חובבי נגרות ואומנות העץ

ללמוד, להבין ולקדם את אומנות עבודת העץ, נגרות, גלוף, חריטה ופיסול בישראל

בקשת עזרה בתכנון ארון ספרים

זה המקום לספר מה ניגרתם היום, לתעד את הפרויקטים שלכם, לשאול שאלות ולקבל תשובות.

Re: בקשת עזרה בתכנון ארון ספרים

הודעהעל ידי אמיר ח. » 15 אוגוסט 2019, 16:45

שלום,
רק רציתי להעלות כמה נקודות שאולי יעזרו בקידום הנושא:

• בהודעה הראשונה שלך רשמת :"אני מוצא בעיקר עץ אורן 28 באיזור 210 למ"ר אבל אני יודע שזה לא עץ הכי חזק" - האם זו הסיבה היחידה שבגללה אתה לא רוצה לבנות מעץ אורן?.. אם כן, אז לפי דעתי כדאי שתחשוב שנית, כי אתה בהחלט יכול לבנות ארון ספרים מעץ אורן ללא שום חשש מבעיות חוזק. השאלה היא אם אתה אוהב את המראה או לא.
  • למה בדיוק הכוונה ב"מראה אחיד"? - אם הסנדוויץ' מצופה פורניר של בוק, והדלת עשויה מעץ בוק, אז למה שהמראה הכללי לא ייראה אחיד?
  • האמת שגם אני נוטה לחשוב שבתור פרוייקט שנעשה בתחילת הדרך, זה לא הרעיון הכי טוב לבנות מעץ יקר. בנגרות זה לא בדיוק "קודם מנסים על סתם חתיכת עץ כדי לא להרוס את העץ היקר", וזה לא "יש לי ידיים טובות, אני אעבוד ביסודיות ואתקדם לאט לאט לפי התוכנית". נגרות זה פיתוח מיומנות ורגש שדורש לא מעט זמן. וזה לא בא מצפייה בסרטונים. אני לא בא להפחיד או להוריד מוטיבציה. להפך, אני בעד לנסות ולא לפחד וללמוד מטעויות וכו'. אני בסך הכל אומר שזה בא בהדרגתיות ובסבלנות. העצה שלי: תבנה לך אב-טיפוס מעץ אורן, ואז אם לא תאהב את המראה ואתה מרגיש שיש לך מספיק מיומנות לבנות מעץ יקר יותר, אז תבנה מעץ יקר, ותשתמש במה שבנית מאורן לטובת פרוייקטים אחרים.
  • אם יש לך שרטוט של הארון, תעלה אותו לכאן. ואז החברים המנוסים יכוונו אותך לגבי שיטות חיבור ועצות אחרות.

בהצלחה.
אמיר ח.
סופר משתמש

הקודם

חזור אל נגרות

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Bing [Bot] ו־53 אורחים