חובבי נגרות ואומנות העץ

ללמוד, להבין ולקדם את אומנות עבודת העץ, נגרות, גלוף, חריטה ופיסול בישראל

עזרה עם מתיז צבע

זה המקום לספר מה ניגרתם היום, לתעד את הפרויקטים שלכם, לשאול שאלות ולקבל תשובות.

עזרה עם מתיז צבע

הודעהעל ידי ShaiMIM » 28 אוקטובר 2019, 22:33

שלום לכולם בעברי בניתי כמה וכמה רהיטים ולאחרונה אני שוקל לחזור לתחביב ישן זה,בעיקרון לא התזתי צבע, תמיד נעזרתי בנגר שיתיז לי עם פיסטולט,
עכשיו אני חושב לצבוע בעצמי.
אשמח לשמוע על האפשריות שיש לחובב כמוני על התזת צבע
מדחס אוויר, מתיז צבע חשמלי
תודה רבה שי
ShaiMIM

Re: עזרה עם מתיז צבע

הודעהעל ידי avian » 29 אוקטובר 2019, 08:34

יש שפע מערכות, בטווח מחירים רחב. הייתי נמנע מממש זולות (כמו ברב כלי העבודה) אבל בכמה מאות שקלים כבר יש מערכות סבירות. הסוג המומלץ היום הוא מסוג hvlp, שזה ראשי תיבות של נפח גבוה, לחץ נמוך. משמע מערכת שעובדת בלחץ אוויר נמוך, אבל עם הרבה אוויר (ראיתי כתבה די מקיפה באתר של ארגנטולס - ממליץ לקרוא להרחבה).
מערכות כאלו לא עו, דות עם הקומפרסור המוכר, אלא עם משהו שמזכיר יותר שואב אבק מבחינת אופי הפעולה.
רק קח בחשבון שנדרש קצת אימון להשגת תוצאות טובות והמון צבע הולך לאיבוד (30 אחוז ויותר) - והמשמעות היא גם שסביבת הצביעה מתלכלכת מאוד.
avian
סופר משתמש

הודעהעל ידי ShaiMIM » 29 אוקטובר 2019, 10:05

תודה רבה על העזרה
אשמח לקבל קישור לאחת מומלצת
האם מדחס 25 ליטר יכול לעשות את העבודה?
ShaiMIM

הודעהעל ידי avian » 29 אוקטובר 2019, 10:28

אין לי מספיק ניסיון עם מרססים כדי להמליץ.
שים לב שבעבודה עם מדחס מהסוג הרגיל, שנותן לחץ גבוה אבל ספיקה נמוכה, צריך לעבוד עם מרסס שונה - שדורש יותר מיומנות ומבזבז יותר צבע.
כדאי גם לשים לב, בקניית מרסס, לאיזה סוגי צבע הוא מתאים. לא כל מרסס מתאים לכל סוג צבע (בעיקר בגלל עניין הסמיכות)
avian
סופר משתמש

הודעהעל ידי Yair Feldmann » 29 אוקטובר 2019, 13:47

avian, לעניות לדעתי אתה טועה ביחס ל-HVLP - דווקא במערכות אלה בזבוז הצבע הוא קטן הרבה יותר! והסיבה: הצבע מותז כלפי העץ בלחץ נמוך, ולכן יש מעט מאוד החזרה ממנו לאוויר. זהו היתרון שבאמצעותו משווקים את המערכות האלה.
אני קניתי לפני שנים מ"רוקלר" מערכת סינית שעובדת מצויין. אז זה עלה באזור 100 דולר. באלי אקספרס תוכל לראות המון ראשי HVLP וגם מערכות שכוללות את הטורבינה - אחת מהן עולה 16 דולר והובלה חינם!!
https://www.aliexpress.com/af/hvlp.html ... 1029024146
סמל אישי של המשתמש
Yair Feldmann
סופר משתמש

הודעהעל ידי Alex Milch » 29 אוקטובר 2019, 19:19

מספר דברים שחשוב לשים לב:

1. מדחס 25 ל' לא מספיק לעבודת צביעה בריסוס.
2. 2 ראשים/בוכנות אינו מאפיין לאיכותו או "כוחו/חוזקו" של המדחס. הכל תלוי בגודל המיכל ונפח הבוכנות. 2 בוכנות בד"כ יקצרו את משך זמן המילוי. בזמן ריסוס המדחס יעבוד כמעט ללא הפסקה. ברשותי מדחס בעל מיכל של 250 ל' עם בוכנה אחת.
3. לעבודת צביעה, לקבלת תוצאה טובה, חשוב שהאויר יהיה נטול מים/לחות לחלוטין. את זה לא ניתן להשיג עם שום סוג של פילטרים/לוכדי לחות קונבנציונאליים אלא רק באמצעות מייבש אויר. מייבש אויר הוא יחידת קירור שהאויר החיצוני נכנס למיכל המדחס דרכו. היחידה היא יחידת קירור דומה מאד למקרר ביתי והעלות בהתאם, מספר אלפי שקלים. נוכחות מים באויר המדחס יגרום לקליפת תפוז כתוצאה. הדבר לא כך במידה ומשתמשים בצבעים/לקות על בסיס מים.
4. מרססים יש בעלי מיכל עליון או מיכל תחתון וכל אחד צריך לשקול מה נוח לו יותר מבחינת סוגי הגופים הנצבעים.
5. צריך להתאים את קוטר חריר הדיזה לסוג החומר הניתז.
6. HVLP, כדברי יאיר פלדמן, יותר נוח לשימוש בסביבה ללא תנאים אופטימאליים וכמעט שאין ביזבוז צבע. במרסס מיקצועי יש כמעט 50% הפסד אלא אם צובעים בחדר חדיש עם תיקרה שנושפת אויר דחוס.

תיקון ל-3:

המייבש מחובר ביציאה מן המיכל כמובן ולא כפי שרשמתי בטעות.
Alex the Cheesepenter
סמל אישי של המשתמש
Alex Milch
סופר משתמש

הודעהעל ידי ShaiMIM » 29 אוקטובר 2019, 22:28

היי
אני מנסה להיות ממוקד יותר, ולפחות אני יכול להבין שמדחס 25 ליטר לא מתאים אז אני אלך על הכיוון של מתז חשמלי,
יש את הדגמים של Graco ראיתי שבארהב זה מאוד פופלרי
אשמח לשמוע כאן אם יש למשהו ניסיון עם הדגם הזה Graco 16Y385 TrueCoat 360 Paint Spraye.
Graco 16Y385 TrueCoat 360 Paint Sprayer https://www.amazon.com/dp/B00NHXEOCW/re ... UDb3668ZSP
קבצים מצורפים
Screenshot_2019-10-29-21-17-05-820_com.amazon.mShop.android.shopping.png
ShaiMIM

הודעהעל ידי avian » 30 אוקטובר 2019, 01:43

Yair Feldmann כתב:avian, לעניות לדעתי אתה טועה ביחס ל-HVLP - דווקא במערכות אלה בזבוז הצבע הוא קטן הרבה יותר! והסיבה: הצבע מותז כלפי העץ בלחץ נמוך, ולכן יש מעט מאוד החזרה ממנו לאוויר. זהו היתרון שבאמצעותו משווקים את המערכות האלה.
אני קניתי לפני שנים מ"רוקלר" מערכת סינית שעובדת מצויין. אז זה עלה באזור 100 דולר. באלי אקספרס תוכל לראות המון ראשי HVLP וגם מערכות שכוללות את הטורבינה - אחת מהן עולה 16 דולר והובלה חינם!!
https://www.aliexpress.com/af/hvlp.html ... 1029024146

יאיר, כנראה שלא התנסחתי מספיק ברור - כי זה בדיוק גם מה שאני אומר. מערכות לחץ נמוך יעילות יותר ממרססי הצבע המסורתיים, אבל עדיין מתבזבז בערך שליש מהצבע (במערכות לחץ גבוה מדובר בכחצי מהצבע, ואף יותר).
לגבי מה שכתב אלכס - לא ראיתי מייבשים על מערכות לחץ נמוך, וגם לא ראיתי התייחסות לכך בקו ות בהם קראתי על הנושא. יכול להיות שזה רלוונטי רק במערכות לחץ גבוה?
avian
סופר משתמש

הודעהעל ידי Edi » 30 אוקטובר 2019, 09:17

רכשתי את זה לפני כמה שבועות
https://www.amazon.co.uk/dp/B07DLMQX61/ ... 41_TE_dp_1
יש לו ביקורות טובות מאוד באמזון, השתמשתי פעמיים, בהתחלה זה היה סיוט ,אח״כ כשמבינים את הפרנציפ זה עובד יפה מאוד, מומלץ לשימוש חובבני.
Edi
סופר משתמש

הודעהעל ידי ShaiMIM » 31 אוקטובר 2019, 11:22

תודה רבה לכולם
אני אקנה משהו ממה שהוצע לי כן
ShaiMIM

חזור אל נגרות

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Bing [Bot], Google Adsense [Bot], אמיר ח. ו־62 אורחים