר משתמש

הודעהעל ידי rondadon » 12 נובמבר 2019, 20:53

spiderman כתב:אני מצטרף להמלצות על ה-745, את הלהב המקורית החלפתי ויש לי 2 להבים של פרויד, 40 שיניים ו-60 עמם אני עובד.

מבחינתי, ניתן משקל רב לסטנד המתקפל המקורי שנרכש במבצע עם המסור (למעשה המבצע היה שהסטנד ניתן חינם), סטנד מעולה, נוח לתפעול והכי חשוב מתקפל בקלות שכן אצלי המסור יושב מקופל (אנכי) בחדר העבודה הקטן והוא מוצא החוצה לצורך עבודה, פעולה שאורכת שניות עם הסטנד.

סה"כ מדויק, חזק , הכיולים פשוטים והחסרונות הן כפי שציינו : היעדר אפשרות לדאדו ורעש-מרעיש מאד (חובה לעבוד עם אזניות איכותיות).

עדיפה הגרסה האירופית שנותנת לך עוד 20% הספק (סל"ד) לעומת אמריקאית שזולה יותר אך מצריכה שנאי יקר וכבד שבגלל השוני בתדר, ייתן לך רק 80% מהסל"ד
תודה רבה

מה זה מרעיש מאד? נראה שניתן לזה דגש...
העבודה תהיה בגינה, אין לי חדר עבודה לצערי
לא מתכנן לעבוד בשעות בעיתיות, בעיקר ימי שישי בבוקר, אבל מעדיף לחיות בשכנות טובה :)
רועש יותר משמעותית ממסורים אחרים או שכל מסור שולחן ברמה זו ירעיש בערך באותה המידה?

המסור העגול הנטען של מקיטה שאני משתמש בו למשל, לא נורא מבחינת רעש לדעתי

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
rondadon
סופר משתמש

הודעהעל ידי Edi » 13 נובמבר 2019, 07:58

erezr98 כתב:שוב שלום...
אחרי צלילה מעמיקה, עדיין נותרה לי שאלה אחת - למי שלא מתכננן לנייד את המסור, עדיין עדיף מסור בסגנון של ה 745 או 7492 (המחליף של ה 7491..)? או לחילופין, ללכת על מסור שולחן כמו המקיטה 2712.
https://www.makitauk.com/product/2712.html

מה טוב יותר בניידים חוץ מהניידות כמובן... :)

ארז

הניידים זו נישה שנוצרה בעיקר לשמש אנשי מקצוע באתר העבודה,בתוך הקטגוריה הזו ישנן רמות שונות של איכות ודיוק, חובבים שעניין המקום קריטי עבורם ובכל זאת רוצים כלי איכותי יכולים להסתפק בכלים הטובים בקטגוריה הזו ויקבלו תמורה טובה לכסף, באותה רמת מחיר +- ניתן לקנות מכונות פשוטות נייחות מיצרנים סינים עלומי שם עם פלטת ברזל יציבה ומשטח גדול יותר עם עדיפות כללית מוטלת בספק, ברמות מחירים גבוהות הרבה יותר ניתן לרכוש מכונות איכותיות שנגרים מקצועיים משתמשים בהם.
הקישור של המקיטה שהבאת הוא סוג של בן כילאיים, לא נייד מתקפל אבל די חף מהיתרונות של נייחים איכותיים.
נערך לאחרונה על ידי Edi בתאריך 13 נובמבר 2019, 09:16, נערך פעם אחת בסך הכל.
Edi
סופר משתמש

הודעהעל ידי Edi » 13 נובמבר 2019, 08:11

rondadon כתב:
spiderman כתב:אני מצטרף להמלצות על ה-745, את הלהב המקורית החלפתי ויש לי 2 להבים של פרויד, 40 שיניים ו-60 עמם אני עובד.

תודה רבה

מה זה מרעיש מאד? נראה שניתן לזה דגש...
העבודה תהיה בגינה, אין לי חדר עבודה לצערי
לא מתכנן לעבוד בשעות בעיתיות, בעיקר ימי שישי בבוקר, אבל מעדיף לחיות בשכנות טובה :)
רועש יותר משמעותית ממסורים אחרים או שכל מסור שולחן ברמה זו ירעיש בערך באותה המידה?

המסור העגול הנטען של מקיטה שאני משתמש בו למשל, לא נורא מבחינת רעש לדעתי

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

לא מאמין שיש הבדל משמעותי בעוצמת הרעש בין המסורים השונים, לא מכיר מנוע אינדוקציה במסורים הללו
Edi
סופר משתמש

הודעהעל ידי erezr98 » 13 נובמבר 2019, 10:25

Edi כתב:
erezr98 כתב:שוב שלום...
אחרי צלילה מעמיקה, עדיין נותרה לי שאלה אחת - למי שלא מתכננן לנייד את המסור, עדיין עדיף מסור בסגנון של ה 745 או 7492 (המחליף של ה 7491..)? או לחילופין, ללכת על מסור שולחן כמו המקיטה 2712.
https://www.makitauk.com/product/2712.html

מה טוב יותר בניידים חוץ מהניידות כמובן... :)

ארז

הניידים זו נישה שנוצרה בעיקר לשמש אנשי מקצוע באתר העבודה,בתוך הקטגוריה הזו ישנן רמות שונות של איכות ודיוק, חובבים שעניין המקום קריטי עבורם ובכל זאת רוצים כלי איכותי יכולים להסתפק בכלים הטובים בקטגוריה הזו ויקבלו תמורה טובה לכסף, באותה רמת מחיר +- ניתן לקנות מכונות פשוטות נייחות מיצרנים סינים עלומי שם עם פלטת ברזל יציבה ומשטח גדול יותר עם עדיפות כללית מוטלת בספק, ברמות מחירים גבוהות הרבה יותר ניתן לרכוש מכונות איכותיות שנגרים מקצועיים משתמשים בהם.
הקישור של המקיטה שהבאת הוא סוג של בן כילאיים, לא נייד מתקפל אבל די חף מהיתרונות של נייחים איכותיים.

תודה על התשובה הממצה, אדי. נראה שעשית לי סדר.
בכל המקרה את ה 7491 כבר אין להשיג, וה 7492 באוניה בדרך... אם אאבד את הסבלנות אקנה את ה 745 ואם אצליח להתמודד עם נושא דחיית הסיפוקים, אמתין ל 7492... :lol:
erezr98
משתמש ותיק

הודעהעל ידי rondadon » 13 נובמבר 2019, 14:51

תודה לכל מי שעזר...
הוזמן dw745 :)
rondadon
סופר משתמש

הודעהעל ידי Edi » 13 נובמבר 2019, 19:03

תתחדש, אחלה מסור
Edi