חובבי נגרות ואומנות העץ

ללמוד, להבין ולקדם את אומנות עבודת העץ, נגרות, גלוף, חריטה ופיסול בישראל

חוו"ד כלי עבודה - שואב אבק BOSCH GAS 20

זה המקום לספר מה ניגרתם היום, לתעד את הפרויקטים שלכם, לשאול שאלות ולקבל תשובות.

חוו"ד כלי עבודה - שואב אבק BOSCH GAS 20

הודעהעל ידי Edi » 04 מאי 2019, 14:35

האבק והנסורת הבלתי נמנעים כשעוסקים בנגרות ניתנים לשליטה, כל שצריך הינו מתקן שאיבה שיהיה תואם ופרופורציונלי לשימוש.
אם ישנה סדנא מרווחת עם כלים סטטיים עדיף מערכת מרכזית עם יציאות מותאמות לכל כלי, אם עובדים כמוני בחניה ובחצר ולאחר הפעילות מקפלים הכל למחסן, אזי שואב נייד חזק ואיכותי יכול להיות הפתרון ההולם.
הBOSCH GAS 20 אינו הכלי הטוב והחזק בשוק, יש טובים גדולים ויעילים ממנו, אלא שמחירם כפול ומשולש. הוא מגיע עם מוט ואביזרים שיועילו בשאיבת רצפה ורכב, אך גולת הכותרת הינו המתאם לכלי הנגרות אותו אני מחבר למסור השולחן, לגרונג, לג'יגסאו, לעגול, למקצוע ולכל המלטשות, רוב הכלים מתחברים לצידו החיצוני או הפנימי ללא עזרה נוספת ואת היציאה של חלקם עיביתי בעזרת איזולירבנד לקבלת ממשק יציב יותר.
לשואב יש שקע טכני, אמצעי מאוד יעיל לשימוש בעיקר עם הכלים הקטנים, לדוגמה מלטשת שתחובר אליו תפעיל את השאיבה בעת הלחיצה על מפסק ההפעלה שלה והשאיבה תפסק בעת כיבויה.
עם כלים גדולים כמו הגרונג והשולחני אני משתמש ברב שקע עם מפסק שסקוץ' מודבק לאחוריו והצד השני נמצא על רגלי המעמדים של המסורים, השואב מחובר כמו הכלי לשקע והפעלת המפסק מפעילה מידית את השואב ומאפשרת למסור לפעול בלחיצה על מתג ההפעלה שלו.
כך אני משיג נצרה כפולה לכלי וכן לא מעמיס על השקע הטכני צרכן כבד.
הבוש מגיע עם שקית ניילון מצוקמקת שאולי טובה לשאיבת נוזלים אבל גרועה עם אבק, חיש קל המסנן יסתם וגם לחיצות עצבניות על מנקה המסנן ( פיצ'ר נחמד אך מוגבל ביעילותו ) לא יועילו, הזמנתי באיביי שקית בד עם רוכסן שאוספת את הנסורת ומסננת את האבק לפני המסנן, הפתרון הזה חסך התעסקות לא מעטה עם הפילטר והפך את השימוש בשואב ליעיל הרבה יותר.
אני כמעט ולא משתמש בכלי חשמלי ללא חיבורו לשואב מה שחוסך לי התעסקות מיותרת עם נסורת, בכלים מסויימים אפילו עם 100% ממנה ובכלים אחרים הרוב המכריע של הפסולת נשאב ואת חלקה הקטן עלי לאסוף עצמאית.
כלי מומלץ מבחינת עלות תועלת כ1300 ש"ח בארץ
חסרון: קיבולת לא גדולה, חייב פתרון של שקית בד אחרת לא שימושי.

הסרטון הבא מציג את דגם GAS 15 שתואם ל20 חיצונית, קטן יותר בקיבולת, שקע טכני בעל הספק קטן 1100 W לעומת ה2000W שיש בGAS 20 ומגיע עם שקית בד שאינה ב20 GAS שנקנה בארץ -קשור כנראה למשווק המקומי.

https://youtu.be/mSBI7ZKwZ64

סרטון נוסף שמציג את הGAS 25 גרסה גדולה יותר

https://www.youtube.com/watch?v=2C84_bIoXoI
Edi
סופר משתמש

חזור אל נגרות

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־60 אורחים