חובבי נגרות ואומנות העץ

ללמוד, להבין ולקדם את אומנות עבודת העץ, נגרות, גלוף, חריטה ופיסול בישראל

צריך מלטשת מגע לעבודה חד פעמית

זה המקום לספר מה ניגרתם היום, לתעד את הפרויקטים שלכם, לשאול שאלות ולקבל תשובות.

צריך מלטשת מגע לעבודה חד פעמית

הודעהעל ידי lyuv » 20 מאי 2019, 15:56

אני רוצה להכין קרש חיתוך (END GRAIN). יש לי את כל החומרים והציוד, למעט מלטשת מגע (קונטקט שלייף). המלטשת דרושה פעמיים במהלך הפרויקט. לכמה דקות בלבד -
האם יש למישהו רעיון איך לפתור את הבעיה?
השכרת ציוד? נגריה לשימוש עצמי (שיש לה מכשיר כזה)? נגריה רגילה שמוכנה לתת שירות מהסוג הזה, במחיר סביר? פתק בכותל?

(אזור ת"א/מרכז)

תודה,
lyuv
סופר משתמש

Re: צריך מלטשת מגע לעבודה חד פעמית

הודעהעל ידי Alex Milch » 20 מאי 2019, 16:45

אכן קונטקט שלייפ היא המכונה היעודית למטרה כזו. להכנת הפסים לפני חיתוכם לקוביות, הקצעה בהחלט מתאימה ומספיקה במידה ויש לך מכונת הקצעה. אם לא, להב מסור שולחן מתאים לחיתוכי אורך מושחז היטב יניב תוצאה טובה לצורך הדבקה.
לאחר יצירת לוח האנד גריין יש שלוש אפשרויות: האחת לבנות קונטקט שלייפ בעצמך (יש תוכניות ברשת), השניה לבנות Planing Sled בהנחה שיש לך ראוטר (הרבה יותר פשוט וישמש אותך לעבודות נוספות) והשלישית להמשיך לחפש שירותי קונטקט שלייפ.
אני ממליץ שתשקול את האפשרות השניה כדי להמנע מדחיית סיפוקים...
Alex the Cheesepenter
סמל אישי של המשתמש
Alex Milch
סופר משתמש

הודעהעל ידי Se7eN » 20 מאי 2019, 23:34

ליטוש עם מלטשת סרט יעשה את העבודה. כלי הרבה יותר נפוץ ששווה לקנות גם לעוד פרוייקטים, או שקל יותר למצוא שכן/חבר/קרוב שיש לו
Se7eN
מנהל פורום

הודעהעל ידי lyuv » 22 מאי 2019, 09:26

תודה על התשובות.
לגבי מלטשת סרט - יש לי כזו, אבל בליטוש ביד חופשית (לפחות במיומנות שלי), אני לא מצליח להגיע לפני שטח מספיק ישרים, שאם אדביק שני לייסטים, לא יהיה רווח מורגש בינהם.
יש לי ראוטר, וכמה פעמים יצא לי לנסות "להקציע" משטח, בשיטות שונות. כולל שולחן שבניתי עבורו. אבל תמיד המשטח התקבל עם פסים או מדרגות קטנות בין המעברים של הראוטר. אני מניח שאלו אי דיוקים שנובעים מהאלסטיות של העץ ממנו היה בנוי המתקן. ותכלס - לא נראה לי שאכנס לפרויקט מתכת מורכב כזה כרגע.
הרעיון של שימוש במסור שולחן בהחלט נראה לי. יש לי (לחבר) כזה. רק צריך לבדוק האם הוא מספיק מושחז ומדויק. אחלה רעיון.

אז אלכס, תודה על הרעיון, אבל בכל זאת אני כועס עליך. יפה שאתה רוצה לעזור לפתור בעיה, אבל למה ליצור בעיה חדשה גדולה יותר? למה אתה ככה זורק רעיון לבנות קונטקט שלייף בפורום כזה? זה כמו לזרוק גפרור למחסן אבק שריפה. פשוט חוסר אחריות.
עכשיו אני דלוק על הרעיון הזה, ולא זוכר בשביל מה בכלל הגעתי הנה.
איך אני משיג נייר זכוכית עם סקוץ'?
lyuv
סופר משתמש

חזור אל נגרות

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: avian, Bing [Bot], אמיר ח. ו־62 אורחים